Čistič myčky: jak si vybrat, návod k použití, tradiční metody

Myčka nádobí usnadňuje život: při čištění nádobí je třeba veškerá práce, ať už se jedná o talíře nebo šálky. Samotné zařízení však vyžaduje úplnou péči, včetně pravidelného čištění stroje. Jaké profesionální a domácí prostředky lze použít?

Etapy péče

Přístroj čistí nádobí, protože je nelze čistit ručně: odstraňuje mastné skvrny, plak, zbytky potravin. Jídla se stávají křišťálově čistými, zářivými, bez pruhů. Samotné zařízení však také vyžaduje pečlivou, řádnou a pravidelnou péči, protože na něm závisí nejen čistota nádobí, ale i životnost samotného zařízení.

Pravidelná péče o tohoto kuchyňského asistenta zahrnuje:

 1. Odstranění zbytků potravin. Pokud čas neodstraní odpad z potravin, tj. Velké kousky potravin, filtry budou zanesené. Proto před vložením misek do přihrádky z něj odstraňte všechny velké kousky.
 2. Správný režim praní. Není nutné neustále používat režim "Enhanced" (různé modely mohou mít jiný název) režim, aby nedošlo k opotřebenípříslušenství.
 3. Správný výběr mycích prostředků. A mluvíme o prostředcích pro nádobí (pro stroj, který nepoužívá běžné čistící prostředky, ale o speciálních) ao prostředcích pro čištění samotného spotřebiče.
Rada !

Nepoužívejte běžný mycí gel v autě - to může vést nejen ke zvýšení tvorby pěny, ale také k poruše stroje. Pokud je výrobek, zkonstruovaný speciálně pro myčku nádobí, ukončen, je lepší umýt desky ručně.

Je velmi důležité řádně provozovat a pravidelně pečovat o kuchyňského asistenta: záleží nejen na čistotě talířů, ale také na životnosti samotného stroje.

Viz také
Odborné poradenství při výběru dobré myčky nádobí

Po správném rozhodnutí o získání spolehlivého asistenta v domácnosti, jako myčka, ...

Kontaminace myčky nádobí

Ačkoliv myčka je určena k čištění kuchyňského nádobí, musí být pravidelně umývána. To by mělo být prováděno tak často, jak je uvedeno v návodu. Nezanedbávejte toto pravidlo! Mnozí majitelé těchto kuchyňských asistentů auto čistí pouze tehdy, když si to pamatují - a to může vést ke vzniku plísní, nepříjemnému zápachu a rzi.

Chemikálie pro domácnost, určené speciálně pro tento kuchyňský asistent, odstraňují po použití tuky a jiné nečistoty, které zůstávají v přístroji. Znečištěnízačínají se usazovat ve vrstvách na dně, takže je nemůžete čistit pouze teplou vodou. Postupem času se začnou hromadit na filtrech, díky čemuž se filtry ucpávají a stroj již nemůže plně pracovat. Pokud přístroj není pravidelně a včas čištěn, filtry se zanesou, budou muset být odstraněny a vyčištěny. Pravidelné mytí aut je proto zárukou jeho stabilního provozu.

Je to důležité !

Pokyny pro používání myček nádobí uvádějí, jak často by měly být prováděny postupy údržby. Obvykle se doporučuje auto čistit jednou za měsíc.

Prvním znakem, kterým lze pochopit, že stroj musí být ošetřen a dezinfikován, je nepříjemný zápach. Trvalý, silný zápach v nádrži ukazuje, že znečištění se stalo významným a že bakterie se množí ve špíně. Není možné umýt nádobí v takovém stroji, dokud není vyčištěno.

Četnost čištění závisí na řadě faktorů:

 1. Způsob provozu kuchyňských spotřebičů. Pokud je stroj provozován co nejvíce, tj. Každý den, pak bude zařízení rychleji kontaminováno.
 2. Dirty kuchyňské náčiní. Je to jedna věc, kdy je nutné umýt nádobí po salátech, a další věc, když je zařízení mytí nádobí se zbytky tuku, těsta a spálené potraviny.
 3. Teplota praní. Přístroj může pracovat jak v režimech nízké, tak vysoké teploty. Pokud jsou kuchyňské spotřebiče často používány v režimu nízké teploty, pak se rychleji zašpiní.
 4. Kvalita chemických látek v domácnostech.Výběr mycích prostředků je velmi velký, ale ne všechny výrobky jsou stejně účinné. Je nutné se zaměřit na kvalitu práce: pokud jsou nádobí dokonale čisté, bez mastných skvrn, stroj se s prací zachází normálně; Pokud na kuchyňském nádobí zůstanou skvrny a stopy mastnoty, spotřebič potřebuje účinnější čištění.

Jaké nástroje se používají

Obvykle lze čističe myček nádobí rozdělit do několika typů v závislosti na konzistenci a působení výrobku:

 1. Tablety. To je jeden z nejběžnějších produktů pro péči a stroj a nádobí. Zvláště vhodné je, aby tablety nemusely být měřeny: stačí přidat určitý počet tablet.
 2. Prášek. Tyto nástroje pro čištění a péči o myčku nádobí jsou obvykle levnější, ale jsou nepohodlné, protože musíte měřit požadovanou dávku prášku v závislosti na způsobu provozu.
 3. Gely. Gely jsou v kapslích a v kapalné formě. Tobolky jsou vhodné, protože nemusí měřit.

Jaké další chemikálie pro domácnost se používají pro kuchyňského asistenta? Toto jsou různé další produkty:

 1. Kondicionéry. Jsou přidány do zvláštního prostoru v poslední fázi provozu zařízení.
 2. Osvěžovače. Je důležité zajistit nejen to, aby zařízení nehromadilo znečištění, ale také to, že auto nevykazuje nepříjemný zápach. Speciální osvěžovače vám to pomohou zvládnout.
 3. Činidla pro kontrolu plísní. Pokud je auto s vysokou vlhkostí, tamobjeví se forma. Aby se tomu zamezilo, musí být dveře po každém praní otevřeny a ponechány otevřené, dokud přístroj nezaschne. Pokud se forma stále objevila (například kvůli tomu, že stroj nebyl čištěn tak často, jak je požadováno), pak se ho zbavit budete muset použít výrobky s bělícím účinkem. Nicméně, tato "chemie" má velmi intenzivní účinek, takže by měla být použita v malém množství a ne často. Z tohoto důvodu je důležité řádně se starat o stroj a zabránit plísním.
 4. Prostředky z vodního kamene a váhy pro myčky nádobí. Scum je jedním z nejčastějších problémů s myčkami. Můžete s ním bojovat se speciálními domácími chemikáliemi a můžete s domácími prostředky.
 5. Rust. Rust se může tvořit v koši. Chcete-li se ho zbavit, můžete použít speciální nátěr - ošetřuje poškozené oblasti. Tato metoda je však účinná pouze tehdy, když je poškozena pouze malá plocha. Pokud rez zkazil celý koš, pak je lepší ho nahradit novým. Koroze může nastat v důsledku rezavých trubek, kterými je voda dodávána, nebo v důsledku zvýšené tvrdosti vody. V tomto případě je nutné vyřešit příčinu problému.

Režim čištění

Mnozí lidé si myslí, že čistič je jediná věc, která je nutná pro údržbu: výrobek musíte používat pouze v souladu s pokyny, abyste vyčistili kuchyňského asistenta. Vlastně to trvá trochuvíce než jen použití chemikálií v domácnosti: nepostradatelné je jedno automatické čištění pro kompletní, vysoce kvalitní péči o přístroj. Budeme muset pracovat a ruce.

Kromě toho, pokud nečistoty nebyly po dlouhou dobu odstraněny, je-li v nádrži silný zápach, aby se zbavily znečištění, značek potravin, vrstev tuku, je třeba nejprve provést ruční čištění. Není třeba rozebírat zařízení, ale některé prvky je třeba roztřídit ručně.

Nejprve je třeba zkontrolovat odpadní filtry: s největší pravděpodobností je nahromaděno dostatečné znečištění, které je třeba ručně odstranit. Nezapomeňte zkontrolovat oběžné kolo, stejně jako prostor pod pryžovými těsněními - a také nahromadit znečištění a zbytky potravin.

Je nutné zkontrolovat koše na nádobí: zda existují známky rzi, zda byla forma. Plíseň se také může objevit pod gumou a na stěnách komory. Pokud na těchto místech zjistíte jakoukoliv kontaminaci, je nutné prvky okamžitě omýt speciálním nástrojem. Po takovém ručním čištění můžete zapnout automatický režim.

Produkty nejlepších obchodů

Kvalita myčky závisí na volbě chemikálií pro domácnost. Dobrý výrobek by měl stroj čistit od zbytků mastnoty, nečistot, plísní a usazenin. Zároveň by prášek nebo kapalina neměly poškodit součást zařízení.

Calgonit Fusion Power

Tato domácí chemie bude poskytovat kompletní péči kuchyňskému asistentovi. Multifunkční: čistíobtížně dosažitelné předměty, zvládá tuk a váhu. Pravidelné používání tohoto účinného výrobku podporuje normální fungování stroje. Výrobce doporučuje používat kapalinu jednou měsíčně.

Kapalina je bezpečná pro asistenty v kuchyni. Existují dvě vrstvy: modrá kapalina dezinfikuje, čistí tuk stopy, bojuje formy, transparentní je určen k boji proti měřítku. Podle recenzí, produkt dobře zvládá obecné čištění myčky. Ale zároveň majitelé strojů, kteří tento nástroj používali, si všimnou, že produkt účinně zvládá svou práci, pokud je kuchyňský asistent udržován v čistotě. Pokud se čištění neuskutečnilo po mnoho měsíců, nebude stačit jediné použití kapaliny.

Povrchová úprava

Další populární produkt od Finish, který se liší od předchozího ve své větší koncentraci. Z tohoto důvodu by měl být takový koncentrovaný přípravek používán méně často - jednou za tři měsíce, aby nedošlo k poškození prvků kuchyňského asistenta. Zvláštností této kapaliny je, že na částech zařízení vytváří speciální film, který zabraňuje usazování kontaminantů a hromadění tuku. Vzhledem k tomu, na dlouhou dobu na vnitřních plochách stroje nevytváří měřítko. Prostředky se koncentrují, a proto se vynakládají velmi ekonomicky.

Je však nutné vzít v úvahu důležitou nuanci: kapalinu lze použít pouze pro stroje, které majíspeciální dávkovač leštidla. Výrobek eliminuje nepříjemný zápach, zabíjí patogenní bakterie, účinně čistí topné články. Výrobce země - Japonsko.

UniPlus

Tento německý chemický výrobek pro domácnost účinně čistí kuchyňského asistenta od všech druhů kontaminantů, včetně odstraňování trvalých kontaminantů, které se hromadí po dlouhé práci stroje bez čištění. Odstraňuje sušený tuk, špínu na topných tělesech, nečistoty z těžko přístupných míst uvnitř zařízení. Tablety obsahují speciální sůl, která snižuje tvrdost vody. Nástroj zabraňuje tvorbě koroze, vytváří na fóliích ochranný film, který zabraňuje hromadění nečistot. Prevence množení patogenních bakterií a tvorba plísní. Prášek poskytuje důkladné, ale šetrné k prvkům čištění stroje.

Rinnova Lavastoviglie

Účinný italský čisticí a dezinfekční prostředek. Je určen pro všeobecné čištění vozu: čistí nádrž, koš, těsnící gumy, stěny, čerpadla. Copes s trvalými stopami tuku, čistí topné elementy od měřítka. Kapalina dezinfikuje vnitřek stroje. Charakteristickým rysem tohoto profesionálního nástroje je, že funguje i při pokojové teplotě, aniž by bylo nutné ohřívat vodu. Bojuje s bakteriemi, zabraňuje šíření plísní. Pro dokonalou čistotu stroje se používá jednouměsíc

Milit

Rozpočtové prostředky výroby Běloruska jsou určeny k čištění vnitřních povrchů zařízení ze zmrazených ložisek tuku a vápna. Výrobek má vhodné vybrání pro upevnění uvnitř zařízení. Používá se v režimu nejdelšího mycího programu. To zvládá odstranění tuku nejen ze stěn, ale také z filtru a čepelí. Odstraňuje nepříjemný zápach, zbytky potravin ulpívající na stěnách, trvalé skvrny, vodní kámen. Výrobce doporučuje používat kapalinu jednou měsíčně.

Somat Machine Cleaner společnosti Henkel

Výrobek známého výrobce čistí nejen povrchy, ale také odstraňuje mastné usazeniny a usazeniny z filtrů, trubek a postřikovačů. Prostředky se koncentrují, proto se používají ekonomicky. Charakteristickým rysem je, že může být použit během pravidelného pracího cyklu, to znamená, že tablety mohou být naloženy ihned spolu s jídly. Výrobek dobře odstraňuje špatný zápach a stroj po použití čistí.

Domol maschinen pfleger

Rozpočtové prostředky na čištění nejvíce nepřístupných míst kuchyňského asistenta. Kapalina dobře odstraňuje mastnotu a usazeniny ze všech povrchů, filtrů, roštů, trubek. Kapalina má poměrně silné aroma, dobře dezinfikuje a osvěžuje přístroj. Povinný požadavek výrobce - teplota vody musí být nejméně 65 stupňů, jinak nebude čištění účinné. Jedna láhev kapaliny je určena pro jednu aplikaci.

Další účinné čisticí prostředky

Kromě nejoblíbenějších výrobků existují méně známé kapaliny, prášky a tablety, které však mají vynikající práci. Například přípravek Reinex Spülmaschinen Pflegereiniger, ekologicky nezávadný výrobek bez fosfátů a vonných látek v kompozici na bázi kyseliny citrónové, může být doporučen těm, kteří se o složení starají. Vzhledem k tomu, že kapalina neobsahuje vůně, po použití nebude vůně cítit.

Rozpočtová náprava - sůl De La Mark. Lze jej použít při čištění nádobí. Sůl změkčuje vodu, dobře čistí vrstvy tuku a sušených nečistot.

K odstranění vodního kamene můžete použít Grean Clean - kapalina na bázi organických kyselin, která dobře čistí topné články, čímž prodlužuje životnost zařízení.

HG Cleaner je všestranný a ekonomický výrobek, který lze použít současně k čištění pračky a myčky. Produkt holandské výroby účinně čistí vnitřní části mechanismu, zabraňuje ucpávání filtrů a nádrže, odstraňuje nepříjemný zápach a nepoškozuje gumové prvky strojů.

Přečtěte si také

Jak umýt nádobí v myčce nádobí

Máte ve své kuchyni dalšího kuchyňského asistenta - myčku? Nespěchejte okamžitě stáhnout ...

Domácí opravné prostředky

Ne každý používá domácí chemikálie - někdo dává přednost bezpečným domácím prostředkůmneobsahují chemii. Některé látky, které lze použít doma, neméně účinně čistí myčku nádobí od stop tuku, šupin, odstraňují bakterie, nedovolují šíření plísní.

Nejúčinnějším domácím prostředkem je roztok sodovky a octa. Je připravena takto: pro 2 lžíce sodovky je třeba vzít sklenici octa. Nejdříve byste měli provést ruční čištění: vyjměte síťovinu, filtr, koš, zpracovejte je roztokem a poté omyjte mýdlovou vodou. Po tom, všechny prvky by měly být načteny zpět do auta, dát sklenici s octem na dně, zpracovat části zařízení s limonádou, začít dlouhý prací cyklus při teplotě nejméně 60 stupňů.

Další možností je použití boraxového prášku. Pro spuštění stroje je třeba jej vyčistit ručně, potom všechny prvky musí být postříkány boraxem a spustit dlouhý cyklus.

Úplné, pravidelné čištění myčky nádobí je velmi důležité - pomáhá udržet pracovníka v kuchyni v pracovním stavu, eliminuje zápach a mikroby škodlivé pro člověka. Čistota stroje je zárukou, že nádobí bude křišťálově čisté a bezpečné.