Jak odstranit nálepku z plastu, sklo bez stopy doma

Výrobci spotřebního zboží na ně uvádějí informace o složení výrobku, provozních podmínkách a místě výroby. Tyto údaje zpravidla „ukládají“ štítky na bázi lepidel, jejichž odstranění často způsobuje potíže. Při čištění povrchu je nutné vzít v úvahu zvláštnosti materiálu, ze kterého je výrobek vyroben, a používat pro něj pouze přípustná řešení.

Jak odstranit lepidlo z etikety z plastu

Výrobky z plastů, jako jsou dětská jídla, písek, květináče a mnoho dalších výrobků, jsou nejčastěji „zdobeny“ lepícími štítky. Odstraňte nálepku a znečištění lepidlem z plastového povrchu následujícími způsoby.

Mechanické čištěnírukama

Pokud je nálepka relativně nová, odstraňte lepicí vrstvu rukama. K tomu odstraňte papírovou část a zbývající lepivou vrstvu třemi prsty. Vytvořené pelety se odstraní a zbývající lepidlo se promyje houbou namočenou v mycím prostředku. Metoda je účinná, pokud je štítek snadno odpojen od výrobku.

Viz také

Jak prát lepidlo z etiket z nádobí, plastu, skla

Etikety s čárovým kódem a stručným popisem samotného výrobku jsou prakticky jediným prvkem ...

Guma

Etiketu dobře navlhčíme vodou a pak ji vymažeme tvrdou stranou houby. Pokud se poprvé nepodařilo odtrhnout nálepku - postup opakujte. Zbývající nečistoty jsou vymazány gumou.

Soda

Připravíme roztok s nízkou koncentrací, jinak riskujeme poškrábání povrchu výrobku. Směs naneste na štítek, nechte působit 5 minut a poté štítek odstraňte houbou a teplou vodou.

Rostlinný olej

Odstraňte běžné lepidlo z lepidla z plastu. Jeho mastné složky změkčují adhezivní strukturu. Nálepku nalepíme látkou, bohatě mazající její povrch. Odtrhávejte části štítku s nějakým tupým předmětem, aby nedošlo k poškození výrobku. Zbývající lepidlo se omyje horkou vodou.

Esenciální olej

Použití podobné rostlinnému oleji. Po odstranění skvrn z lepidla odstraňte zbytky suchým hadříkem a utřete jepovrch stěrače.

Alkohol

Poznámka!

Při použití vysoce koncentrovaného roztoku alkoholu doporučujeme testovat jeho účinek na nenápadném místě výrobku.

Odstranění nálepky z plastu pomůže alkoholu. Používáme jakékoliv řešení, které obsahuje: vodku, kolínskou vodu a další řešení. Nasycíme je hadříkem nebo bavlněnou podložkou a odstraníme nečistoty.

Lemon

Kyselina citrónová dokonale koroduje lepivou strukturu. Odřízněte plátek citrusů a zpracujte povrch nálepky. Čekáme 2-3 minuty, pak odstraníme nálepku a omyjeme povrch teplou vodou.

Ocet

Ocet dokonale zvládá všechny druhy znečištění. Štítek zpracováváme s koncentrátem o koncentraci 11%, necháme působit po dobu 5 minut, pak jej vyjmeme a otřete produkt mydlovou vodou.

Utěrky

Odstraňte malé stopy lepidla mokrými ubrousky, otřete znečištění kruhovým pohybem, dokud nezmizí.

Kromě toho můžete použít sůl - kropíme s ní nálepku tak, aby se lepidlo neskládalo a bylo efektivněji odstraněno.

Kapalina na nádobí

Štítek navlhčíme vodou, nahoře naneste tekutinu na nádobí, lehce otřete prsty, vyčkejte, až bude štítek zcela rozcuchaný, a pak je odlepte.

Lepicí páska

Lepící vrstvu čerstvých samolepek, které se bez velkého úsilí odlupují, lze odstranit běžnou lepicí páskou. Přilepte ho na vrchol znečištění a prudce odtrhnětespolu s fragmenty mezivrstvy. Pokračujeme v postupu, dokud neodstraníme veškeré lepidlo.

Fen

Je možné odlepit nálepku bez stopy předehřátím. Dobře vyhřívaný s vysoušečem vlasů se štítkem, pak jemně zavěste nožem a odtrhněte ho. Pokud jste poprvé nemohli odtrhnout nálepku - znovu ji zahřejeme.

Odstraňovač laku na nehty

Před odstraněním cenovky s odstraňovačem laků zkontrolujte přítomnost acetonu v jeho složení. Používáme pouze ta řešení, ve kterých chybí, protože látka může nepříznivě ovlivnit materiál výrobku. Šampon se nasytí, naneseme na etiketu, necháme působit 5 minut a kruhovými pohyby vyjmeme z povrchu.

Benzín a jiné látky

Odstraňte lepidlo lze také čistit benzínem, petrolejem a kapalinou pro plnění zapalovačů. Utříkáme látku látkou, jemně zpracujeme znečištění, počkejte 2 minuty a omyjte mýdlovou vodou.

Důležité!

Před použitím takové metody musíme zkontrolovat účinek prostředku na nátěr, protože ne každý plastový povrch takové čištění toleruje.

Zvláštní prostředky

V obchodě si můžete koupit speciální spreje a roztoky, které jsou určeny k odstranění lepidla z různých povrchů. Nejběžnější jsou:

 • Odstraňovač Scotch;
 • ASTROhim;
 • jemné sklo;
 • Profoam 2000;
 • Liqui Moly.

Jak odlepit nálepkus měkkým povrchem

Nálepky se nacházejí také na oblečení, textiliích a čalouněném nábytku. Nálepku z věcí odstraníme pomocí tepla. Oblečení položíme na tvrdý povrch, zabalíme do ručníku a pak opatrně zahřejeme teplou fénkou po dobu 5 minut. Když nálepka změkne, odpojte ji ostrým nožem a zbytky lepidla odstraňte tuhou houbou.

Odstraňte štítek z nábytku rostlinným olejem. Nasycíme je houbou a nálepku dobře promažeme. Když látku zcela absorbuje - odstraňte nálepku a mastný zbytek odstraňte mýdlem a vodou.

Jak odstranit nálepky ze skla a nádobí

Odstraňte štítek a lepidlo ze skleněného povrchu následujícími způsoby, které se používají při práci s plastem:

 • ocet;
 • sport;
 • citron;
 • lepicí páska;
 • vysoušeč vlasů;
 • kapalina na nádobí;
 • esenciální olej;
 • benzín.

Také pro použití při čištění skla:

Aceton s vysoušečem vlasů

Nálepku zahřejeme fénem, ​​odstraníme ji a pak zbývající lepidlo vyčistíme bavlněnou podložkou namočenou v acetonu.

Melaminová houba

Dokonale zvládá odstranění nečistot na jakémkoliv pevném povrchu. Nálepku a tři houby navlhčíme, dokud ji neodstraníme.

Důležité!

Nečistíme její výrobky, které budou v kontaktu s potravinami, protože se skládají z vysoce toxických složek.

Čištění parou

Nasaďte rychlovarnou konvici nebo pánevs vodou, čeká na vaření. Přineseme na pár částí výrobku nálepku a přidržíme ji po dobu 5 minut. Odstraňte nálepku a poté omyjte povrch mycím prostředkem.

Pět způsobů, jak odstranit popisek z knihy

Štítek můžete odstranit z povrchu knihy a papíru těmito způsoby:

 1. Lepicí páska. Lepidlo přilepte na štítek a postupně odtrhněte. Pokračujeme v opakování akcí, dokud neodstraníme nálepku.
 2. Žehlička nebo vysoušeč vlasů. Výrobek zakrýváme hustou tkaninou a přes něj zahřejeme štítek se železem nebo vysoušečem vlasů. Po roztavení lepidla odlepte nálepku a měkkou houbou odstraňte lepidlo.
 3. Zbytky lepidla z lesklého krytu lze odstranit alkoholem, acetonem nebo lakovým benzínem. Houbu nasycíme jedním z roztoků a otřete. Pokud je kryt matný - použijte školní gumu.
Přečtěte si také

Jak čistit hlínu z kalhot, odstranit zbývající skvrny: účinné metody, odstraňovače skvrn

Plastelína je ideální volbou pro tvořivost dětí, přispívá k rozvoji představivosti, abstraktního myšlení a dalších ...

​​

Užitečná doporučení

Při odstraňování štítků a zbytků lepidla z různých povrchů doporučujeme:

 1. Zvažte typ materiálu, ze kterého je výrobek vyroben. Například ne všechny typy plastů „klidně“ snášejí expozici rozpouštědlům a jiným agresivním látkám.
 2. Před použitím vybraného čisticího roztoku zkontrolujte jeho účinekneviditelné oblasti výrobku.

Rychle a účinně se odstraní štítek a odstraní se roztok lepidla vdomácích podmínkáchrůznými prostředky. Při jejich používání postupujte podle našich doporučení a tento proces nezpůsobí žádné potíže.