Jak si vybrat kvalitní matraci pro manželskou postel

Nákup dobré matrace nemůže být levný. Kvalita tohoto výrobku může ovlivnit nejen úroveň komfortu během spánku, ale i celkový zdravotní stav. Správná volba tohoto předmětu pomůže zbavit se nespavosti, bolesti páteře, alergií. Manželské páry, a nejen jejich, často přemýšlejí o tom, jak si vybrat matraci pro manželskou postel. Je třeba zvážit několik faktorů.

Klíčové faktory

Než začnete nakupovat, musíte pochopit, jak správně vybrat matraci. Zdálo by se to dost na to, aby se změřila velikost postele. Ne všechno je však tak jednoduché. Tam jsou jiné body, které si zaslouží pozornost.

Mezi nimi jsou fyzické vlastnosti lidí, kteří na něm budou spát:

 1. Věk. Je třeba vzít v úvahu. V prvních 25 letech života tělo roste. To znamená, že potřebuje pevný základ pro zajištění řádné formace. Nejlepší volbou pro tuto kategorii je tvrdá matrace nebo výrobek střední tvrdosti. Dalších 25 let prochází v relativně klidném a předvídatelném režimu. Proto, pokud nejsou problémy s páteří, můžetepři výběru se zaměřte na své preference. Po padesáti letech existuje otázka udržování zad a poskytování pohodlí. Z tohoto důvodu je vhodné koupit model s nejlepšími ukazateli z hlediska anatomičnosti.
 2. Hmotnost vlastníka. Pokud nepřekročí 90 kg, můžete se při výběru spolehnout na svůj vlastní vkus. Lidé, kteří mají tento parametr více než 90, musí kupovat úpravy se zvýšenou tuhostí.
 3. Životní styl. Tento indikátor také ovlivňuje výběr lůžka. Pokud vlastník produktu vede aktivní životní styl a hraje sport, potřebuje tvrdou volbu. Pokud hovoříme o subjektu, který si zřídka dovoluje fyzickou aktivitu, pak ukazatel tuhosti nehraje velkou roli.
 4. Zdraví. Tvrdá matrace by měla vybírat lidi, kteří mají bolest v krční páteři a zádech.

Klasifikace matrací

Je snazší zvolit dvojité matrace, které znají jejich klasifikaci. Hlavní dnes jsou jaro a jaro modely. Každá z těchto možností má své výhody a nevýhody. Odborníci tvrdí, že první z nich má na tělo nejpřínosnější účinek. V tomto případě se ortopedický účinek zvyšuje se zvyšujícím se počtem pružin.

V závislosti na způsobu provedení jsou pružinové matracerozděleny na výrobky se závislými a nezávislými pružinami . V prvním případě jsou konstrukční prvky vzájemně propojeny. Pokud stisknete některý z těchto prvků,ostatní budou stisknuty po. Dalším nesporným přínosem tohoto poddruhu jsou náklady. Je výrazně nižší než verze se samostatnými pružinami. Existuje však snížená odolnost proti opotřebení, což je významná nevýhoda.

Tyto modely mohou v centrální oblasti klesat. Pokud ležíte na posteli, můžete být v jakési jámě. Pokud manželský pár leží na této matraci, pak manžel nebo manželka, kteří váží méně, nevyhnutelně sklouznou do vybrání. Další nevýhodou je postupný vznik pískání. Ukazuje se, že tato matrace je vhodnější spíše pro pravidelné použití než trvalé. Například, to může být přijato do chaty.

Modely s nezávislým pružinovým blokem se vyznačují složitějšími konstrukčními znaky. To zase ovlivňuje cenu. Ve stanoveném bloku jsou všechny pružiny umístěny v samostatných krytech, které jsou vyrobeny ze specializovaného materiálu. Zde se podílí na tom, aby se zabránilo opotřebení a nedovolil se prohýbání jednotlivých oblastí matrace. Dobrý ortopedický model má přesně tyto vlastnosti, ale má nevýhodu ve formě vysokých nákladů.

Matrace bez pružin, jak napovídá jejich název, nemají ve svém designu pružiny. Místo toho se používají speciální plniva. Mohou být jak přírodní, tak syntetické. V prvním případě se jedná o kokos, latex a řasy. Umělémateriály, které se používají jako kamenivo, jsou holofiber, pěnová guma, umělý latex.

Matrace bez pružin jsou mnohem menší než pružinové modely. Ale zároveň stojí mnohem méně a jsou považovány za přístupnější veřejnosti.

Možnosti pro výplně

Volba plniva pro matraci má přímý vliv na úroveň komfortu. Bez ohledu na to, zda jsou nebo nejsou použity pružiny, jsou přítomny ve struktuře hotových výrobků. Jejich vlastnosti určují stupeň tuhosti.

Jaké jsoucharakteristiky nejoblíbenějších materiálů pro plnění :

 1. Latex. Je vyroben z gumového dřeva. To může být přirozené a umělé. Jeho klíčovými výhodami jsou schopnost výrazně protáhnout, pružnost. Je vhodný pro lidi s velkou hmotností, protože vydrží značné zatížení.
 2. Kokosové chipsy. Coir je nejdražší varianta. Zvyšuje ortopedickou výkonnost matrace a je považován za naprosto přirozený. Ve srovnání s latexem je tuhší. Pro získání průměrného stupně tuhosti výrobku stačí použít materiál o šířce 1 cm. Při použití šířky 3 cm je možné vytvořit matraci se zvýšenou tuhostí.
 3. Holofiber. Materiál je syntetický, ale je drahý. Jeho výkon je docela dobrý. Udržuje teplo, dokonale prochází vzduchem. Nemá tendenci absorbovat pachy, vlhkost, zatímco je dostačujícídlouho si zachovává svou vizuální přitažlivost.
 4. Pěnová pryž. Je to možnost umělé výplně. To může být vynikající kvality a tloušťky. Používejte pouze jako pomocná vrstva.

Ostatní materiály

K vyplnění matrací lze použít i jiné materiály. Někteří z nich se ruskému kupci mohou zdát neznámí, a proto je smysl je studovat.

Memoriform je klasifikován jako kategorie hypoalergenních materiálů typu high-tech. Je odolný, spolehlivý, má dobrou pevnost. Ve vzhledu připomíná viskózní pěnu, vybavenou buňkami. Ty se podobají něčím malým pramenům, které se stlačují, když člověk leží na posteli.

Memililatex je prodyšný a má voštinovou strukturu. Jeden z nejodolnějších materiálů vydrží jakékoli poklesy teploty.

Viskoelastická pěna. Nezpůsobuje alergie a má tzv. Paměťový efekt. Pokud chce kupující zajistit přirozenou polohu páteře, je to jedna z nejlepších možností. Poskytuje plný krevní oběh během spánku.

Sisal. Materiál přírodního původu s antistatickými vlastnostmi. Odpařuje vlhkost, kterou lidské tělo uvolňuje během spánku, a také snadno prochází vzduchem. Ideální pro intenzivní zatížení, protože má zvýšený stupeň pevnosti.

Výhody ortopedických výrobků

Klíčovou výhodou těchto matrací je ortopedický účinek a soulad s anatomickými rysy lidského těla. Existuje mnoho názorů na to, jak tyto funkce interpretovat. Nejčastěji se uvažovalo o pohledu amerických a evropských odborníků. Anatomickým efektem je schopnost povrchu přesně replikovat ohyby a kontury, které má lidské tělo.

Ortopedický efekt naznačujekombinaci dvou znaků . Za prvé, taková matrace je schopna přesně opakovat siluetu těla a za druhé poskytuje maximální oporu zad. Pokud byl výrobek vyroben správně, zbytek na něm je kompletní. Páteř, zatímco leží vlevo, se neohýbá, bez ohledu na to, jakou pozici zaujímá.

Při použití takového předmětu se nelze obávat upnutí nebo posunutí obratlů a meziobratlových plotének. Pokud spíte na této matraci, nedochází k protahování svalů a vazů a nervová zakončení nejsou sevřená.

Tipy pro výběr

Když jsou všechny teoretické aspekty důkladně prostudovány, lze přejít k praktickým. Nejprve musíte pochopit, jakou velikost by matrace měla mít. V takových případech lidé obvykle měří rozměry starého výrobku, který byl použit v posteli. Je to však špatné, když to uděláme, protože v době změny na nový model se jí již podařilo deformovat.

Pro měření by mělo být použito místo na spaní, a to jeho vnitřní obvod. Stává se také, že majitelbude měnit postel samotnou. V tomto případě mu nebrání pochopit standardní rozměry moderních postelí:

 • obecně uznávaná hodnota je 90x190 cm;
 • minimální možná velikost lůžka pro 2 osoby je 140x190 cm;
 • model nadstandardního komfortu je považován za výrobek o rozměrech 160x200 cm;
 • Evropské normy předpokládají velikost 180x200 cm.

Při výběru místa na spaní si musíte uvědomit, že pohodlná délka matrace odpovídá výšce majitele, pokud k němu přidáte 15 cm.

To nebolí a zeptejte se vedoucího obchodu, jaký druh matrací je k dispozici. Stává se tak, že materiál nebyl dostatečně zpracován. Takový produkt může vyvolat alergickou reakci. Tuhost je vybrána, jak bylo uvedeno výše, v souladu s fyzikálními indikátory. Ale nespoléhejte se pouze na nalezená data, je lepší pokusit se ležet na výrobku, posoudit míru pohodlí, otáčet se na jeho straně, na zádech a tak dále. Je důležité zkontrolovat, zda se matrace příliš neohýbá pod váhou potenciálního kupce.

Tkanina použitá pro matraci by měla být trvanlivá. Musí každodenně snášet zátěž. Speciální impregnace se používají pro maximální pohodlí kupujících.Mohou být :

 • antialergické;
 • požární ochrana;
 • prachotěsné.

Kvalitní výrobek je vždyvybaven dvojitým případem . Prvnípoužívá se v létě, druhá je vhodná pro chladné období. Diligentní výrobci, kteří se zaměřují na zákazníky, dodávají své výrobky se zipem. Díky tomuto přídavku jej můžete kdykoli odstranit a vymazat, pokud to bude potřeba.

Modely pro dvě místa

Pro jednu postel lze snadno vybrat vhodnou matraci. Pokud se předpokládají dvě lůžka, budete muset věnovat pozornost určitým bodům. Modely navržené pro tyto účely mají podle návrhu omezení na jednom místě. V tomto ohledu by proto měly být přezkoumány maximální přípustné ukazatele.

Pokud manželský pár má výrazné rozdíly v tělesné hmotnosti, výběr může být obtížnější. Je jasné, že křehčí lidé potřebují vybrat měkké modely, a je žádoucí, aby se plné výrobky se zvýšenou tuhostí. Ukazuje se, že zakoupená matrace bude pohodlná pouze pro jednoho z manželů. Problém lze vyřešit zakoupením dvou modelů s potřebnými vlastnostmi. Ale ne všechny páry budou mít rádi toto řešení. Je dobré, že dnes produkují bilaterální produkty s odlišnou rigiditou. Mohou být použity k určení nejpohodlnější možnosti spánku. Ale pochopit to bude muset empiricky.

Můžete si vybrat kvalitní matraci, pokud k otázce přistupujete zodpovědně. Dokonce i ortopedické výrobky, které jsou drahé, mohou být škodlivé, pokud nejsou vybrány pro individuální osobu. V průměruživotnost tohoto modelu je 10–15 let.