6 tipů, jak si vybrat matraci pro dítě

V očekávání narození svého dítěte si budoucí rodiče chtějí koupit nejen to, co je nezbytné, ale samozřejmě to nejlepší. Pokud to finanční stav rodiny dovolí, mnoho budoucích maminek a tatínků dostane věci za drobky slavných značek, je logické, že známý výrobce v tomto případě bude garantem vysoké kvality. A to je pravda.

Jak však říkají pediatrové, při výběru dětské matrace není výrobce tak důležitý. Aby vaše dítě klidně spalo a jeho záda byla zdravá, když výběr matrace pro dítě, je nutné se zaměřit na další kritéria, která budou popsána v tomto článku.

Jak vybrat správnou matraci pro novorozence

Nejdůležitějším faktorem při výběru matrace pro nově narozené drobky je výplň tohoto produktu, protože každý rodič chce matraci, aby byla šetrná k životnímu prostředí. Vysoce kvalitní dětský výrobek musí nutně projít vzduchem tak, aby kůže dítěte mohla dýchat a neměla by vydávat škodlivé a nepříjemné pachy.

Pro novorozence existuje několik základních druhů matrového výplně:

 • Konská srst, která je po důkladném vylisování pozoruhodná svou zvláštní odolností proti opotřebení a pružností. Ale tato matrace má jednu nevýhodu - žíně může způsobit alergie u dítěte, takže pokud vaše rodina má alergie, pak nákup matrace s tímto typem výplně je stále lepší odmítnout.
  • Mořské řasy, které mohou být také naplněny matrací pro novorozence, mají pouze jednu výhodu. Na takové matraci, vaše dítě bude vždy dobře spát, protože řasy normalizují spánek dětí, a také pomáhají zmírnit stres a únavu od dítěte.

  • Kokos, někdy nazývaný kokos, je přírodní materiál vyrobený z kokosového vlákna. Pro výrobu dětských matrací obvykle používají známí výrobci tzv. Kokosové desky, které jsou impregnovány speciálním hypoalergenním činidlem na bázi přírodního nebo umělého latexu.
  Důležité!

  Kokosové výplně mají také mnoho výhod - nejsou náchylné k hnilobě, nezpůsobují alergie u dětí, a co je důležité, mají baktericidní vlastnosti.

  • Latex, syntetický i přírodní, má také pozitivní aspekty, které jsou důležité pro dětskou matraci - je hygroskopický a odolný proti opotřebení. Ale latexová dětská matrace je poměrně drahá, což znemožňuje přístup mnoha mladým rodičům.

  • Spunboard je umělá tkanina odolná proti vlhkosti, která se používá jako vrstva oddělující výplně matrace.
  Pozor!

  Pokud je v matraci zvolené matrace přítomna spunboard, znamená to, že matrace bude pružná a trvanlivá.

  • Vata je tkanina vyrobená z organické bavlny a nikolivs nečistotami. Tento výplň je schopen poskytnout vašemu dítěti pohodlný spánek i v horkém letním dni. Velkou nevýhodou odpalování je však jeho schopnost otáčet se.

  Jak vidíte, i přírodní výplně matrací pro děti mají své nevýhody, což znamená, že nejoptimálnější výplň matrace pro novorozence by měla být považována za výplň, která kombinuje přírodní i umělý materiál.

  Navzdory tomu, že bude obsahovat syntetické přísady, takové matrace, podle pediatrů, nelze považovat za špatnou kvalitu.

  Moderní průmysl nabízí k prodeji i matrace pro novorozence v letním období. V takových výrobcích je jedna strana obvykle izolována vlnou.

  Mnoho rodičů, kteří chtějí pro své budoucí dítě jen dobré věci, vybaví dětskou postel drahou ortopedickou matrací. Musím to udělat? Pokud máte v plánu často vzít dítě na postel své matky, nebo předpokládáte, že dítě nebude spát v dětské postýlce na krátkou dobu, například, pouze do jednoho roku, pak si nemůžete koupit ortopedické matrace.

  Přípravek s ortopedickým účinkem je nezbytný pouze tehdy, pokud vaše dítě spí v dětské postýlce po dobu tří nebo dokonce čtyř let - v tomto případě ortopedická matrace uvolní únavu z páteře dítěte a zajistí plný spánek.