7 tajemství péče o gladioly

Většina zahradníků a zahrádkářů používá jedno zlaté pravidlo: čím dříve jsou gladioly vysazeny, tím rychleji budou stoupat a ukazovat své pupeny. Zkušení lidé používají některá tajemství, díky kterým dostávají později luxusní květiny.

Tajemství pěstování gladioli

Zahradníci, zejména ti, kteří mají mnohaleté zkušenosti s výsadbou těchto rostlin, často používají některé techniky, které jim pomáhají získat elegantní a dobře udržovanou zahradu s gladioly.

Důležité!

Čím dřívější je výsadba mečíků, tím dříve je možné je vykopat. To znamená, že rostliny nemusí čekat na chladné časy.

Na podzim roku rostou případy chorob rostlin s různými infekcemi, proto je lepší, aby gladioly v tomto období neopouštěly, ale aby jim umožnily vyzdobit váš dům.

Pro poznámku!

Pokud zasadíte mečík později, než je stanovený čas, pak jeho výsadbový materiál nemusí klíčit, proto je lepší připravit cibule cibule předem.

1 tajemství: klíčení rostlin

VýhonekRostliny musí být v předstihu, ve dvacátém březnu, a také odlupovat slupku, aby nedošlo k poškození budoucích výhonků. Budoucí sazenice musí být umístěny na nějakou dobu - na slunci, pravidelně se otáčí, takže paprsky jsou absorbovány rovnoměrně.

2 tajné: teplé přistání

Jakmile nastanou první dny v dubnu, mělo by být provedeno:

  • pokrývají budoucí místo přistání s volným filmem;
  • za tímto účelem je nutné umístit na horní oblouky a zakrýt výslednou strukturu jinou vrstvou filmu;
  • předem připravené žárovky by měly být umístěny na vytápěném místě tak, aby rostly rychleji.
Zajímavé!

Díky těmto trikům mohou gladioly vystoupit o dva týdny dříve.

3 tajné: včasné zalévání

Nezapomeňte, že gladioly potřebují zalévání v prvních dnech svého růstu, takže je třeba pravidelně navlhčit půdu. V případě, že déšť není déle, zalévání by mělo být prováděno každé 3-4 dny. Velmi mladé sazenice potřebují denně zavlažovat, protože potřebují dostatečně velké množství vlhkosti.

4 tajné: trojité krmení

Je nutné krmení rostlin třikrát. Zpočátku by první obvaz měl být vyroben v posledních květnových dnech, doporučuje se použít infuzi na léčivé byliny, zředěné vodou. Druhý obvaz by měl být vyroben v desátém červnu, zatímco je důležité používat organické aminerální hnojiva.

Lze ředit malým množstvím popela, aby se půda mohla saturovat nezbytnými látkami. Třetí obvaz by měl být na konci léta a jako hlavní materiál by měl být použit popel.

5 tajemství: prořezávání stopek

Stopky by měly být pravidelně přerušovány, protože příliš mnoho z nich může rychle oslabit žárovku. Navíc, s velkým množstvím z nich, je vzhled čerstvých pupenů často problematický.

Z tohoto důvodu se doporučuje odříznout přebytečné stonky květin. Často během sezóny může jedna žárovka vyprodukovat asi 4 stopky, a pokud dovolíte, aby kvetly, žárovka se může velmi vyčerpat, takže ji nebudete moci později obnovit.

6 tajné: rané vykopávky

Aby mohly gladioly v příští sezóně rozkvétat, musíte je předem vykopat. Často se to děje před začátkem prvního podzimního deště, tedy na začátku září.

7 tajné: příprava půdy

Před výsadbou je nutné se ujistit, že v posledních letech nebyly na zvoleném místě vysazeny gladioly. Na podzim je nutné připravit půdu pro budoucí klíčky.

Je důležité nejen dobře navlhčit půdu, ale také přinést spoustu organických a minerálních hnojiv. Doporučuje se používat kompost, hnůj, fosfáty a popel.

Všechny tyto tipy pomohou pěstovat krásné květiny, které potěší ostatní.