Jak odstranit tukové skvrny z semišové boty

Semišové boty vypadají drahé a krásné. Mnozí ji však nechtějí kupovat kvůli pečlivé péči. Semiš je snadno špinavý a těžko se čistí. Tento názor je špatný. Můžete prodloužit životnost boty, pokud se o ni řádně staráte a včas odstraníte znečištění.

Čištění skvrn nejrůznějších druhů není obtížné, hlavní je použít správné prostředky k vyřešení problému.

Metody čištění

Struktura semiše má jemnou hromadu. Když je mokrý, snadno se vstřebává, po čemž se semiš coarsens. To představuje hlavní problém v procesu péče o obuv. Níže je uvedeno několik tipů, které je třeba dodržet, než budete pokračovat v čištění.

  • Za prvé musíte rozhodnout o původu znečištění. Nečistoty, prach, písek se snadno odstraní z povrchu výrobku, ale mastné skvrny zmizí o něco těžší.
  • Skvrny se nejlépe odstraňují včas. Čím více času uplynulo od přijetí znečištění, tím obtížnější je jeho odstranění.
  • Při použití speciálního čisticího prostředku se předběžně testuje na nesprávné straně. Pokud nedochází ke změnám barvy a struktury materiálu, lze nástroj bez obav použít.
  • Semiš je v pořádku pouze po úplném vysušení. Když je hromada mokrá, snadno se poškodí.
  • Je vhodnější použít metody suchého čištění. Semiš nemá rád vodu.
  • Boty by měly být sušeny přirozeně, nemohou být sušeny na bateriích, ohřívačích, elektrických sušičkách.

Čištěníčerstvéskvrny

Nejprve je třeba odstranit nadbytečnou vlhkost z povrchu materiálu. K tomu je třeba několikrát kontaminovat suchou papírovou utěrkou. Když je hromada suchá, nečistoty se částečně rozdělí. Pro odstranění zbytků použijte speciální gumu na semiš nebo tuhý kartáč. Budou dokonale zvládat zbývající nečistoty, boty budou vypadat jako nové.

Je-li skvrnauschlá

Staré skvrny mohou být odstraněny použitím speciálních prostředků - čisticích prostředků na semiš. Lze je zakoupit v obchodech s obuví. Nástroje používají povrchově aktivní látky, snadno odstraňují téměř veškeré znečištění bez zbytků.

Lze použít k odstranění skvrn pomocí praktických nástrojů, které jsou vždy doma.

  1. Ocet, 9% nebo ředěná octová esence. V jednom litru vody se zředí 2 lžíce 9% octa. Roztok se aplikuje na semišový povrch pomocí čistého viskózového ubrousku. Ocet dokonale odstraňuje staré nečistoty a čistí hromadu. V důsledku tohoto použitízpůsobuje, že bota nabývá své původní prezentace.
  2. Čpavek. Do sklenice vody se přidá několik kapek alkoholu. Výsledná směs se rovnoměrně nanese na celý povrch boty a nechá se zcela zaschnout. Alkohol dobře absorbuje nečistoty a snadno je odstraňuje.
  3. Peroxid vodíku. Malé množství peroxidu se smísí se sklenicí vody a nanese se na skvrnu. Po několikrát otřete boty čistým ubrouskem. Na konci je celý povrch produktu ošetřen gumou z semiše.
  4. Parní čistič. Pokud ne, můžete použít výslednou páru vroucí vody. Hrnec vody je přiveden k varu a boty jsou nad ním drženy. Pro vosu vyčistit speciálním kartáčem. V důsledku vystavení páře, jsou zvednuty klky, znečištění je pryč a bota má extra lesk.

Odstraňte skvrnyoleje

Mastné skvrny jsou poněkud obtížnější. K jejich odstranění se na skvrnu nanesou ubrousky, aby absorbovaly přebytečný tuk. Poté, co zbývající skvrna je pokryta malým množstvím mastného prášku nebo dětského prášku a nechat několik hodin absorbovat zbytky tuku.

Lze použít hrubou sůl nebo říční písek. Pro zvýšení výsledku zvoleného nástroje se zahřívá na pánvi. Potom se sůl nebo písek nalije na kus látky, zformuje do sáčku a nanese na místo znečištění. Pokud je tkanina znečištěná, musí být vyměněna za novou. Akce se opakují doúplné zmizení místa.

Použití odstraňovačů skvrn, odmašťovacích prostředků poskytuje dobré výsledky. Jsou rozpuštěny ve vodě, aby se dosáhlo nízké koncentrace a jsou ošetřeny zcela semišovými botami, přičemž věnují pozornost problémové oblasti. Pro zpracování použijte štětec s měkkým vlasem. Produkt se z povrchu promyje vodou a nechá se uschnout. Po čištění je semišový chlup zvýšen tuhým kartáčkem nebo speciální gumou.

Skvrny z lepidla

Mezi prostředky pro odstraňování lepidla vyplývá, že vysoký stupeň čištění ukazuje použití amoniaku. Tampon se navlhčí v lihu a aplikuje se na místo lepidlem, které se několik minut drží a pak se odstraní. Boty se doporučuje zpracovávat přes páru narovnat hromadu a přidat lesk.

K odstranění lepicí základny - antikli existuje speciální nástroj. Odstraňuje z povrchu veškeré lepidlo a nezanechává žádné zbytky. Anti-lepidlo by mělo být použito ihned po obdržení barviva, aby se zabránilo jeho hluboké absorpci lepicí základny. Alternativou k starožitnostem jsou organická rozpouštědla: benzín, aceton. Jejich použití však může ovlivnit strukturu tkaniny a zkazit barvu. Nejprve musíte provést test citlivosti na nesprávné straně boty. Kromě toho by měla být rozpouštědla používána s ochrannými rukavicemi a na větraném místě.

Skvrny z povrchu semiše jsou odstraněny zcela jednoduše a bez námahy. Je třeba provéstčistícího postupu včas, pak znečištění zmizí bez obtíží a už se neobtěžuje. Aby se zabránilo vzniku skvrn, je nutné použít speciální impregnaci. Chrání boty před tvorbou skvrn, pruhů. Impregnace by měla být aplikována pravidelně, jednou týdně.

Pokud znečištění nemůže být odstraněno ve více než jednom z uvedených způsobů, je třeba boty předat k čistírně. Vysoce kvalifikovaný personál přesně ví, jak se zbavit semišových skvrn a odstranit je chemickými látkami.