Epiphany voda 18. a 19. ledna: jak se liší

Křest (Epiphany) je velký ortodoxní svátek, který se slaví 19. ledna. Štědrý den předchází tomuto dni - spadá 18. ledna. Křesťané na těchto svátcích přicházejí sloužit v církvi a pak berou zasvěcenou vodu. Má terapeutický charakter, dokáže léčit utrpení. Křestní voda se také nazývá Velká Agiasma. Věda dlouho prokázala rozdíl mezi složením a strukturou Agiasmy od obyčejné vody. Proto se shromáždí mnoho lidí v blízkosti kostelů v křtu, všichni stojí v liniích pro uzdravení svaté vody.

Epiphany voda je shromažďována jak na Štědrý den (18. ledna večer) a ráno na Epiphany (19. ledna). Jaký je rozdíl mezi nimi, téměř nikdo neví. Když je lepší sbírat zasvěcenou vodu a kdo z nich přinese více výhod, řekneme to nyní.

Je to důležité !

V křtu a Štědrý den se věří, že veškerá voda, která se sbírá nejen v kostele, ale i v nádržích, stejně jako v akvaduktech, je posvěcena.

Přečtěte si také

Kdy vzít křest svatou vodou?

Velcí ortodoxní svátky uznávají i lidé daleko od církve. Zázraky, které nastanou během nich, způsobí ...

Jaký je rozdíl?

Kněží tvrdí, že křestní voda, přijatá 18. a 19. ledna, přináší věřícím největší prospěch. Chcete-li zjistit rozdíl mezi nimi, zvažte nejprveodrůdy svaté vody.

Odrůdy posvěcené vody:

  1. Epiphany voda.Je přijata na večer 18. ledna po večerní službě.
  2. Epiphany voda.Recrutováni 19. ledna po ranní službě v kostele.
Viz také

Co by nemělo být provedeno v křtu 18. - 19. ledna?

Světlý svátek všech ortodoxních je křest. Co lze udělat a co není povoleno 18.-19. Ledna bude zajímavé pro ty, kteří nedávno ...

Mezi obyvatelstvem existuje názor, že rozdíl mezi nimi je významný. Do té míry, že jeden je nazýván "mrtvý" a druhý je "živý". Ale je to opravdu tak?

Varování !

Rituál vysvěcení vody 18. a 19. ledna je přesně stejný. Předcházela mu bohoslužba. Jediný rozdíl je, že požehnání vody 18. ledna se koná po večerní službě a 19. ledna po ranní službě.

Proces vysvěcení vody je stejný, to 18 večer, 19 ráno. Kněží vykonávají službu se stejnými modlitbami, čtou je ze stejné knihy. Můžeme tedy s jistotou říci, že neexistuje rozdíl mezi Epiphany a Epiphany vodou. Věřící získávají v těchto dnech naprosto identickou Agiasmu.

Viz také

Křest: co může a nemůže být provedeno

Dokonce i nevěřící rozpoznávají jasný svátek křtu Páně. Existuje mnoho tradic a rituálů spojených s tímto ...

Výhody vody z Epiphany

Potéjako když jsme stáli u služby a psali svaté vody, musíte jít domů a udělat malý rituál. Vezmou malou snítku smrku, ponoří ji do vody a pokropí všechny rohy svých domovů. Můžete posypat celou svou domácnost a sebe. Po tom, umýt, chtějí zdraví a pohodu.

V průběhu vědeckého výzkumu bylo prokázáno, že elektromagnetické vlastnosti vody se začnou aktivně zvyšovat až 17. ledna. Vrchol elektromagnetické aktivity je dosažen večer 18. ledna (na Štědrý den). Ráno 19. ledna se postupně ztrácí. Pokud tedy mají být vědci uvěřeni, pak je nejvhodnější doba pro sběr svaté vody v noci z 18. na 19. ledna.

Varování !

Zasvěcená voda se dlouhodobě nezhoršuje, po mnoho let se nemění.

Mnoho věřících zásobuje vodu Epiphany po celý rok až do příštího Zjevení Páně. Používají se k léčbě mnoha nemocí, léčí duchovní rány, zmírňují škody. Neexistuje žádný rozdíl v počtu (18. ledna nebo 19) vody.

Viz také

Blahopřání s křestem Páně

Jednou z největších příležitostí, jak vyjádřit své znepokojení a lhostejnost k přátelům, příbuzným a kolegům, je blahopřání k ...

Jak ten, tak druhý přináší největší prospěch ortodoxním lidem. Je zdrojem energie, emocionální rovnováhy, čistých myšlenek. Ale stojí za to říct, že stačí použít svatou vodu.s otevřenou, čistou duší, bez jakýchkoli zlých myšlenek. Posíláte-li do vody negativní, vezme si to sám a stane se „otráveným“.