Jak odstranit skvrny od potu na oděvu

Sportovci často na svých šatech najdou žluté skvrny od potu. Nicméně, v horkém létě tento problém může napadnout i ty, kteří nevedou zvláště aktivní životní styl. Neposkvrněné žluté skvrny na bílé halence nebo bělavé skvrny potu na černé košili, aby se setřely mýdlem nebo práškem, nebudou příliš snadné. Pokud se ke značkám potu přidají skvrny od deodorantu, tím to ještě více komplikuje úkol. K odstranění tohoto znečištění budete potřebovat další finanční prostředky.

Neměli byste však být naštvaní. Ve většině případů můžete úspěšně odstranit skvrny od téměř jakéhokoliv oblečení a vše, co potřebujete pro tento postup, najdete ve vašem bytě - ve spíži, v kuchyni nebo v domácí lékárničce.

Víla

Kupodivu, můžete účinně odstranit ošklivé žluté skvrny od potu, které zůstávají na oblečení, pomocí mycího prostředku. 10 ml "Fae" zřeďte ve 200 ml vody, promíchejte a nalijte roztok přímo na skvrny. Nechte věci namočit asi dvě hodiny, a pak zkuste promýt zbytky žlutého potu mýdlem na prádlo.

Soda

Mnohé ženy v domácnosti vědí, jak se dostat skvrny od potu,pomocí jedlé sody.

Soda pomáhá zbavit se pouze čerstvých skvrn a pro tvrdohlavé značky je lepší zvolit jiný prostředek.

Chcete-li se zbavit špinavých žlutých a šedých skvrn na zádech nebo podpaží, vařte kaši smícháním 50 gramů sody se stejným množstvím vody. Naneste směs na skvrny, dobře otřete štětcem a nechte hodinu. Po této kontaminaci je nutné ji vyprat práškem a několikrát opláchnout, jinak mohou na oděvu ze sody zůstat bílé skvrny.

Peroxid

Pokud hledáte způsob, jak odstranit potné skvrny z bílé bavlněné košile, zkuste se zbavit problému peroxidem vodíku. Nalijte kapalinu na skvrny, počkejte asi 5 minut a znečištění opláchněte pod tekoucí vodou.

K odstranění zbytků potu z lehkého hedvábného oblečení můžete použít také peroxid, ale v tomto případě ho budete muset zředit vodou (15 ml peroxidu na 200 ml vody).

Aspirin

Tento recept vám nejen řekne, jak vydrhnout žluté skvrny od potu, ale také vám pomůže účinně odstranit rozvod z deodorantu, který zůstává pod podpažím.

Vezměte čtyři tablety běžného aspirinu, rozemele na prášek a přikryjte sklenicí teplé vody. Míchejte až do úplného rozpuštění tablet a kapalinu nalijte na stopy potu nebo deodorantu. Nechte je namočit hodinu v tomto roztoku a po této době důkladně opláchněte produkt vodou.

Benzín

Šedozelené skvrny ze směsi potu a deodorantu zůstávají nejčastěji v podpaží pánských košil,pevně do tkaniny. Dokonce i vysoce kvalitní prací prášek nebo odstraňovač skvrn nemusí někdy tyto stopy umýt. Ale nezoufejte - zbavit se znečištění v tomto případě pomůže použít benzín.

Navlhčete kus vaty dostatečným množstvím vody a ošetřete požadované místo.

Odstranění skvrny, přechod z jejích okrajů do středu - tím se vyhnete rozvodům na tkanině.

Po této úpravě tyto plochy znovu otřete a navlhčete vatou čpavkem, aby se odstranily zbytky nečistot. Poté košili omyjte rukama nebo v pračce.

Sůl

Je obzvláště obtížné odstranit stopy potu z hedvábných věcí, které vyžadují jemný postoj. Chcete-li se zbavit znečištěných skvrn, zkuste namočit oblečení v koncentrovaném roztoku soli (250 gramů na litr vody).

Ocet

Pokud jste přesvědčeni o kvalitě barviv, která byla použita pro vaše oblečení, stopy běžného stolního octa lze odstranit zbytky potu a bělavými kapkami z deodorantu. Naneste na čistý hadřík a problémové oblasti opatrně otřete. Pak se pokuste konečně otřít znečištění mýdlem.

Kyselina citrónová

Je možné odstranit skvrny z oděvu pomocí kyseliny citrónové. 10 ml produktu se zředí ve 200 ml vody a aplikuje se na správná místa. Po 2 hodinách se pokuste věc umýt, vzít prášek nebo mýdlo.

Domácí odstraňovač skvrn

Jak odstranit skvrny od potu, pokuduplynulo mnoho času a je v tomto případě možné se zbavit i žlutých stop? Problém je vyřešen, ale pro to potřebujete speciální "odstraňovač skvrn" vlastní přípravy.

Před použitím nástroje na skvrny na podpaží nebo na zádech zkuste jeho účinek na nenápadném místě vašeho oblečení.

K odstranění starých skvrn potu a deodorantu budete potřebovat:

  • 30 ml benzínu;
  • 40 ml denaturovaného alkoholu;
  • 20 ml amoniaku.

Směsi dobře promíchejte a směs nalijte na požadované místo. Odstraňování skvrn trvá asi pět minut. Po uplynutí této doby dobře opláchněte předmět ve studené vodě. Pokud nejsou žluté stopy po podpaží úplně pryč, zkuste znečištěné plochy promýt kartáčkem a mýt mýdlem.

Varování

Pokud potřebujete odstranit skvrny z bílé bavlněné nebo lněné tkaniny, můžete použít recept našich babiček, kteří v takových případech vaří oblečení. Budete potřebovat:

  • kbelík na železo nebo velký hrnec;
  • kus mýdla na prádlo;
  • struhadlo na kov.

Strouhané mýdlo otřete, nalijte vodu do kbelíku, nalijte tam mýdlové lupínky. Rozpusťte mýdlo ve vodě a pak spusťte oblečení, ze kterého chcete odstranit skvrnu. Kapalinu přiveďte do varu, zahřejte a obsah kbelíku vařte alespoň jednu hodinu za občasného míchání. Pro zvýšení efektu můžete do vody přidat nějaký čpavek nebo sodu.

Kuřecí marinátžloutek

Někdy nečekané prostředky pomáhají řešit obchodní problémy. Například, kuřecí žloutek s denaturovaným alkoholem (ten může být koupen v železářství).

Směsi se smíchají v poměru přibližně 1 x 1. Pokud jsou žluté stopy potu na oblečení velké, můžete si udělat dvojitou porci, přičemž dva žloutky a asi 80 ml denaturovaného alkoholu.

  1. Naneste směs potných skvrn a nechte chvíli stát, dokud nebude zcela suchá.
  2. Poté vyjměte kůru neostrým nožem nebo pilníkem na nehty.
  3. Po této proceduře jednoduše omyjte předmět ve stroji přidáním obvyklého čisticího prostředku.
Taková stará metoda pomůže odstranit i stará místa.

Čpavek a ethylalkohol

Čpavek se také potýká s ošklivým žlutým potem na bílém a světlém oblečení. Amoniak se smíchá ve stejném množství s běžným ethanolem. Pokud ne, můžete si vzít vodku.

Pomocí vatového tamponu naneste roztok na látku se žloutnutím. Tento postup by se měl několikrát opakovat.

Alkohol se bude rychle vypařovat, protože jediná aplikace tohoto řešení nebude mít řádný účinek. Když se skvrna stává mnohem lehčí a na tkanině je téměř žádná stopa, nechte ji v nádobě se studenou vodou několik hodin, abyste se zbavili nepříjemného zápachu čpavku. Poté lze v pračce rolovat.

Je-li velmi drahá věc obarvena a nechcete ji riskovat, věřte svémuoblečení pro pracovníky chemického čištění - profesionálové rychle vrátí svěžest a čistotu.