Jak mýt pěnu z oděvu

Skutečnost, že montážní pěna je vynikající stavební materiál, je známa i pro ženy v domácnosti, které jsou ze stavebních prací nejvzdálenější. Jeho výborné vlastnosti pro přilnutí k jakémukoliv povrchu se stávají velkou nevýhodou, když se tento tmel dostane na oděv. Jak umýt pěnu a je to možné doma?

Speciální prostředky

Prášky a odstraňovače skvrn, které běžně používáme při mytí, jsou zde bezmocné, ale nespěchejte, abyste zlikvidovali zkažené věci. Spolu s montážní pěnou, nechápejte lakomý a koupit speciální rozpouštědlo - obvykle se používá k čištění montážní pistole. Opatrně odstraňte zbytky tmelu z tkaniny pomocí špachtle nebo papírového nože, naneste prostředek na hadřík, otřete skvrnu. Pokud těsnicí hmota ještě neměla dostatečný čas na to, aby byla do materiálu hluboce absorbována, rychle se rozpustí a po zpracování se snadno vymyje v koncentrovaném mýdlovém roztoku.

Sušenou pěnu lze již odstranit rozpouštědlem pro zmrazenou pěnu. Odřízněte vytvrzené nečistoty ostrým nožem, ale dávejte pozor, abyste neuzavírali vlákna z tkaniny. Navlhčete skvrny v rozpouštědle a vyčkejte 15 minut, než zbytky změknou, otřete je štětcem nebo tvrdou houbou. Můžete to udělat několikrát. Místo opláchněte v mydlovém roztoku.

Před ošetřením skvrny rozpouštědlem vyzkoušejtedůkladně očistěte zbytky pěny z oděvu: čím méně je tmel na materiálu, tím snadněji se rozpustí v čistícím prostředku.

Praktické účinné prostředky

Žádné speciální čisticí prostředky - pokuste se odstranit instalační pěnu z oděvů s jinými, stejně účinnými rozpouštědly doma.

Po odstranění skvrny se ujistěte, že se věci v automatickém myčce umyjí v maximálním režimu, který lze použít pro typ tkaniny, ze které je obrobek šitý.

  • Naneste benzín, lakový benzín na hadr a utřete do něj vysušenou pěnu. Je nutné vyčkat, až se znečištění rozpustí, opláchnout vlažnou vodou a důkladně očistit odstraňovačem skvrn.
  • Pečlivě používejte rozpouštědla: Nejprve naneste prostředek podle svého výběru na malou část látky a zjistěte, jak materiál reaguje. Pokud barva není „jedená“, vlákna se nerozšíří, pak můžete zpracovat skvrny.
  • Některé zkušené hostesky doporučují před zpracováním zmrazit sušenou pěnu: pak bude proces odstranění mnohem rychlejší. Znečištěné věci vložte do mrazničky. Po určité době odstřihněte tmel ostrým nožem, pouze velmi opatrně a poté použijte rozpouštědlo. Přesto je vhodnější dát kostku ledu na zašpiněnou tkaninu a je lepší dát ji do sáčku, aby nedošlo k navlhčení materiálu.
  • Dokonce i odstraňovač laku na nehty je schopen čistit oděv z čerstvé pěny, ale pouze to, co obsahujeaceton. Namočte vatový tampon s tekutinou a postupně, milimetry po milimetrech, vyčistěte tkaninu znečištění.
  • Pokuste se odstranit vysušenou pěnu také pomocí Dimexidum - léku, který se prodává v každé lékárně. Navlhčete v něm malý kus látky nebo kosmetický disk, položte ho na špinavou plochu, čas od času zkontrolujte, jak dobře zbytky pěny na oblečení změkly. Nečistoty důkladně vyčistěte kartáčkem nebo tvrdou stranou kuchyňského kartáčku, zakryjte místo teplou vodou a mýdlem.
  • Ihned po zpracování zkuste velmi pečlivě opláchnout zbytky rozpuštěného tmelu z oděvu: pěna velmi rychle proniká vlákny tkaniny a tvoří ošklivé žluté skvrny, když sluneční paprsky dopadnou na výrobek.
  • Pokud se vám znečištěné oblečení brzy nevejde, zavěste výrobek na sluníčko a čas od času usušte vysušenou pěnu. Takový proces odstraňování skvrn není pro slabé srdce, ale může být použit k čištění dostatečně husté tkaniny.

A dávejte pozor, abyste nepoškozovali věci úplně.