Jak se zbavit pachu hoření

Pokud ve vašem bytě z nějakého důvodu byl zápach hoření, chci se ho rychle zbavit. Argumentovat, po kterém to vzniklo, nemá smysl. Je jasné, že k tomu vedla nečekaná situace. Po zvládání stresu hledáte cestu ven, jak se zbavit pachu hoření a účinně eliminovat následky problémů.

Vzduch

Každý, kdo ví, jak se zbavit pachu spáleného jídla. Místnost musíme důkladně větrat. Kromě toho, to s návrhem. Je nutné otevřít nejen okno v kuchyni, ale i dveře ve všech místnostech. No, když na pár minut otevřete přední dveře. Taková aktivní výměna vzduchu zničí hořící duch z celého domu.

Spálené potraviny, někdy i pokrmy, budou muset být odhozeny. No, je to pochopitelné s jídlem, beznadějně pryč, ale některé ženy v domácnosti se snaží udržet nádobí. A marně. Po spálení bude nádobí znovu a znovu hořet, což obnovuje nepříjemné pachy.

Po odvětrání místnosti pečlivě zkontrolujte všechny kuchyňské potřeby. Pokud používáte elektrické spotřebiče, zkontrolujte integritu vodičů a zásuvek. Pokud zjistíte roztavené díly nebo poškození, nezapomeňte poslat domácí spotřebiče k opravě.

Malé triky

Jak odstranit zápach spálení v bytě, po průchodu ventilací? Kdyby byl kouřdlouho, cinder podařilo namočit do nábytku, tapety, stropy, rychle se zbavit nebude fungovat. Můžete pověsit mokré ručníky po celé místnosti. Mokrá tkanina aktivně absorbuje všechny vůně. S pomocí mokrých ručníků se můžete zbavit pachu spálení v bytě, pokud je hodně pověsíte a budete je pravidelně nahrazovat navlhčenými.

Po požáru

I po malém požáru mohou popelnice v domě dlouho přetrvávat. Žádné větrání a mokré ručníky v tomto případě nepomůže. Po požáru musí být poškozený nábytek a věci bezohledně vyhozeny. A aby se úplně zbavili pachu v bytě, budete muset provést kosmetické opravy.

Prvním krokem je obecné čištění. Ve vodě pro mytí podlah a stěn, přidejte ocet, je to dobře eliminuje zbytečné pachy.

Pokud jsou stěny pokryty papírovou tapetou - otázka, jak se zbavit pachu hoření, nemůžete se ani zeptat, dokud se nezmění tapeta. Teprve po nalepení tapety v domě, pečlivém čištění a mytí stropů, lze očekávat, že v domě nebude spalovat ducha a podařilo se vám ho konečně odstranit.

Kouř cigaret

Pokud mají rodinní příslušníci zvyk kouřit v domě, je pro vás důležitá otázka, jak se zbavit zápachu v bytě. Vůně kouře proniká věci, oblečení, vlasy. Nemluvíme ani o poškození zdraví. V této situaci se jednoznačně rozhoduje o tom, jak odstranit zápach pálení - přestat kouřit v domě. Koneckonců, erodovat přítomnost kouře je nemožné, pokudneustále kouřit doma. Dokonce i v kuchyni as otevřeným oknem.

Když nesystematické kouření doma můžete eliminovat přítomnost kouře pomocí osvěžovačů proti tabáku, nyní se prodávají v různých variantách. Je lepší si osvěžovač bez vůně, protože vůně kouře a cizí vůně, které jsou na něj uloženy, mohou vést k nežádoucím účinkům.

Existuje několik pravidel, která musí být dodržena, aby se zabránilo požáru v kuchyni:

  • Nikdy neopouštějte kuchyň, pokud připravujete jídlo na sporáku nebo v troubě.
  • Nezapínejte všechny varné plotýnky najednou.
  • Při zapnutém plynovém sporáku nepoužívejte vysoce hořlavé produkty.
  • Neskladujte zápalky na přístupných místech pro děti.

Jen několik dobře vytvořených návyků na základě výše uvedených pravidel pomůže a vyhne se požáru a nemyslí na to, jak odstranit nepříjemné pachy.