Jak vybělit bílé ponožky doma

Bílé ponožky jsou důležitým doplňkem při vytváření stylového vzhledu. Po několika praních se zbarví šedě nebo žlutě. Je možné dát jim dřívější bělost. Použijte jednu z následujících metod bělení.

Vlastnosti péče o bílé ponožky

Jakákoli bílá věc je velmi rychle znečištěna, nemluvě o ponožkách, které jsou zasaženy silničním prachem, potem nohou. Proveďte mytí výrobků ihned poté, co přijdete z ulice, dokud nečistoty a pot nemají čas na zaschnutí, a hluboko vstoupit do vláken. Za prvé, je lepší je namočit do mýdlového roztoku a pak pokračovat v promývání. Silně otřete a odšroubujte je nedoporučujeme, aby nedošlo k protažení vláken. Používejte ponožky pouze v čistých botách, abyste je udrželi déle.

Způsoby péče a bělení

Péče o bílé ponožky je v případě potřeby včasné mytí a bělení.Existuje několik způsobů, jak dát produktům stejnou bělost:

 1. Používejte syntetické prášky a tekuté bělicí gely. Moderní chemický průmysl představuje širokou škálu různých bělicích prostředků, které mohou odstranit všechny nečistoty a skvrny z bílých výrobků. Výrobci syntetických prášků pod názvy „Tide“, „Persil“, „Ariel“ jsou považováni za nejlepší.
 2. Používání domácích receptů na bělení je rozpočtová metoda čištění ponožek ze šedivosti a žloutnutí. Spočívá v použití běžných veřejně dostupných nástrojů, které budou podrobněji projednány dále v článku.

Pravidla péče o bílé ponožky

Pokud budete dodržovat základní pravidla péče, ponožky se sněhově bílou vám budou dlouho trvat:

 1. Výrobky by se neměly nosit déle než 1 krát. Přichází domů okamžitě umýt, i když se vám zdá čisté.
 2. Před praním je zkontrolujte, zda se na nich nevyskytují skvrny, které by mohly znečistit materiál.
 3. Aby se nečistoty dobře odtáhly, nejprve mýdlo vylijte a ponožky nechte půl hodiny, pak je můžete prát ručně nebo pomocí pračky.
 4. Aby se zachoval primární vzhled po umytí, nechte přirozeně schnout.
 5. Snažte se nosit bílé ponožky s černými botami, protože pravděpodobnost, že výrobce používá materiál nízké kvality, je vysoká, může barvit ponožky.
 6. Pokud jsou na prstech kameny nebo nějaké kresby, použijteTvrdá bělidla se nedoporučují, protože mohou reagovat s materiálem, a to prostě zničíte.
 7. Věnujte pozornost složení materiálu, z něhož jsou ponožky vyrobeny, aby nedošlo ke smrštění nebo natažení pod vlivem teploty vody a použitých bělících metod.

Co vlastníci bílých ponožek nemají dělat

Majitelé výrobků často provádějí chyby v péči. Zvažte, co se nedoporučuje pro majitele sněhobílých výrobků:

 • Nenechávejte špinavé ponožky po dlouhou dobu. Nečistoty jsou absorbovány hlouběji, je obtížnější je setřít a někdy je to naprosto nemožné.
 • Nenoste ponožky s černými stélkami, zanechávají tmavé skvrny na podrážce.
 • je přísně zakázáno umývat bílé ponožky i s béžovou barvou.
 • nenechávejte nitě na nohou, vlasy.

Trochu o odstraňovači skvrn

K odstranění skvrn na bílých ponožkách se nejčastěji uchylují k použití odstraňovačů skvrn. V domácnostech najdete velké množství těchto fondů. Rozdíl od sebe je síla akce na místech různého charakteru. Mezi oblíbená barviva patří:

 • prášky s bělícím účinkem.
 • chlorové bělidlo.
 • bělidla od společnosti Amway.
 • mýdlo na prádlo atd.

Měly by být používány velmi opatrně. Před použitím si přečtěte návod, protože mnoho látek, které jsou v prostředcích na odstraňování skvrn, můžepoškození tkaniny. Nezapomeňte také na teplotu praní.

Domácí bělení ponožek

Bělení bílých ponožek je možné nejen za pomoci odstraňovačů skvrn, ale také za použití levných a široce dostupných látek.

Kyselina boritá

Bělení kyselinou boritou by mělo být zahájeno poté, co jste předtím umyli ponožky a zbavili je prachu a velkých částic nečistot. Nalijte do malé misky jeden litr teplé vody, přidejte jednu lžíci kyseliny, dobře promíchejte. Ponožky v připraveném roztoku je třeba několik hodin namočit. Po uplynutí času produkty vytáhněte a opláchněte je mýdlem, aby se výsledek zcela fixoval.

Kyselina citrónová

Kdo by si myslel, že kyselina citrónová by mohla být vynikajícím bělením bílých věcí. Pro bělení pár ponožek postačí jeden citron nebo lžíce granulované kyseliny citrónové. V 1000 ml. teplá voda, rozpusťte šťávu z jednoho citronu nebo lžíce kyseliny citrónové, ponořte ponožky do misky s připraveným roztokem.

Jsou-li na bílých ponožkách kresby, není nutné je zcela namočit, stačí, že jsou mokré. Použijte citrónovou šťávu na bílém povrchu po dobu 20 minut, pak je jemně omyjte.

Varování

Naši prababičky se stále zabývaly varením bílých věcí pro bělení. Tento způsob bělení je ideální pro ponožky z bavlněné tkaniny. V zbytečné pánvi nebo jinékovová nádoba, nalijte polovinu vody, dejte ji na sporák, přidejte půl sklenice octa. Když voda začne vařit, umístěte ponožky, vařte 5 minut. Nevytahujte je z vody, nechte vychladnout na 30-40 ° C. Poté omyjte práškem nebo mýdlem.

Peroxid a amoniak

V každé lékárničce najdeme peroxid a amoniak. Pomáhají, když se cítíme špatně, a dokonce i v komplexu jsou vynikající a levné bělidlo. V misce zalijeme dva litry vody, 50 ml. amoniak a 50 ml. peroxid. Ponořte ponožky do roztoku na několik hodin, pak promýt.

Mýdlo na praní prádla

Nejoblíbenější metodou čištění domácnosti jsou nejen ponožky, ale také všechny druhy skvrn na prádle. Mytí mýdlem umožní vybělení velmi špinavých ponožek. Položte celý povrch výrobků, nechte půl hodiny namočit, pak dobře opláchněte. Pokud není dosažen požadovaný výsledek poprvé, je třeba postup opakovat několikrát.

Ocet

Každá hospodyně v kuchyni najde láhev octa. Ne každý ví, že látka může být použita jako bělidlo bílých věcí. Do nádoby nalijte jeden litr teplé vody (40 ° C), přidejte 3 lžíce devíti procentního octa. Nažloutlé nebo šedivé ponožky dejte na tři hodiny, poté proveďte obvyklé mytí.

Terpentýn

Látka není v moderních domácnostech příliš běžná, ale pokud ji najednou, „hřích“ nenípoužít tento způsob bělení. V misce se dvěma litry vody zalijeme dvě polévkové lžíce terpentýnu, pár polévkových lžic běžného prášku, večer ponoříme ponožky a okamžitě ráno je umyjeme.

bělící prášek

Mezi zkoumanými látkami je bělící prášek nejagresivnějším bělícím prostředkem. Výrobek poskytuje nejen bělost, ale také zabíjí různé pachy, které emitují ponožky. Aplikace chlóru: dejte věci, které chcete bělit, do misky s několika litry kapaliny, přidejte shora malé množství tekutého bělidla. Nehýbejte déle než půl hodiny a pravidelně je otáčejte. Dokončujeme bělení běžným praním.

Triky praní a prostředky k jejich provedení

Existuje několik způsobů, jak vyčistit bílé ponožky:

 1. Psací stroj pračky. Čištění se provádí společně s jinými věcmi bílé. K dosažení bělosti, v procesu mytí věcí, nalijte sklenici citronové šťávy. Druhou metodou bělení v pračce stroje je přidání 200 g sodovky do gelu nebo prášku.
 2. Obecné vlastnosti mytí rukou:
 • Tkanina by neměla být drcena.
 • sušení by mělo být prováděno přirozeně.
 • k dosažení nejlepšího výsledku je možné pouze zažíváním.
 • Je nezbytné dodržovat dávkování přidaných bělicích přípravků, protože nadměrná koncentrace může poškodit vzhled výrobků.

Existuje velké množství receptů na bělení bílých ponožek.Každý z nich je účinný. Aby se nezapomnělo na prezentované metody mytí, dělejte si poznámky pro sebe a žloutnutí a šedivost výrobků již pro vás nebude hrozná!