Jak umýt nové prádlo

Zdá se, proč vymazat novou, pouze zakoupenou věc? Nicméně, dokonce ještě ne provozoval povlaky na polštáře, listy a přikrývky mohou obsahovat různé chemikálie, patogeny, bakterie, prach, konečně.

Souhlasím, bude to velmi nešťastné, pokud náhle budete mít alergii nebo tělo zůstane nekvalitní barvou.

Musím umýt nové prádlo

Každá nová věc musí být před použitím omyta. To platí zejména pro ložní prádlo, protože naše tělo má přímý kontakt s tkaninou, která by mohla být zpracována speciálními (případně škodlivými) sloučeninami, které výrobku pomáhají udržet si tvar. Kromě toho se ve výrobním procesu soupravy pro spaní na materiálu nevyhnutelně hromadí prach. Mimo jiné může výrobce použít chemická barviva, která mohou způsobit alergie. Ale nikdy nevíte, co může látka potěšit, když je prádlo na posteli? Proto pokudvyvstává otázka: je nutné umýt nové ložní prádlo? Odpověď je jednoznačná - "ano".

Skutečnost:Nezáleží na tom, zda jste si koupili drahé ložní prádlo ve specializovaném obchodě nebo jste si zakoupili soupravu na trhu. Skladovací podmínky tkanin nemohou vždy splnit ani nejodpovědnější výrobci. Proto, abyste se vyhnuli zdravotním problémům, před použitím si prádlo umyjte.

Mycí ložní prádlo napomáhá změkčit škrobovou látku pro nákup prezentace. Oplachování věcí v horké vodě je dezinfikuje. A pokud barvení bylo provedeno s nekvalitním barvivem, pak voda umyje horní škodlivou přebytečnou vrstvu barvy.

Je nutné prát ložní prádlo, s přihlédnutím k některým pravidlům, s tím, že je možné prodloužit životnost příslušenství na spaní v požadované formě na několik let.

Upozornění : po prvním praní může prádlo lehce „sednout“.

Jak umýt nové ložní prádlo

Nově zakoupený spánek lze jednoduše prát v horké vodě (30-40 stupňů), aby se zbavil prachu z prachu a dezinfikoval. Broušení při vysokých teplotách je volitelné. Nové, čerstvé a všudypřítomné, čisté prádlo by mělo být otočeno naruby tak, aby první praní „neodňalo“ veškerou barvu a vzory se nesnažily opotřebovávat a prohýbat.

Tip : Nedávejte do stroje nové ložní prádlo ani jiné věci.Nové výrobky mohou "dát" horní vrstvu nátěru na jiné předměty mytí.

Mimochodem, mnoho lidí dává přednost tomu, aby místo umývání raději vyžehlili nové věci, protože horká pára také zabíjí jakoukoli infekci, která se může skrývat v pórech látky. Nicméně, železo se zbavit prachu nepomůže.

Poprvé se nedoporučuje používat chemikálie a dokonce ani prací prášek. Je lepší dát přednost tekutému detergentu. Pro příjemnou vůni je dovoleno přidávat během oplachování trochu kondicionéru.

Rada : pokud je podestýlka zakoupena na nespolehlivém místě, je lepší ji umýt při vysoké teplotě, která odstraní všechny škodlivé bakterie.

Jak připravit oděv na mytí:

  1. Třídění prádla podle typu tkaniny. Pokud nevíte, co udělal váš povlečení, přečtěte si štítek, který je na kterémkoliv výrobku.
  2. Rozdělte položky podle stupně znečištění. Pokud je na prádle hodně skvrn a pruhů, nejprve je namočte.
  3. Neumývejte bílé šaty barvou.
  4. Neumývejte barevnou podestýlku v příliš horké vodě, jinak bude vyblednout.
  5. Před praním otočte přikrývku přes vnitřní stranu.

Jak prát prádlo v pračce

Je snadnější umývat si spací sady, samozřejmě, v pračce. Koneckonců, je jednodušší umístit takové objemové produkty do pořádku jedním dotykem tlačítka, než to udělat ručně.

Aby se prádlo po mytí vypadalo jako nové, přikryjte přikrývku aPovlečení na polštáře se otočí naruby - tato akce zachová barvu co nejvíce. Vkládání do bubnu by mělo být pouze věcí jedné barvy, jinak by se mohly zbavit. Sady přírodních materiálů je třeba umýt odděleně od všech ostatních výrobků.

Klíčem k úspěšnému praní je výběr správného programu. Každý typ tkaniny vyžaduje individuální výběr teploty vody, intenzity odstřeďování. Než začnete házet věci do stroje, musíte zkoumat štítky, které jsou k nim připevněny a které označují, jaký druh materiálu je a za jaké teploty by měl být omyt, aby nedošlo k jeho poškození.

Obecná pravidla pro teplotní režim pro určité typy tkanin:

  • bavlnu a prádlo lze prát při teplotě 60-90 ° C;
    pro hedvábí a syntetiku, musíte si vybrat program s ohřevem vody ne více než 30 stupňů;
  • barevné bavlněné soupravy prané při 40 stupních;
  • pro flanelové prádlo je vhodná teplota vody 40-60 ° C;
  • Satén a Poplin se doporučuje prát v teplé vodě při teplotě 40-60 ° C

Nezatěžujte buben "na oční bulvy". Prádlo by se mělo v bubnu volně otáčet. Hmotnost prádla se stanoví v suché formě. Hmotnost naloženého zboží by měla být jeden a půl krát menší než hmotnost, kterou může pračka pojmout.

Pro mytí ložního prádla je lepší zvolit „jemné mytí“. Tato volba navrhuje jemný režim: odstředění bude prováděno při nízkých rychlostech (600-800 jednotek). Pokud nastavíte intenzivnější praní, vytvoří se na výrobcích záhyby, prádlo ztratí tvar abarviva rychle vyblednou. Silně znečištěné věci by měly být nejprve namočeny výběrem vhodného programu (režim předpírky). Nicméně, náladové přírodní látky (hedvábí nebo bambus) a syntetické látky nelze promočit.

Rada:Aby se prodloužil věk ložního prádla, vyměňujte jej každé dva týdny.

Pro mytí ložního prádla můžete použít práškový i tekutý prací prostředek. I když je tento druhý výhodný, jsou detergenty na bázi kapaliny rychleji vymývány. U barevných tkanin stojí za to vyzvednout speciální nástroj s barvou. Dětské ložní prádlo by nemělo být umýváno běžným práškem. Pro takové mytí jsou vhodné pouze hypoalergenní přípravky doporučené pro dětské oblečení.

Jak prát ložní prádlo ručně

Dlouho v každém bytě je zázračný pomocník, který šetří čas i sílu hostesky. Nicméně, to se stane, že stroj je rozbitý, ale stále musíte vyprázdnit koš se špinavým prádlem. Není snadné třít ruce objemnými listy listů a přikrývek. Tento úkol však můžete snadno zmírnit, pokud nejprve ponoříte lůžko do speciálního řešení, které přispěje k opatrnému oddělení nečistot od látky. Zůstane jen "chodit" na silně znečištěných místech (otřete) a důkladně opláchněte, dokud se prášek úplně nevymyje.

Řešení namáčení:

  • vařená voda;
  • prášek (je lepší použít kapalinu);
  • lžíce bělidla;
  • lžíci octa.

Optimální doba máčení je 13-15 hodin.

Umyjte si ložní prádlo rukama, nejlépe ve velké kapacitní lázni. Před namočením je třeba prášek nejprve rozpustit ve vodě, jinak, pokud použijete suchý výrobek, granule mohou poškrábat strukturu tkaniny. Nejlepší teplota vody pro namáčení je 50 stupňů.

Postel, který je náchylný k moultingu, se rozprostře v chladné vodě a při oplachování můžete do vody přidat trochu soli. Po praní byste neměli silně otáčet prádlo, stlačit. Je lepší nechat produkt v lázni tak, aby přebytečná vlhkost ze skla samotného. Pak prádlo zavěste na prádelní šňůru a usušte.

Jak prát bavlněné povlečení

Výrobci ložního prádla z větší části vyrábějí výrobky z přírodního a nejefektivnějšího materiálu - bavlny. Důvodem této popularity jsou vlastnosti tohoto vlákna: bavlna dobře absorbuje vlhkost a má vysokou prodyšnost. Sady kaliko, kaliko a poplín jsou pro tělo velmi příjemné, spaní na nich je radost. Produkty, které obsahují bavlnu, se však rychle zašpiní, a proto je třeba je umývat častěji.

Bavlněné materiály snadno omyjte. Tolerují i ​​nejvyšší teplotu. Proto lze bavlněné lůžko prát na 90 stupňů. Pokud je však oděv zbarven, je třeba zvolit jemnější režim praní, jinak se barva odstraní. Kromě toho, při mytí barevných bavlny odstraňovače skvrn nelze použít.

Tip:poprvé bavlněné prádlo dost na opláchnutí teplou vodou ručně.

Tipy pro praní bavlněného prádla:

  • prát prádlo pouze na nesprávné straně;
  • Třídí bílé a barevné spodní prádlo. Smíšené barvy nelze umýt společně;
  • Bavlněné lůžko je nežádoucí umývat se předměty z jiných materiálů. Bavlna může ztrácet svou měkkost.
  • umyjte bílé prádlo při teplotě vody 90 ° C s přídavkem bělidla;
  • pro barevné přikrývky a povlaky na polštáře, jakož i prostěradla, vyberte režim s teplotou vody nepřesahující 40 stupňů;
  • před promytím vysoce kontaminovaných produktů je lepší je několik hodin namočit ve vodném roztoku detergentu a terpentýnu. Potom omyjte obvyklým způsobem;
  • pro přidání bělosti po opláchnutí prádla namočte prádlo na 20-30 minut v roztoku vody, peroxidu vodíku a amoniaku. Poté důkladně opláchněte.

Bavlněné prádlo je třeba sušit v narovnané formě v dobře větrané místnosti. Sušení by mělo být prováděno na místě chráněném před přímým slunečním zářením. Je lepší odstranit bavlněné věci ze sušičky ve středně vlhkém stavu a ihned je vyžehlit.

Povlečení z hedvábí

Hedvábné ložní prádlo vypadá velmi elegantně. Spaní na tomto je skutečným potěšením. Hodváb je již dlouho považován za nejelitnější materiál, protože má mnoho předností: plátno je měkké a měkké na dotek, velmi odolné,hypoalergenní. Třpytivé třpytky hedvábí poskytují rafinovanost ložního prádla.

Skutečnost : hedvábí neabsorbuje prach díky své husté struktuře. Proto se škodlivé bakterie, které mohou poškodit lidské zdraví, nevyvíjejí v pórech tkáně.

Je však třeba mít na paměti, že není snadné udržovat věci z takového rozmarného materiálu. To platí pro všechno: praní, žehlení, sušení. Jeden špatný tah - a věc bude nenávratně poškozena. Aby hedvábné předměty sloužily co nejdéle, je důležité dodržovat některé pokyny pro praní ložního prádla z přírodního materiálu.

Tipy pro praní hedvábného prádla:

  • ať už jste praní ručně nebo psacím strojem, musí být hedvábné ložní prádlo otočeno dovnitř;
  • dávají přednost ručnímu mytí;
  • pokud bude praní prováděno strojem, pak použijte „jemný režim“;
  • zvolte tekuté gely jako detergent pro mytí hedvábných předmětů. Granule suchého prášku mohou poškrábat jemné prádlo;
  • detergent by neměl obsahovat bělící složky;
  • optimální teplota vody - ne více než 30 stupňů;
  • nevymazávají hedvábí doplněné syntetickými materiály;
  • pro udržení měkkého prádla po mytí, přidejte kondicionér při oplachování;
  • Kroucení a spřádání může poškodit strukturu materiálu. Proto, pokud budete mazat ručně - netřete mnoho znečištěných míst. Nepoužívejte v pračcerotující funkce;
  • ve stejném umývání nelze dovolit věci jiné barvy;
  • Chcete-li odstranit přebytečnou vlhkost z prádla, zabalte jej do ručníku a osušte;
  • k sušení hedvábných listů a jiné podestýlky by měly být na vodorovném povrchu tak, aby na ně nespadlo přímé sluneční světlo.

Tip : Pro zachování bohaté barvy tkaniny můžete prádlo opláchnout ve slabě koncentrovaném roztoku kyseliny octové (2 čajové lžičky na 10 litrů vody). Lesklé hedvábí propláchne mlékem.

Pravidla pro sušení podestýlky

Ložní prádlo z důvodu silného mechanického nárazu (kroucení nebo tření) může být deformováno. Proto stačí produkt lehce zatlačit a zavěsit.

Po umytí by mělo být lůžko přirozeně suché. V budoucnu, pro usnadnění žehlení takových rozměrných věcí, musíte řádně pověsit oblečení, narovnat všechny záhyby a rohy.

Je nutné sušit předměty pro spánek z nesprávné strany, aby barva na slunci nevyhořela.

Poznámka:Povlečení na ulici voní svěží a čisté.