Jak rychle umýt nádobí: účinné lidové prostředky

Špinavé nádobí - každodenní společník moderních hostesek, ze kterých se nelze zbavit. A její mytí není příliš inspirativní proces. Vyžaduje to hodně času a úsilí, zejména po obědě nebo svátcích. Naše doporučení přispějí k tomu, aby byla příjemnější a nenápadnější, a zároveň výrazně zkrátila čas a náklady na zaplacení vodoměrů.

Jak urychlit proces mytí nádobí

Pro mytí nádobí během 5 minut doporučujeme použít následující tipy:

 1. Mé destičky ihned po použití. To pomůže vyhnout se vzniku hor kuchyňského náčiní v dřezu, stejně jako sušení zbytků potravin na jeho povrchu, což povede k nutnosti jejich čištění.
 2. Pokud není možné desky, šálky a spotřebiče okamžitě omyt - my je namočíme do teplé, mýdlové vody do dřezu nebo do velké nádoby. Tím se zkrátí doba na mytí, protože jídlo se navlhčí a nebude se lepit na talíře, bude nutné je jen lehce otřít houbou a omyt.
 3. Používáme kvalitní pěnové houby. Dobře pěnou a šetří vodou. Nezapomeňte je pravidelně měnit.

Poradenství!

Pro odstranění mastnoty a lehkých nečistot doporučujeme použít dva různé barevné houby.

 1. Neskládejte desky. Tato metoda je použitelná pouze při namáčení. V opačném případě bude nádobí velmi špinavé zvenčí.
 2. Třídění urychlí proces praní. Oddělte vidlice, lžíce, nože, talíře, šálky a další předměty. Praní v dávkách.
 3. Pro úsporu vody jej otevřete pouze při oplachování. To znamená, že nejdříve otřete prací prostředek a pak otevřete kohoutek a pečlivě opláchněte zbytky prostředků.

Jak umýt nádobí s potěšením

Následující tipy pomohou proměnit mycí proces v příjemný zážitek, který bude létat.

 1. Řídíme se pravidlem jedné mýdlové houby. Naneste na něj mycí kapalinu, napěňte a vyčistěte kuchyňské nádobí, dokud houba nepřestane pěnit. Pak si uděláme pauzu a děláme další domácí práce. Rozdělením dlouhého procesu do několika fází ho psychologicky vnímáme mnohem snadněji.
 2. Používejte krásné nástroje. Obklopujeme naše „pracoviště“ krásnými houbami, originálními kartáči, používáme nástroj s oblíbenou vůní a další předměty, které zvyšují náladu. Takže proces mytí talířů bude mnohem příjemnější.
 3. Nezapomeňte na gumové rukavice. JsouChránit ruce před negativními vlivy chemických složek pracích prostředků a také eliminovat kontakt s tukem a zbytky potravin na talířích a jiných předmětech.
 4. Poslouchejte hudbu nebo vtipné zprávy. To vám pomůže zvednout náladu a odejít z procesu.

Správné mytí nádobí rukama

Aby se zkrátil čas na mytí nádobí, celý proces rozdělíme do dvou po sobě následujících fází. Nejprve je namočte do změkčených míst. K tomu dejte všechny talíře se spotřebiči do předem umyvaného umyvadla s ucpaným odtokem nebo do velké nádoby, nalijte horkou vodu a trochu mycí kapaliny. Nechte 10 minut změknout.

Následující opatření závisí na tom, kde došlo k namáčení.

V dřezu

Otevřeme slabý proud vody, myčky mydlem s nástroji, myjte pěnu a dejte ji do sušičky pro kapání.

V jiném kontejneru

Na oplátku vezmeme všechny věci, mydeme je, odejmeme částice jídla, dáme je do dřezu. Poté zapněte vodu, omyjte čisticí prostředek a vše vložte do sušičky.

Jak rychle umýt nádobí jinými prostředky

Obyčejná promývací kapalina může být nahrazena improvizovanými prostředky. Odstraní znečištění horší než domácí chemikálie.

Soda

K čištění kuchyňského nádobí s práškem sodíku navlhčete houbu a naneste na ni výrobek. Několikrát zmáčkněte, aby se soda namočila ve vodě, a pak nádobí omyjte jako obvykle a opláchněte. Možné předempřipravit kaši sody s vodou a jen ji nabrat houbou.

Důležité!

Nepoužívejte sodu na nelepivém a teflonovém nátěru, může ji poškodit.

Hořčice

Aplikujeme stejným způsobem jako soda - nalijeme ji na vlhkou houbu a myje nádobí. Chcete-li vyčistit velmi silnou špínu, přidejte ocet do hořčice.

Soda Ash

Tento nástroj používáme ve formě pasty nebo roztoku, nezapomeňte nosit rukavice.

 1. Řešení. Bereme horkou vodu (1 l) a rozpustíme v ní sodu (1 polévková lžíce). Směs se nasytí houbičkou a myje se, a pak se opatrně opláchne zbývající roztok.
 2. Těstoviny. Vhodné pro odstraňování nečistot z nádob a pánví. Nalijte vodu do sody, abyste získali smíšenou směs, položte ji na houbu a otřete problémové oblasti a důkladně opláchněte.

Popel ze dřeva

Dřevo popel - velký asistent při mytí nádobí v zemi. Používáme ho jako obyčejný prací prostředek - dáme ho na houbu a otřete s ní talíře a spotřebiče a pak je omyjte.

Zvláštní domácí opravný prostředek

Vaření na bázi mýdla, vody a sody. Rub kus, smíchejte se sody (1 polévková lžíce.), Nalijte horkou vodu a promíchejte. Ke směsi může být přidán také ocet (1 polévková lžíce). Pokud vůně směsi neinspiruje k mytí talířů a spotřebičů - přidejte několik kapek oleje s vaší oblíbenou příchutí.

Jak rychle zvládat složité kontaminanty

Ne všichninečistoty na nádobí umyté bez velkého úsilí. Následující doporučení pomohou vyrovnat se se „zvláštními“ případy.

 1. Mýdlová voda může vyplavit zbytky sazí a tukových usazenin. Namočte špinavé nádobí 40 minut, a pak se prát obvyklým způsobem. Kromě toho můžete připravit směs s sodou, solí a vodou. Naneste na problémové oblasti a nechte přes noc. Ráno se umyjí skvrny a důkladně opláchneme.
 2. Nepříjemný zápach ryb odstraní sůl. Zahřejte ho, aplikujte po dobu 40 minut a poté opláchněte.
 3. Zlacený porcelán vypere roztok amoniaku a hnědý květ odstraní sodu.
 4. Mléko a vejce se dobře omyjí studenou vodou.
 5. K čištění pánve použijte sodu.

Pro snadné a rychlé mytí nádobí musíte dodržovat základní pravidla pro urychlení tohoto procesu a naše doporučení týkající se použití čisticích prostředků.