Jak doma porazit chmýří v bundě po mytí

Je poněkud problematické a nepohodlné ručně mazat sako dolů, protože se v tomto procesu zhroutí. Mnozí upřednostňují jednoduše předat předmět v čistírně a ušetřit si další problémy.

Pokud však nechcete odborníkům tuto oblíbenou věc dát, můžete se pokusit problém vyřešit osobně. Jak bičovat chmýří do spodní bundy po umytí doma, jaké metody se používají a co je potřeba k zabránění vzniku hrudek.

Co dělat v případě šlehání chmýří

Pokud se po mytí ve vašem oblíbeném předmětu objevily hrudky, není to důvod, proč by bylo vhodné jít do obchodu s novým oblečením. Produkt můžete chmýřit pomocí různých metod:

 • Položte výrobek na rovný, rovný povrch. Snažte se narovnat výplň rukama. Pak potřepejte sako, a jako by to "cítil" tak pečlivě, jak je to možné.
  Po tomto postupu by položka měla již získat víceméně obchodovatelný vzhled, obdobný původnímu. Pak musí být jednoduše ponechán zcela vyschnout;
 • Jak plášť schne, zbývající kousky narovnejte. Pravidelně porazte výrobek;
 • Zavěste na ramínko potažený polstrovaný kabát, opět vyrovnejte všechny shluky tak, aby se „nerozlily“;
 • Je-li venkuv zimě se vám podaří pomoci teplotnímu rozdílu. Vyndejte tu věc na pár hodin na balkóně, pak se opět vraťte do místnosti. Opakujte postup několikrát.

Toto je nejjednodušší instrukce, kterou zvládne každý člověk. Tomuto problému však lze zabránit - a tajemství spočívá ve správném mytí.

Porazit spodní bundu do pračky

Odstřelování bundy v automatu je ještě jednodušší. Potřebujeme udělat totéž, jako když umýváme rukama - do bubnu vložte pár tenisových míčků. Pak musíte zapnout režim otáčení a zbytek pračky „převezme“.

Ve většině případů jsou po jednom takovém postupu všechny hrudky vyhlazeny a věc se stává „novou“. Z vaší strany nejsou nutné žádné další kroky.

Použijte vysavač

Spíše nestandardní metoda. Chcete-li to provést, stačí, když dáte věc do velkého balení, zapnete vysavač a zbavíte se veškerého vzduchu v balení silným proudem vzduchu.

Pak se sáček uzavře, v něm se vytvoří díra a postup se opakuje. Vzduch vstupující do sáčku tímto způsobem okamžitě narovná zbloudilý výplň.

Je dobré vědět ! Kromě vysavače můžete použít také běžný šlehač koberců. Je však důležité, abyste to nepřeháněli - jinak můžete jednoduše zkazit svou oblíbenou bundu.

Jak správně vyschnout

Aby se dolů po mytí nespadalo dolů, je nutné k tomuto procesu přistupovat správně. Samozřejmě, můžete použít výše uvedenézpůsoby, jak plnit výplň, ale lze se jim vyhnout.

Jak sušit věc s výplní výplně:

 • Hned v koupelně pověste věc na věšák, opatrně narovnejte všechny jeho prvky;
 • Porazit plnivo, které je na samém dně pláště;
 • Snažte se co nejrovnoměrněji rozdělit dolů;
 • Jakmile je přebytečná voda vypuštěna, věc by měla být přepravena do suché místnosti;
 • Potom systematicky porazit chmýří, jak je popsáno v první metodě výše.

Je důležité ! Ihned po úplném vysušení musí být věci neseny na skříni a zavěšeny na ramínkách. Je důležité, abyste plášť zcela vysušili, protože zbývající vlhkost může způsobit plíseň.

Zabránit úderu

Po umytí musí být předmět několikrát opláchnut. Rovněž se zbaví ošklivých rozvodů. Tekutý oplach - ideální pro takový případ. Je to "jemný" pro tkaninu a dokonale rozpustný ve vodě. A také dává kabátku příjemnou vůni.

Je důležité ! Než začnete prát sako, měli byste pečlivě zkontrolovat obsah kapes, zapnout všechna tlačítka se zipy a otočit výrobek naruby.

Často se stává, že nečistoty na výrobku mají malou povahu. Proto jej můžete jemně otřít vlhkým hadříkem nebo ředit octem. Můžete použít čisticí prostředek. Tato metoda se snadno čistí obojky, rukávy a švy.

Základní chyby praní

Chyby, které se vyskytly v procesu mytí saka, často vedou ke srazení dolů. Zde jsou jen ty hlavní:

 • Peří nebo spodní bunda byla namočena příliš dlouho;
 • Byl použit teplotní režim vyšší než 35 stupňů;
 • Produkt se suší v místnosti s vysokou vlhkostí;
 • Ve stroji bylo najednou vymazáno několik spodních bund.

Je důležité mít na paměti, že místo k sušení věcí musí být neustále větráno. Teplota v něm by měla být asi 30 stupňů. Je-li ve dvoře teplo, pak je lepší se pověsit na balkon nebo si ho vzít ven.

Po umytí můžete vysoušeč vlasů použít k vysušení. Takové sušení by však mělo být prováděno pouze z nesprávné strany výrobku. Suchá bunda ve vodorovné poloze by neměla být - bude to rušit cirkulaci vzduchu.