Jak umýt semišové boty?

Slavný výraz, že přesnost osoby může být určena vzhledem obuvi, nikoho nezpochybňuje. Stylové semišové boty vypadají velmi atraktivně. Dokonale zapadá do jakéhokoliv obrazu - a slušný gentleman, a sportovní mladý muž a malá dívka. Elegantní semišový pár však přitahuje oči pouze v případě bezchybného vzhledu. Zde je nutné denní čištění speciálním kartáčem a je možné prát semišovou obuv? Myslíme si, že jste se na takovou otázku ptali opakovaně. Dáváme odpovědi.

Analogicky s pantoflemi?

S příchodem automatů mohou ženy v domácnosti snadno zvládat i špinavé pantofle. Hozen do stroje a připraven. Je pravda, že stroj nepříjemně hučí, mytí bot, ale je to opravdu hrozba pro naše ženy? Malé věci. Ale s přírodním semišové boty číslo nebude fungovat. Lze jej umýt v autě pouze tehdy, pokud si již koupíte nový pár. Žádné jiné možnosti, semiš při mytí v psacím stroji se nevyhnutelně zhorší. Stejným způsobem se však bude chovat, pokud se rozhodnete umýt ruce v pánvi.

Pozor!Praní přírodní semišové boty je nepřijatelné.psacím strojem nebo pod tekoucí vodou.

Existují však východy. A aplikuje se notoricky známé mytí, i když v mírně transformované formě.

Nákladné, ale vysoce kvalitní suché praní

Již při nákupu semišového páru věnujte pozornost výrobkům na péči o boty. Vyberte si pěnu pro semiš, takové jsou prodávány na stejném místě, kde dostanete boty, boty, tenisky. Zkušení konzultanti vám řeknou, jak správně aplikovat pěnu nebo šampon.

Suché praní krok za krokem:

 1. Úplně usušte boty. K tomu neukládejte baterii ani ohřívač, vhodné je pouze přirozené sušení.
 2. Vyčistěte boty od prachu a nečistot. Použijte k tomu gumový kartáč. Projděte si zvláště znečištěná místa s gumou, s jeho pomocí, mastností a dalšími obtížnými místy jsou dokonale odstraněny.
 3. Měkkým flanelovým hadříkem jemně naneste pěnu na boty (boty, boty). Nástroj rovnoměrně, bez tření, rozdělte. Po několika minutách se pěna znovu odstraní čistým, opět flanelovým hadříkem. Nebo měkký hadřík.
 4. Nechte botu dobře vyschnout.

Pokud není pěna na suché mytí komerčně dostupná, můžete si koupit semišový šampón.

Nejméně nákladné a vysoce kvalitní - mytí je mokré

Použití šamponu je spojeno s vodou. Podrobné pokyny pro používání výrobku jsou na obalu a mohou se mírně lišit v závislosti na výrobci. Ale obecné principy jsou jedno. Zde jsou:

 1. Doporučené rozpuštěnímnožství šamponu ve vodě, namočte do něj měkký hadřík.
 2. Jemně otřete boty kruhovými pohyby bez tlaku a intenzivního tření.
 3. Vezměte čistou utěrku a navlhčete ji v čisté vodě, odstraňte zbytky čisticího roztoku.
 4. Otírejte zcela suchou tkaninou, která nevylučuje vnitřní prostor.
 5. Naplňte interiér zmuchlanými suchými novinami a paru přirozeně osušte.

Tato metoda ručního mytí semiše je velmi účinná. Hlavní věc - nepřehánějte to třením a počkejte, až bude pár úplně suchý.

Věnujte pozornost!Žádný prací prostředek není aplikován přímo na semiš! Pěna i roztok speciálního šamponu se musí nejprve aplikovat na hadr nebo měkkou houbu.

Mimochodem můžete semiš umýt ručně a syntetickým detergentem (prášek, gel). V tomto případě je zapotřebí malá koncentrace roztoku a absolutní rozpuštění nejmenších zrn prášku. Aby bylo možné zaručit, že můžete filtrovat.

Vaření? Téměř!

Představte si var, který můžete použít. Ale mělo by se k němu přistupovat kreativně. Neměli byste své oblíbené boty házet do nádrže na prádlo, jen jemně „parní“. Všemohoucí pára odstraňuje všechny druhy nečistot uvnitř i vně výrobků.

Důležité!Po dobu více než 3 minut se semišové boty nad trajektem nemohou konat

Takové improvizované vaření je vhodné provádět na konvici nebo na plovoucí pánvi. V procesu napařování snadno čistit boty těsnékartáč.

O tekoucí vodě a automatech

Některé zdroje doporučují mytí bot pod tekoucí vodou. Upřímně to nedoporučujeme. Pokud se náhodou postavíte do louže v semišových botách nebo spadnete pod silný déšť, nezapomeňte, co se stalo s vaším oblíbeným párem? Tekoucí voda bude mít stejný účinek, pouze výraznější. Nepřijímejte rizika.

Pravidlo:Péče o semiš vyžaduje jemnost.

Nuance s psacím strojem se vztahují pouze na výrobky vyrobené z umělé semiše. Praní je povoleno při teplotě ne vyšší než 40 stupňů a v citlivém režimu. Spin neplatí.

Ochrana před skvrnami

 • Plné mytí semišové obuvi je nezbytné pouze jako poslední možnost. Pokud nenosíte pár ve sprše nebo sněžení a necestujete na volných silnicích, můžete se zbavit znečištění a čištění.
 • Mastné, lesklé skvrny jsou pokryty mastkem a ponechány v této formě po dobu 3 hodin. Po čištění bot.
 • Druhou možností pro odstranění lesklých stop ze semiše je zápalková krabička, totiž její síra. Skvrna je otřena sírou, poté ošetřena speciálním kartáčem.
 • U bílého semiše se pro čištění používá směs odstředěného mléka a sody. Hnědá pára "osvěžit" při čištění kávové sedliny.
 • Lze použít roztok alkoholu k odstranění skvrn ze semiše. Pro tento alkohol zředěný na polovinu vodou.
 • K mytí - čištění semiše nepoužívejte agresivní chemikálie (benzín, rozpouštědla, aceton).
 • SV nepřítomnosti gumového kartáče pro péči, to je kompletně nahrazené gumou. Nákup luxusní dvojice, koupit pár školních umytí, nezasahují.

To jsou všechny potřebné informace o mytí semišových bot. Na závěr si připomínáme, že aby se pára nevyprala, stačí se o ni postarat - nenosit ji ve špatném počasí, pravidelně ji čistit, řádně sušit a skladovat. Milujte se, nosí semiš.