Jak si vybrat matraci pro manželskou postel: typy matrací, z nichž jeden je lepší

Naše pohoda je propojena s tím, jak spíme. Abyste se cítili lépe, je třeba zajistit dobré podmínky pro vyvážený odpočinek a zachování vitality po celý den. Je nutné zajistit v ložnici proud čerstvého vzduchu, úroveň vlhkosti, naprostý nedostatek světla, pohodlný povrch pro záda a ložní prádlo, teplou deku. Kterýkoli z těchto faktorů je důležitý, ale stále je třeba, abyste si mohli vybrat správnou matraci pro manželskou postel.

Faktory, kterým byste měli věnovat pozornost

V obchodech je vždy na výběr, každý výrobce má svůj vlastní poměr rozměrů, tuhosti, výplňových materiálů, cen. Pro kupujícího je důležitější brát v úvahu jejich požadavky, než odolávat prosbám prodávajícího. Před nákupem proto analyzujte seznam:

  • jsou nějaké komplikace s pohybovým ústrojím nebo máte zdravé záda;
  • jaká je váha těch, kteří budou spát na matraci;
  • věk (čím mladší, tím větší musí být tuhost);
  • životní styl (pro ty, kteří se neustále nezabývají fyzickou aktivitou, je lepší vzít si měkčí verzi);
  • Existují alergické reakce na materiály, které jsou uvnitř (kokos, vlna, latex).

Poznámka!

Zkontrolujte také materiál pouzdra. Jak dobře se bude provádět vzduch, zda je možné odstranit a umýt, zda je možné vzít v úvahu změnu ročních období, aby zbytek po celý rok pohodlné.

Tuhost

Není to vždy tak, že měkká matrace přispívá k dobrému zdravotnímu stavu, častěji je dokonce škodlivá, protože nepodporuje během spánku, což způsobuje deformaci svalů. Příliš tvrdá postel také nepomáhá k úplnému uvolnění, nepohodlí a neschopnosti sedět pohodlně bude neustále zasahovat. Při nákupu by matrace neměla být vedenapouze na základě vašich vlastních požadavků, je lepší najít rovnováhu, na které bude pro vás pohodlná a užitečná. Existují 3 hlavní typy tuhosti:

  • měkké (pro seniory, ty, kteří rádi spí na své straně, všechny ty, jejichž tělesná hmotnost nepřesahuje 55 kg);
  • střední tvrdost (univerzální, pro manželské páry, pro ty, kteří mají problémy se zády, jejichž hmotnost je mezi 55-90 kg.);
  • tvrdý (pro děti, mládež, osoby s hmotností nad 90 kg).

Tuhost dvou typů

Tato možnost předpokládá 2 úrovně tuhosti z různých stran. V závislosti na zdravotních nebo jiných okolnostech je můžete obrátit, čímž se postel stane více či méně tuhou. Typicky mají tyto modely také odlišný potahový materiál pro rozlišení, která strana a která strana mění měkkost. Dobré použití pro pohovky nebo postele pro hosty, z důvodu snadnosti změny podmínek pro spánek bez komparů.

Variabilní tuhost

Sen manželských párů, v němž manžel a manželka v různých hmotnostních kategoriích nebo mají rozdílné údaje o tuhosti povrchu. Matrace se skládá ze 2 polovin, ve kterých se liší počet pružin, jejich design, umístění. Nemusíte kupovat dvě různé matrace, stačí si vybrat pohodlnou možnost pro oba, a spát na stejné matraci, zatímco v různých podmínkách ve stejné posteli.

Poznámka!

Taková stavba bude vyžadována pouze v případě, že hmotnostní rozdíl je větší než 30 kg. Nebo jeden z manželů má zvláštní označení týkající se zdraví. S menšími čísly můžetemít multifunkční verzi střední tvrdosti.

Nezávislé pružiny s asymetrickou výplní

V takových matracích mají pružiny tvar těla spící osoby a rovnoměrně rozkládají náklad po celé ploše. Pro manželskou postel je to ideální, protože každý z manželů se bude cítit pohodlně bez ohledu na stavbu a hmotnost. Vzhledem ke konstrukci, ve které je každá pružina umístěna v samostatném krytu a není připojena k ostatním, nedochází k žádnému tření mezi nimi, což zabraňuje vroubkování během spánku. Plnivo s různou měkkostí se nachází na obou stranách. S jedním - tvrdším kokosovým kokosem, na jiném měkčím latexu.

Bloky pružin DS

Komplexní konstrukce bloků DS se skládá ze dvou úrovní pružin. Silnější vnější, větší průměr a vnitřní, který se skládá z menších spirál. Dvojitá podpora se aktivuje pouze tehdy, když na matraci spí osoba s velkou váhou. Pokud je tělesná hmotnost malá nebo střední, jedná se pouze o vnější pružiny. Vhodné pro rodiny, ve kterých mají partneři jinou postavu.

Velikost matrace a hmotnost osoby

Standardní velikosti dvojitých matrací jsou 1,80 m. X 2,0 m. K prodeji jsou působivější rozměry - 1,98 m. X 2,13 m. Existuje mnoho výrobců, existují různé nabídky, proto je při výběru vhodné se zaměřit na Vaše výška, váha, velikost lůžka. Doporučujeme zakoupit modely, které jsou o 15 cm delší než výška a šířkapohodlně se vejdou na postel nebo mají malou mezeru 2-3 cm pro pohodlnější oblékání ložního prádla.

Hmotnost a výška ovlivňují tuhost modelu při volbě. Je třeba vzít v úvahu nejen hmotnost, ale tzv. Index tělesné hmotnosti (BMI), který se vypočítá vydělením tělesné hmotnosti v kg. na čtverec růstových parametrů v metrech. Čím menší je vaše výška a hmotnost, tím je matrace potřebnější, protože zvyšujete hmotnost a výšku, zvyšuje se i tuhost.

Poznámka!

Pokud si objednáte postel podle své velikosti a neberete si hotovou, je lepší nejprve vyzvednout matraci a pak pod ní postel. Pokud budete dělat opak, bude matrace těžší vyzvednout.

Odrůdy matrací

Pokud hovoříme o přítomnosti pevného rámu, pak existují dvě velké kategorie - s pružinami a bez nich. Modely bez pružin nejsou tak populární, jsou méně pohodlné, často ne tak odolné, ale levnější.

Se samostatnými pružinami

Každá pružina v těchto konstrukcích je umístěna v samostatném pouzdru, které je pak spojeno do pásů, z nichž je rám sestaven. Vzhledem k tomu, že mezi nimi není žádné pevné spojení, je zatížení rozloženo rovnoměrněji. To vám umožní jemně podpořit tělo spící osoby, což poskytuje pohodlí během spánku. Kromě toho, vrstvy latexu, plsti, polyuretanové pěny, kokosového kokosového ořechu jsou položeny kolem bloku s pružinami, v závislosti na typu matrace. Použijte jinéprůměr a počet pružin, čím více, tím silnější systém, hustota na m² je od 256 do 1000. Ti, jejichž počet dosahuje 1080-2000 kusů, jsou považovány za lepší a dražší. Populární, ale za cenu poměrně drahou.

Bonnel

Oblíbená kategorie používaná v levných modelech. Každá pružina v takovém bloku je pevně spojena se všemi ostatními, v důsledku čehož při stlačení sousední také klesají. Dopadem je spíš jako houpací síť, ve které centrum nejvíce klesá. Kromě křehkosti má spíše slabý podpůrný účinek. Ve více úspěšných verzích s dlouhou životností se jako doplněk používají moderní výplně z latexu, polyuretanové pěny nebo holofiber.

Poznámka!

Se všemi výhodami nízkých cen začínají modely Bonnel v průběhu spánku v důsledku neustálého tření částí mezi sebou vrzat.

Bez pružiny

Ti, kdo nemají rádi jarní efekt, si mohou vybrat pro sebe samo o sobě bezmeznou volbu. V závislosti na výplni jsou měkké a velmi tvrdé. Obvykle kombinují několik vrstev, lišících se vlastnostmi, regulující elasticitu a úroveň měkkosti. Pro bezpramenný monoblok se nejčastěji používá přírodní a umělý latex, polyuretanová pěna, pěnová guma, kokosové lupínky. Pro pevnější design, který se hodí pro novorozence, kombinujte kokos s latexem, polyuretanovou pěnou s pěnovou gumou. Je lepší je koupit pro ty, kteří mají problémypáteře, dětí, starších osob.

Kombinované matrace

V takových modelech se kombinují pružinové bloky a vrstvy latexových výplní, kokosového kokosového ořechu, polyuretanové pěny a strutto-vlákna. Zpravidla na jedné straně pevnější povrch, na druhé měkčí. Díky této kombinaci je možné nastavit měkkost jednoduše otočením matrace na druhou stranu.

Plniva na matrace

V moderních matracích se najednou poskytuje několik vrstev různých materiálů, z nichž každá odpovídá za pružnost, tuhost, trvanlivost nebo pohodlí. Nejpřístupnější obsahuje pěnu uvnitř a nemá více než 2-3 vrstvy. I když jsou nové, jsou velmi měkké a pohodlné, ale spíše rychle ztrácejí svůj vzhled a tvar. Pokud demontujete dražší matrace, pak je uvnitř 2 až 10 a více vrstev různých plniv. Mohou být přirozené a umělé. Neexistuje žádná jasná gradace, která by byla užitečnější, protože všechny jsou určeny pro různé účely, takže kombinace dvou typů je obvykle nejúspěšnější.

Kokosový ořech

Lisovaná přírodní kokosová vlákna se také používají k plnění. Díky své tuhosti a přirozenému původu se velmi často používá v nejoblíbenějších modelech jako izolační vrstva mezi pružinami a měkčími vrstvami. Často se používá v dětských matracích. Vede vzduch dobře, ale neabsorbuje vlhkost. Nehnije, a také se nestane útočištěm pro roztočea škodlivých bakterií.

Poznámka!

Kokosový ořech je vláknitý materiál velmi vysoké pevnosti a pružnosti, který se nejčastěji používá v modelech s vysokou tuhostí nebo jako pevná vrstva v oboustranných matracích.

Latex

Tento materiál je přirozený a umělý. Přirozená verze je vyrobena z přírodní šťávy Hevea, přivedené do pěny (gumy). Má porézní elastickou strukturu, která umožňuje průchod vzduchu a zabraňuje vzniku rozkladu. Pokud je v bezprůměrném perforovaném monobloku, je díky svým vlastnostem dobře podepřena páteří. Nezpůsobuje alergie, často se vyskytují v dětských matracích.

Polyuretan

Něco mezi pěnou a latexem, vytvořeným jako dokonalejší materiál, mající vlastní zásluhy. Ve srovnání s latexem má nižší cenu, ale je náchylnější k absorpci vlhkosti a ztrácí vzhled rychleji. Ve srovnání s pěnovou gumou má zvýšené anatomické vlastnosti a slouží jako dobrá opora páteře. Stává se jiná hustota, hustší, dražší. Průměrné cenové rozpětí je 20-30 mg. /M³., Dražší matrace - 40-60 mg. /M³.

Orma Foam

Moderní verze polyuretanové pěny (PUF), která má vynikající anatomické vlastnosti. Velmi pohodlná matrace, opakující se obrysy těla a rovnoměrné rozložení zátěže po povrchu. Díky pěně, která je její součástí, má masážní účinek, dobrou propustnost vzduchu. Nenáchylné k pohlcení přebytečné vlhkosti, vhodné pro alergiky.

Stringfiber (Periotek)

Jeden z nejoblíbenějších materiálů, obvykle používaný jako základ, na kterém se přidávají další vrstvy shora. Moderní výplň, vytvořená ne tak dávno, z vertikálně uspořádaných polyesterových vláken z bavlny a vlny. Ukazuje se tepelným lisováním, má netkanou strukturu. Má dobré hygroskopické a hypoalergenní vlastnosti. Velmi dobře snáší vysoké zátěže, dlouhodobě slouží, má střední tuhost.

Poznámka!

Vnějšku a podle některých charakteristik je podobná plsti, ale má velkolepější a objemovou strukturu. Levný a přírodní analog umělých plniv.

​​

Výhody používání ortopedických matrací

Ortopedické matrace mohou sledovat obrysy a křivky těla spící osoby. Díky tomu podporují páteř, která vám umožní relaxovat při relaxaci. Pokud je to opravdu kvalitní výrobek, pak ortopedický efekt pomůže váš spánek hlouběji, bez ohledu na to, jakou pozici jste spali - na vaší straně, na břiše nebo na zádech. Ukázáno těm, kteří mají komplikace v zádech. Během odpočinku nejsou obratle sevřeny, meziobratlové ploténky nejsou stlačené, krevní oběh není narušen, což zlepšuje zdraví díky zdravému spánku.

Co je třeba zvážit při výběru matrace pro manželskou postel

Vyberte matraci pro jednua pro páry - různé úkoly. Když dva spící lidé mají různé preference, výšku, váhu, nákup se stává obtížným úkolem. Musíme vzít v úvahu velikost, cenu, měkkost, náplň. Až donedávna nebylo možné koupit dvojitou matraci, která by vyhovovala oběma manželům s jinou ústavou. Bylo nutné buď vzít 2 různé modely, nebo jeden z dvojice vydržet nepříjemnosti. Je-li rozdíl v hmotnosti vyšší než 20-30 kg, má smysl kupovat matraci s proměnlivou tuhostí. Pro ty, kteří nemají zvláštní neshody, budou vhodnější bezbariérové ​​nebo „Bonnel“. Můžete také zvážit kombinovanou možnost, která umožňuje periodicky upravovat měkkost a otáčet se z jedné strany na druhou. Stojí za to připomenout, že dobrá matrace bude trvat od 10 do 15 let, takže špatný model se může stát vážným problémem již několik let.

Číst také
Jak si vybrat ortopedický polštář pro spánek: recenze

Volba ortopedického polštáře závisí na povaze problému , aby vyřešila, která ho koupila, a postoje ve spánku. Lékaři ...

Nejlepší výrobci dvojitých matrací

Zvýšení počtu výrobců neumožňuje výběr snadněji, častěji je dokonce obtížnější postupovat opačně. Spousta nabídek s choulostivými jmény, módními lákavými funkcemi, ve skutečnosti není vždy kvalitní produkt. Ale i když je prodávající prokázán, existuje mnoho otázek o ceně, materiálech, rozměrech. Proč jeden a druhýstejné složení může stát jinak, co stojí za to platit a co je jen marketingový trik? Jaká společnost, známá značka nebo malá společnost, která se stará o její jméno, co si vybrat, zda si chce koupit kvalitní výrobek?

Lazurite

Společnosti starší 20 let. Všechno to začalo s nábytkem, postupem času se v sortimentu objevilo i příslušenství ke spánku. Kromě matrací prodávají polštáře, pokrývky, ložní prádlo. Výrobky jsou poměrně drahé, ale již si zaslouží respekt k kvalitě. V levných modelech také využívají moderní materiály a technologie.

Silný

Na ruském trhu od roku 1998. Široká nabídka, v níž je hlavní místo obsazeno modely speciálně navrženými pro resorty a resortní hotely. Jsou zde uvedeny různé možnosti, ale hlavní důraz je kladen na klasické provedení s pružinami. Produkujte velikosti dětí. Za cenu spadají do střední kategorie.

Ormetek

Výrobce se specializuje na ortopedické základny, matrace, polštáře atd. Zástupce prémiového segmentu díky vysokým cenám. Vysoká kvalita je neustále udržována díky pravidelnému testování. Vyrábí matrace s vysokou odolností proti stresu a ortopedickým vlastnostem. Firma Ormatek využívá při výrobě ekologických materiálů, které prodlužují životnost zboží.

Dreamline

Relativně mladá společnost, která začala svou činnost v roce 2007. Kupující je milujíprodukty za nízké ceny a kvalitu. Všechny výrobky jsou certifikovány, řada se skládá z 15 řádků. Obchody jsou vybaveny všemi možnými návrhy s použitím různých materiálů, téměř bez omezení.

konzul

Lídr ve výrobě matrací všech možných konfigurací a účelů. Výrobky využívají technologii autorských práv a materiály nejvyšší kvality pro plnění. Značka Consul je zastoupena několika značkami, jejichž produkty jsou určeny pro každou peněženku - od rozpočtu až po prémiový segment.

Ascona

Nejznámější výrobce s velmi širokým sortimentem matrací pro léčebné účely s ortopedickým efektem. Hlavní produkty jsou určeny pro bohaté lidi, ale existují i ​​modely za přijatelné ceny pro každého zákazníka. Matrace používají pouze ekologicky šetrné komponenty a technologie, které jsou nutně certifikovány.

Hodnocení matrací pro manželskou postel v roce 2018

V prodeji je vždy klasika, která nepodléhá módním trendům, ale každý rok se přidávají nové položky, které si zaslouží pozornost. Chcete-li si koupit kvalitní matraci, stojí za to analyzovat nejoblíbenější produkty, podle recenzí zákazníků, s cílem lépe porozumět všem kladům a záporům prezentovaných produktů. Podívejte se na prvních 5 vyhledávaných nabídek v letošním roce.

Ormatek Softy Plus

Vhodné pro pohovky díky své tloušťce 60 mm. Tuto možnost lze použít jakoodnímatelná možnost nebo v případě, že není možné instalovat postel s plnou matrací Vizuálně se rozkládací pohovka nezvětší, ale zatížení se výrazně zvýší až na 90 kg. Měl jeho popularitu díky ceně - asi 3000 rublů, což je cenově dostupné pro každého.

Profesionálové Nevýhody
Základna bez pružin Malý výběr velikostí
Střední stupeň tuhosti
Výplň - polyuretanová pěna
Dlouhá životnost
Tam je kryt pouzdra
Cenově dostupná cena
Anatomický účinek je přítomen

DreamLine „Classik +10 TFK“

Měkká matrace s ortopedickým efektem, která má samostatné pružiny a několik druhů výplní uvnitř. Dobrá hodnota za peníze, jak si můžete koupit od 8000 do 15.000 rublů.

Pros Nevýhody
Cenově dostupná cena Nevhodné rozměry
Měkkost
nezávislé pružiny

Ascona Fitness Arena

Vynikající kvalita, terapeutický účinek, široká funkčnost. Poskytuje zdravý spánek díky vnitřním výplním a pružinové základně. Kokosový kokos poskytuje vysokou odolnost proti opotřebení. Doporučeno pro osoby s vysokou hmotností. V závislosti na velikosti ceny bude od 11.800 do 25.000 rublů.

Pros Nevýhody
Nezávislé pružiny Vysoká cena
Plnění -kokosový ořech
Vysoká úroveň tuhosti
Určeno pro hmotnost do 150 kg.
Vhodné pro každou sezónu
Široká škála velikostí

Poznámka!

Před zakoupením matrace Ascona nebo jiných výrobků z TOP-5 je nutné analyzovat všechny nabídky a porovnat vlastnosti, ceny. Teprve poté bude rozhodnutí váženo a uváženo.

Virtuoz Arietta

Cena je vysoká, může to vyděsit, ale pokud jste ochotni zaplatit za dobrou kvalitu, bude tento nákup užitečnou akvizicí na dalších 10-15 let. Žakárový obal vám pomůže udržet si v zimě teplo a chladno v létě. Blok nezávislých pramenů a několik vrstev různých výplní, poskytující komfort. Má paměťovou funkci. V průměru je cena 29 000 rublů.

Pros Nevýhody
2 úrovně tuhosti z různých stran Vysoká cena
Funkce „zimního léta“
Určeno pro zatížení do 120 kg.
Jacquard Case

Hilding Anders Viking

Oboustranná ortopedická matrace se základnou nezávislých pružin Bodyfix, výplň z polyuretanové pěny, bambusové uhlí, kokosový kokos. Navrženo pro dlouhou životnost bez ztráty vzhledu a tvaru, odolné proti opotřebení, vysokému zatížení. Cena od 13.500 do 23.500 rublů.

Pros Nevýhody
Pouzdro na pletení Aloe vera Příliš tvrdý
Sestava pružinyBodyfix
Kombinovaná výplň
Velmi pohodlný

Ceny matrací pro dvoulůžko

Výběr matrace pro manželskou postel bude muset analyzovat různé parametry - ceny, velikosti, výplňové materiály, návrhy, výrobce, recenze. Pouze s ohledem na všechny komponenty je možné zakoupit kvalitní výrobek za dobrou cenu, aby nedošlo k přeplatku za jméno nebo nesrozumitelný název. Někdy cena ovlivňuje region prodeje, možná nákup produktu s dodávkou ve velkém obchodě, dostanete nižší cenu, dokonce s přihlédnutím k dodání.

V průměru 8000-12000 rublů bude muset být vynaloženo na matraci s nezávislými pružinami, 2700-5000 rublů pro „Bonnel“, drahé modely slavných značek, od 13 000 do 30 000 rublů.

Recenze

Anna, Jaroslavl

Před rokem získala Classic 2 v 1 Coco v režimu spánku a létání. Vybral jsem tuhost média, hlavní věc, kterou jsem chtěl, bylo, že tam byly nutně nezávislé prameny kvůli rozdílu v hmotnosti se svým manželem (téměř 100 kg.) Další možnost se bála vzít, myslel jsem, že to bude velmi špatné. Spokojený - měkký, vysoký, pohodlný. O měsíc později jsem cítil, že mi záda přestala bolet. Ne bez nákladů, ale bez nevýhod - značka čalounění tkaniny, strašlivé skřípání na první a nepříjemný chemický zápach.

Nikolay, Pskov

I když jsem se rozhodl, musel jsem si prostudovat spoustu článků a přečíst si recenze, abych se nemýlil s volbou. Novost přitahovala pozornost samostatnými prameny v samostatných případech, které jsem opravdu chtěla zkontrolovatjak pravdivé je, že ví, jak se přizpůsobit tělu toho, kdo lže. Spím neklidně, házím a otočím, doufám, že s touto matrací bude snazší. Obecně platí, že výsledek potěšen, doporučuji těm, kteří mají podobné problémy. Z pocitů se mi líbila jemnost a lehkost díky plnivu latexu a kokosu.

Konečně

Před nákupem je lepší zjistit, co je důležitější - obvyklé pohodlí, rozumná cena nebo pohodlí pro oba členy rodiny. Díky novým technologiím se spánek stává pohodlnějším a zdravějším. Hlavní věcí je pochopit, že nákup kvalitních ortopedických matrací je investicí do Vašeho zdraví na dalších 10-15 let. Jste připraveni ušetřit na zdraví nákupem levných věcí od pochybných výrobců?