Vanish - bělidlo pro bílé: návod k použití

Dokonce i při pečlivém nošení na oděvu se pravidelně objevují obtížně odstranitelné skvrny. Jsou zvláště patrné na jasných věcech. Pro návrat k čistotě a dekontaminaci je nutné použít v kompozici účinné látky s agresivními složkami, které kazí látku. Nyní však můžete použít nástroj „Vanish“, který odstraňuje skvrny a pečlivě ošetřuje vlákna.

Obecné charakteristiky

Lék zvaný „Vanish“ se používá k bělení věcí a odstraňování skvrn. Zvyšuje účinek běžných pracích prášků a umožňuje eliminovat silné znečištění. Patří mezi ně olejové skvrny, stopy alkoholu, kapky krve, ovocné nebo zeleninové šťávy. Lék je stejně účinný v horké i studené vodě.

Činidlo Vanish pro bílé prádlo nemá na tkaninu ničivý účinek, protože chlor není v seznamu složek obsažen. Díky této kvalitě mohou čistit tenké tkaniny, které vyžadují pečlivé zacházení. V “Vanisha” jsou bělící částice, které nepoškozují vlákna. Nechávají věci bíléi po několika praních.

Odrůdy a formy propuštění

Linka „Vanish“ kombinuje několik druhů výrobků. Odstraňovače skvrn a bělidla na bázi kyslíku ze série „Vanish Oxy Action“ jsou komerčně dostupné jako prášek nebo sprej. Ostatní produkty jsou k dispozici v následujících formách:

 • gel;
 • prášek;
 • kapalný koncentrát;
 • sprej;
 • kapsle;
 • aktivní pěna.

Vrátit bělost na věci z tenké hmoty, použijte koncentrát v kapalné formě a gelovité činidlo. Práškové prostředky a kapsle jsou vhodné pro zachování původní bělosti oděvu. Přidání malého množství tohoto produktu během mytí šetří věci před otupělostí.

Poznámka!

„Vanish“ může zpracovávat barevné věci bez strachu. Nebudou ztrácet jas odstínu, struktura vláken zůstane. Po opláchnutí opět získá barvu, šedivý podtón zmizí.

Sprej vhodný pro zničení malých skvrn. Stačí postříkat na nečistoty a počkat několik minut. Kapsle se při mytí v pračce dobře projevují.

Akce Vanish Gold Oxi

Řada nazvaná „Gold“ účinněji odstraňuje nečistoty než běžná příprava. Bělicí prostředky, které do ní vstupují, se dějí ve formě prášku nebo tekutého gelu. Tyto prostředky jsou určeny pro barevné nebo bílé věci. Dávají hmotu bělost a zmírňují obtížné znečištění.

Akce Vanish Oxi

Tyto odstraňovače skvrn jsou také dostupné pro lehké nebo vícebarevné předměty. Na rozdíl od předchozích sérií je zde kromě tekutého gelu a práškových prostředků také sprej. Mohou odstranit drobné skvrny na oděvu ze šplouchání oleje nebo šťávy z bobulí.

Vanish

Domácnosti dlouhodobě důvěřují fondy Vanish z hlavní řady. Patří mezi ně aktivní pěna na čištění koberců a šamponů pro stejný účel. Tento produkt se používá v kombinaci s mycími vysavači k odstranění starých nečistot na čalounění nábytku, kobercích a autosedačkách. Koncentrovaná pěna čistí plochy koberců se sušenými nečistotami.

Vanish Gold

Tyto přípravky se používají k čištění koberců mechanicky nebo pomocí mycího vysavače. S navlhčeným práškem se čistí koberce z přírodní vlny nebo viskózy, které nelze prát.

Složení

Bělidla řady „Vanish“, která odstraňují nečistoty z lehkých tkanin, obsahují tyto součásti:

 • od 5 do 15% bělidla obsahujícího kyslík;
 • méně než 5% povrchově aktivní látky;
 • aromata;
 • polykarboxylát;
 • citral;
 • limonen;
 • benzylsalicylát;
 • Hexylcinnamal.

Tyto látky nepoškozují strukturu hmoty, ale dobře odstraňují přetrvávající nečistoty. Toto složení umožňuje léku vyrovnat se jak s velkým znečištěním, tak s místními malými skvrnami. Komponenty udržují bílé položky a nezanechávají žlutou barvustínu.

Návod k použití

Pokud používáte „Vanisha“ pro odstranění přetrvávajících skvrn, je tkanina předem ošetřena. K tomu se malá část prostředků aplikuje na mokré místo a otře se zadní stranou odměrné lžičky. Poté se bělidlo nalije do zásobníku na prací prostředek s práškem a mycí cyklus se spustí na automatické pračce. Požadovaná dávka je dána stupněm kontaminace a typem látky.

Je-li třeba oblečení předem namočit, připravte roztok 100 ml přípravku a 4 litry vody. Promočené věci v něm. Pak se před praním otírá štětcem tkanina se skvrnou, celá věc se promyje a opláchne.

Důležité!

Bílé a lehké produkty jsou namočeny v připraveném roztoku po dobu nejvýše 6 hodin. Barevné oblečení nemůže být v něm ponecháno.

Obvyklým promytím přípravkem „Vanish “ je, že se činidlo jednoduše přidává do pracího prostředku. Pokud se nepoužívá prášek, ale kapalná forma, lék se nalije do dávkovače a v této formě se do bubnu vloží s věcmi. Tímto způsobem může být léčivo použito kontinuálně.

Bezpečnost používání

Nedovolte, aby se na kůži dostali tekuté nebo želatinové látky. Jinak je na tomto místě možné dočasné osvětlení. Proto je lepší používat „Vanish“ v rukavicích, zejména pro osoby s citlivou pokožkou. Po použití léku si umyjte ruce mýdlem a vodou.

Pokud se dostal odstraňovač skvrnoči, musí být omyty tekoucí vodou. To je vhodnější udělat tím, že nahradí obličej pod proudem vody z kohoutku. Po primárním praní vyhledejte lékařskou pomoc. Doporučuje se předložit zdravotnickému pracovníkovi obal výrobku spolu se štítkem.

Také lék nepolykejte. Pokud k tomu dojde, vypijte dostatek čisté vody a jděte k lékaři. Někdy děti mohou polknout "Vanish". Proto musíte po použití těsně uzavřít obal a dát ho na místo, které je pro ně nepřístupné.

Užitečné tipy

Bělidlo „Vanish“ se nepoužívá k praní barevných předmětů, výrobků z pravé kůže, vlny nebo hedvábí. Nedodržení tohoto doporučení vede k vytvoření bělavých skvrn na hmotě. Zabraňte pádu bělidla na kovové armatury. To vede ke vzniku skvrn na rzi na tkanině.

Není dovoleno zahřívat roztok s nasáklým prádlem. Proto jsou nádoby s ním umístěny mimo topná zařízení a nejsou ponechány na slunci. Balení s lékem opatrně uzavřeno po použití. Zabraňte pronikání prachu nebo nečistot.

Lék „Vanish“ se používá odděleně od jiných odstraňovačů skvrn nebo bělicích prostředků. Zvláště pokud obsahuje chlor. Nejúčinnější prostředek „Vanish“ působí na zvlhčenou tkáň. Při použití drogy na suché věci, skvrny nemusí zcela odchýlit. Před praním je předmět navlhčen a rozložen po celé plošekontaminovaného prášku. Ta věc je v této pozici ponechána čtvrt hodiny.

Výhody a nevýhody

Pokud jsou během používání dodržována všechna doporučení, Vanish je dobrým skvrnem pro tvrdé skvrny. Současně se tkanina nezhorší a bílé věci si zachovají svůj odstín. Lék lze použít během automatického praní nebo čištění oděvů po ruce.

Ve srovnání s jinými odstraňovači skvrn a bělicími prostředky má „Vanish“ následující výhody:

 • propouští různé druhy skvrn;
 • snadno se používá;
 • přípravek neobsahuje mezi složkami chlor;
 • nečistoty se snadno omyjí z první aplikace;
 • bělost věcí je zachována.

Z nedostatků lze vyčíst pouze vysoké náklady na léky v této sérii. Ale vezmeme-li v úvahu rychlost a účinnost čištění, můžeme pochopit, že odstraňovač skvrn odůvodňuje vysokou cenu.

Recenze

Masha, 18 let:

Používám Vanish bělidlo na mytí blůzy nebo bílé tkaniny tričko. Pokud ho použijete od prvního praní, věc opravdu zůstane sněhově bílá. Bude však obtížné obnovit bělost špinavé šedé věci .

Inna, 36 let:

Tento nástroj přidávám k mytí bílého tylu. Látka rychle nabývá bělosti, šedá deska nezůstane.

Navzdory vysokým nákladům mnoho domácích žen dává přednost odstraňování těžkých místvysoce kvalitní bělidla nebo odstraňovače skvrn. Patří mezi ně lék "Vanish" pro bílé. Řada produktů je populární a zahrnuje léky různých akcí.