Jak prát řepu z oblečení?

Červená řepa na oděvu vede ke vzniku těžko odstranitelných skvrn. Pokud ho neodstraníte včas, věci budou muset navždy zapomenout. Náš tým ví, jak umýt řepu z oblečení, i když už několik týdnů končí.

Populární metody boje

Existuje několik způsobů, jak odstranit řepu:

  1. Vroucí voda. Pokud je špína čerstvá, je třeba vařit vodu. Šatní skříň je vložena do umyvadla a vařící voda se nalije. Trasa by měla zmizet.
  2. Kyselina citrónová. Na stopě nalil citron. Trochu otřete houbou nebo měkkým starým kartáčkem na zuby. Po - nalít prášek a počkat trochu víc. Poslední etapa - mytí psacím strojem.
  3. Sůl. Sůl může být odstraněna nejen z řepné skvrny, ale také k bělení kuchyňských utěrek. Nalijte to a otřete houbou, dokud stopa nezmizí. Po tom, opláchnout to s práškem v psacím stroji v režimu rychlého praní.
  4. Ocet. K vodě se přidá lžíce octa. Položili kus oblečení. Počkejte, dokud nezmizí skvrna. Pokud nečistoty nezmizí, otřete je rukama nebo kartáčkem. Po umytí práškem nebo kapslí.

Chemie

Chemie není neméně účinným způsobem čištění řepy z oděvů doma. Jedním z rozpočtu a nejjednodušším prostředkem je myčka nádobí. Není třeba kupovat a někde hledat. V každém je tekutinadům.

Vylévá se do svetr nebo kalhoty. Počkejte, až zmizí. Vymažte sako nebo jiný předmět jako obvykle - v psacím stroji pomocí prášku nebo gelu.

Šťávu z červené řepy lze snadno odlupovat z jakéhokoliv povrchu, pokud je doma vhodný prostředek na mytí nádobí.

Čpavek pomůže odstranit stopu z bílé věci. Navlhčete houbu čpavkem. Výrobek otřete. Omyjte to.

Z chemie z řepných skvrn chrání peroxid. Kapala na šťávu a počkala, až zmizí. Praní po použití jakékoliv chemie je povinné. Nebojte se, že peroxid na tkanině zůstane nepříjemný zápach. Prakticky necítí.

Foto poradenství

Chemie také stojí za to vyzkoušet speciální mýdlo proti skvrnám. Mýdlo něco jako domácnost. Ale ve svém složení existují účinné látky, které působí rychle a efektivně.

Snažte se zbavit skvrny řepy pomocí bělidla. Před tím se zředí vodou. V jakém poměru ředit produkt - uvedené na štítku.

Doporučuje se používat bělidlo v krajních případech, protože to není bezpečné. Doporučuje se pracovat s rukavicemi.

Co by se mělo použít k odstranění starých skvrn?

Po zvážení několika druhů výrobků, než je možné prát řepu z oděvu, doporučujeme zjistit, jak se zbavit staré kontaminace.

Buďte připraveni, aby se šťáva nevymyla. Pokud se znečištění neodstraní ihned, máte téměř šanci. Ale stojí za to to zkusit.

Kdyby se šťáva z řepy dostalabílá věc, třeba čpavek. Vezměte ½ dílů amoniaku a 10 dílů vody. Pod tkaninou položte list papíru. Nahoře je ta věc. Houba aplikovala čpavek na znečištění. Šťáva na papíře. Okamžitě vymazání.

Alternativou k amoniaku je peroxid vodíku. Voda se nalije do kovové nádoby a zapálí. Na litr vody bude zapotřebí 5 mililitrů peroxidu. Roztok se vaří. Dali tam věci a vařili dalších 20 minut. Po - opláchněte studenou vodou. Pokud se zdá, že šatní skříň není dostatečně čistá, je tradičním způsobem umyta v psacím stroji.
Jemné tkaniny vyžadují speciální způsob praní. Potřebujete glycerin. Smíchá se s vaječným žloutkem. Nasaďte si šťávu. Po 15 minutách opláchněte vodou. Glycerin, můžete také odstranit skvrnu od čaje, takže to vezměte na vědomí! Výrobek omyjte obvyklým způsobem na psacím stroji. Pokud je to možné, jemné tkaniny se omyjí ručně. Pečlivě vyberte prášky pro praní. Poté bude výrobek trvat mnohem déle.

Co dělat, pokud nepomáhají lidové prostředky a chemie?

Co dělat, kdyby nebylo možné umyt řepu z textilie improvizovanými prostředky? Odborníci se domnívají, že neexistuje žádný jiný způsob, jak jednat v tomto případě, jak používat profesionální čistší. Potřebujete "Vanish". Poskytne kvalitní prádlo i se starými značkami. Jako volitelný doplněk lze použít i jiné univerzální odstraňovače skvrn, které zvládnou veškeré nečistoty.

Nepoužívejte odstraňovač skvrn, pokud je položka skříně velmi tenká. Předtímmytí, přečtěte si návod. Zde je podrobně popsáno, pro které typy tkanin je vhodná a za jaké teploty se proces provádí.

Bílé věci se čistí mimořádně silným bělícím prostředkem. "Bílý" je může přivést zpět k životu. Použijte ji opatrně, protože místo znečištění může být i díra. Neuchovávejte šatní skříň v „Belize“ déle než 30 minut.

Aby se zabránilo poškození tkáně, zkuste odstranit skvrnu z řepy v malé oblasti jiného produktu. Pokud je v pořádku, pak vymaže poškozenou položku.