Jak čistit semišové boty doma ze soli rychle a snadno

Semišové boty vypadají nádherně a populárně. Pouze mnozí to považují za nepraktické. V zimě, kdy jsou silnice posypané solí a protiskluzovými činidly, se na botách a botách objevují skvrny, vzhled se stává velmi neuspořádaným. Možnost dvě - buď se naučí, jak čistit semišové boty doma, nebo koupit levnější možnosti.

Co je zamsh

Materiál má sametový povrch. To je způsobeno zvláštním způsobem zpracování kůže. Její rytmus a použití přední vrstvy uvnitř. Zpočátku byl vyroben pouze z kůže kozy. Odtud pochází název (zapsh v polštině - koza). Dnes je vyrobena z kůže mnoha malých zvířat. Ale kromě přírodních semišů spousta umělých možností. Základ jejich bavlněné tkaniny. Ekomamsha je stále populárnější. Není to horší, pokud jde o vnější ukazatele přirozené, ale z hlediska cenové a odolnosti proti opotřebení je daleko vpřed.

Denněpéče o přírodní a umělý materiál je stejná. Každý večer, po návratu domů, musíte otřít prach suchým čistým flanelovým hadříkem nebo houbou. Poté, co v tekutém pracím prostředku na mytí jemných tkanin navlhčete měkký kartáč, několikrát držet na botě. Jen netlačte. Poté opláchněte kartáč v čisté vodě a znovu zpracujte povrch. Po zaschnutí na dobře větraném místě.

Poznámka!

Místo detergentu pro praní jemných tkanin lze použít tekuté mýdlo, ale pouze tak přirozené a bez barviv.

Vyčištěno z bílých skvrn a soli

Bílé skvrny z činidel a solí nelze čistit běžnou vodou. Chcete-li to provést, musíte buď koupit semiš produkty péče v obchodě nebo použít tradiční metody. Prodejny se nejčastěji prodávají jako sprej nebo pěna. Jsou dobře očištěny od znečištění, prodlužují trvanlivost bot. Měly by být používány v souladu s pokyny. Některé platí jednou týdně, některé denně. K dispozici je speciální barva na semiš. Ale to není čisté, ale pouze pomáhá maskovat skvrny, které se tvoří po čištění.

Měkká houba

Poměrně nedávno se na pultech obchodů objevily speciální semišové houby. Jsou velmi pohodlné. Stačí každý den otřít povrch a nebudou zapotřebí žádné peníze. Stačí si koupit několik houby najednou, jsou rychle vymazány.

Viz také

Jak čistit semišové boty před nečistotami a skvrnami

Měkké a pohodlné semišové boty dobývají stále více ženských srdcí, takže publikum je tak dychtivé učit se, učit se ...

Absorbenty

Speciální absorpční prášky se prodávají za semiš. Měly by být aplikovány na vlhký, kontaminovaný povrch a pak odstraněny štětcem. Praní po ošetření není nutné. Jedná se o rychlé a účinné čištění. Ale jen absorbenty jsou drahé, a můžete je najít pouze v prodeji ve velkých městech.

Guma

Pro čištění se prodávají speciální gumy různých barev, které čistí veškeré nečistoty ze semiše. Skládají se z tvrdé a měkké části. Nejprve je třeba odstranit prach hadříkem, pak jej otřete měkkým dílem, pak jej vyčistěte tvrdým, zvedněte chlupy a znovu jemně. Můžete použít běžnou školní gumu. Neodstraní však složité skvrny.

Roztok mýdlové pěny

Je nutné promíchat dvě polévkové lžíce mýdla pro domácnost, které se promíchají na jemném struhadle, nalijte na něj vroucí vodu, promíchejte, dokud se zcela nerozpustí. A před použitím, porazit, tvořit pěnu. Naneste tuto pěnu na kontaminovaný povrch houbou. Jemně otřete, pak opláchněte čistou vodou. Vyschnout

Zubní prášek nebo pasta

Pokud tuto metodu použijete, je lepší si prášek vzít. Pasta by v každém případě měla být bez barevných složek. Nejprve musíte odstranit prach z povrchu. Pak lehcenamočte houbu, ponořte ji do prášku (nebo pasty), jemně otřete semiš a věnujte zvláštní pozornost kontaminovaným místům.

Chléb a drobné brambory

Jasné semišové boty ze soli a jiných nečistot mohou být kůrkou žitného chleba. Stačí ho lehce osušit v troubě nebo na suché pánvi a poté otřete povrch. Rozvody a skvrny odcházejí velmi rychle. Teprve poté, co je nutné vyčistit semiš z drobků. K tomu použijte měkký kartáč.

Brambory určené k čištění by měly být rozřezány na polovinu, otřete povrch boty. Poté, co jste si jisti, že je otřete suchým flanelovým hadrem, jinak dojde ke vzniku skvrn ze škrobu.

Kakao nebo káva

Metoda čištění je vhodná pouze pro tmavé semiše. Světlo po ošetření se může zbarvit. Naneste prášek na čistý povrch, otřete štětcem a chladem nebo vakuem. Čistí a maskuje skvrny od soli a jiných druhů znečištění.

Viz také

Jak čistit semišové rukavice doma

Elegantní semišové rukavice nevycházejí z módy, protože jsou harmonickým doplňkem k jakémukoli obrazu. Stylový ...

Parní proud

Tato metoda je oblíbená u semišových bot. Stačí, když držíte botu nebo botu nad parou vycházející z výpusti konvice nebo přes vařící pánev a poté ji otřete štětcem. Ale to není nejlepší způsob, jak čistit boty ze soli. Čištění se neuskuteční vůbec.Pod vlivem páry stoupá semišový villus a skvrna je jednoduše maskovaná. Dva nebo tři takové postupy a obnovení původní vzhled semiš nebude fungovat. Tam budou lesklé skvrny na to, a to je mnohem obtížnější odstranit.

Důležité!

Pod vlivem páry, nejen semišové vlasy změknou, ale také základ. Sůl se do ní vstřebává a postupně jí odchází.

Koks

K čištění semiše ze soli je třeba připravit roztok 50 ml amoniaku a 100 ml vody. Houba proces první skvrny, a pak celý povrch. To by mělo být prováděno opatrně, ale opatrně. Po opláchnutí čistou houbou namočenou v čisté vodě je osušte pomocí speciálního kartáče, aby se vlákna „rozčesávala“. Nejprve je třeba zvednout, a pak ležet v jednom směru.

Tip!

Pokud jsou vaše boty lehké, můžete do roztoku přidat 15 ml peroxidu vodíku.

Pomáhá čistit staré skvrny přidáním návnady. Musíte nejprve ošetřit povrch roztokem čpavku, pak aplikovat zrnitost, trochu otřít štětcem.

Někdy na ženských fórech jsou tipy na čištění semišových bot ze soli smícháním saloniaku se sodou a mlékem. Nedělejte to vůbec! Toto řešení poskytne dobrý vizuální efekt poprvé. Po druhém nebo třetím ošetření bude bota zcela zničena.

Ocet

Dobře zvládá znečištění. Hlavní je připravit řešení. Ve sklenici vody musíte celý čaj zředitlžíce 9% octa. Pokud je více, kapalina bude postupně korodovat povrch. Povrch otřete houbou namočenou v roztoku a dobře opláchněte čistým hadříkem.

Vinný ocet by se však neměl používat pro semišové boty. Nejen, že tato kapalina nepomůže s skvrnami, ale může ji také pokrývat dalšími skvrnami.

Peroxid

Peroxid vodíku je vhodný pro čištění pouze lehkých semišů a není možné provádět postup více než dvakrát měsíčně. Je nutné ji rozpustit vodou 1: 2. Ve výsledné směsi navlhčete měkký kartáč a ošetřete kontaminovaný povrch, poté jej důkladně otřete čistou houbou.

Rozpouštědla

Tyto agresivní prostředky mohou nejen změnit barvu obuvi, ale také korodovat semiš. Nedoporučuje se používat. Je to, když je to poslední příležitost odstranit místo, můžete si vzít šanci.

Nejvíce opatrným rozpouštědlem je odstraňovač laku na nehty. Jen si to nezaměňujte s acetonem. Z první aplikace zničí boty. Nářadí je nutné nanést na bod a jemně otřít. Po umytí čistou houbou.

Benzín

Aby se odstranily skvrny od soli, nemá smysl ji používat. Pokud je však znečištění způsobeno činidly nebo chemickými prostředky, pak nejlepším způsobem není zvednout. Je nutné navlhčit kus hadrů v benzínu a zpracovat skvrnu. Po 5-10 sekundách můžete otřít vlhkou houbou a poté otřít do sucha.

Po nanesení benzínu na semiš posyptemastek nahoře, a pak jen odstranit štětcem.

Důležité!

Pokud používáte rozpouštědla nebo benzín, noste ochrannou masku a rukavice, nepokoušejte se vdechovat výpary a místnost dobře větrejte.

Tipy a triky

Semišové boty by měly být ihned po nákupu ošetřeny speciálním sprejem. Vytváří na povrchu neviditelný film, který bude sloužit jako spolehlivá ochrana před vlhkostí a nečistotami. Uložení na nákup není nutné. Sprej bude používán jen zřídka, takže to bude dost dlouho.

Viz také

Jak prát semišové tenisky?

Péče o semišové běžecké boty by měla být denně. Semiš dobře nošený, vypadá skvěle a ne méně dobře ...

Při čištění boty silně mokré. Povrch by měl být jen mírně vlhký. Mytí pod tekoucí vodou je tím více zakázáno. Suchý semiš by měl být v dobře větraném prostoru mimo baterie a jiná topná zařízení. Pokud existuje několik párů bot, je lepší, aby každý měl svůj vlastní kartáček.

Semišové boty se nikdy nezmizí. Poskytněte jí řádnou péči a bude ji nosit po mnoho let v řadě.