Jak odstranit obrázek, nápis, nálepku nebo tisk z oblečení

Tepelná lepidla aplikovaná na oděv rychle ztrácejí svou přitažlivost, jsou pokryta prasklinami a začínají se slazit. Výsledkem je, že tričko musí být odhozeno, i když samotná tkanina ještě není ve výborném stavu. Pokud odstraníte nálepku z oděvu a vyčistíte zbytky lepidla, můžete oblečení nosit dlouho. Existuje několik způsobů, jak rychle odstranit nevyžádané vzory bez poškození podkladové textilie.

Druhy samolepek

Existuje několik druhů samolepek, které se používají k zdobení oblečení. Obvykle nejsou na etiketě žádné informace o materiálu, který byl použit. Proto musíme o tom hádat.

Běžné druhy etiket a ozdob na oděvy:

  1. Tepelné lepidlo skrývá reliéf tkaniny. Odstín takového vzoru je bohatý na půltóny, barevné nuance a přechody. Tyto samolepky jsou tlusté, nelze je žehlit.
  2. Tepelně vytištěné obrazy nejsou příliš husté. Prostřednictvím nich lze snadno vidět strukturu hlavní hmoty.
  3. Kreslení hlavní tkaniny.
  4. Vinylové aplikace se obvykle skládají ze dvou nebo tří barev, volně sypaných. Textilní struktura je snadno viditelná přes obraz.
  5. Sítotisk je starodávný způsob malbytkaniny používající šablony a barvy. Takové obrazy byly vytvořeny ve starověké Číně. Je velmi těžké míchat takovou dekoraci s tkaninou.
  6. Batik je jiný typ ručně malované. Oblečení zdobené takovými vzory obvykle odkazuje na omezené sbírky. V tomto případě je obraz aplikován na tkaninu štětcem studeným nebo horkým způsobem. Výkres je pevně držen ve vláknech, ale můžete se ho zbavit, pokud si budete přát.
  7. Sublimační tisk je velmi obtížné tisknout. Jedná se o výkres, jehož barva se při aplikaci mění z pevného na plynný stav. Proto pronikají hluboko do vláken hmoty.
  8. Aplikace na kombinéze v podobě pruhů nebo vřeten jsou jednoduše odstraněny z požadované plochy tkaniny.

Obecná doporučení

Před vyjmutím nálepky z trička nebo jiného oblečení pomocí tepla nebo jinými prostředky se zohlední některá doporučení. Pomohou udržet strukturu tkaniny neporušenou. Nejtěžší je odstranit nápis nebo vzor s novým oblečením. Takový materiál je stále trvanlivý a je těžké ho zničit.

Před čištěním se věc umyje a zcela vysuší. Koneckonců, vlhkým hadříkem není nutné obraz odlupovat. Po odstranění výkresu se položka znovu vymaže.

Důležité!

Nejtěžší je odstranit nepotřebný nápis nebo vzor ze světlého oblečení. Je velká pravděpodobnost, že se barvy rozšíří, věc se prolévá a bude zkažená.

Před vymazáním snímku si přečtěte informaceoznačení. Ne všechny věci mohou být vystaveny chemickému útoku. Pokud se používají agresivní rozpouštědla, věc se položí na vodorovný povrch, aby se snížil průtok barvy. Pokud jsou na tkanině po vyčištění částečky nálepky, postup nelze opakovat. Chcete-li zcela odstranit stopy, věc se čistí na sucho.

Jak odstranit tavné lepidlo z oblečení doma

Nejjednodušší způsob, jak odstranit nízko kvalitní tisk nebo nápis z trička, znamená tepelný efekt na obraz. Pro vstřikování horkého vzduchu pomocí běžného domácího vysoušeče vlasů, nastavení na nejvyšší teplotu. Proud vzduchu směřuje do oblasti oděvu se vzorem a zahřívá se čtvrt hodiny. Během této doby změkne aplikační materiál. Potom musíte vypnout horký vzduch a vyčistit zbytky obrazu nožem nebo nůžkami.

Pokud tkaninu oděvu nelze silně zahřát nebo žehlit horkým železem, zamrznutí pomůže odstranit nepotřebný obraz. Pro tuto věc je umístěn na několik hodin v mrazáku. Při nízkých teplotách se struktura struktury začíná rozpadat. Pak zbývá jen roztrhnout zbytky látky.

Lékařský alkohol přispívá ke změkčení materiálu nálepky. V nezředěné formě se umístí na obrázek a nechá se 5 minut. Brzy se obraz rozšíří. Zbytky látky se pak jednoduše promyjí v horké vodě s jemným detergentem.

Nálepky, které zdobí džíny nebo mikiny, když jsouLepicí páska nebo nálepka. K obrazu je přilepen malý kus lepicí pásky a ostře odtržen. Barva zůstává na skotsku. Tímto způsobem je zpracován celý obraz.

Chcete-li odstranit tepelnou pastu z tkaniny, ohřejte ji. Před zákrokem se dres, bunda nebo jiná věc zapne na nesprávnou stranu. Pod logem, který chcete odstranit, přiložte prázdný list papíru. Poté železo vykazovalo maximální ohřev a zvolilo režim s párou. Požadovaná oblast je chvíli stisknuta, dokud znak nepřekročí papír. Pak je předmět ponořen na několik hodin do roztoku slabé sody, aby se odstranilo lepidlo z nálepky na oděvu.

Stejný způsob s ohřevem železa se používá k odstranění nápisu nebo kreslení na vinylové základně. Místo, kde byl kresba, je ošetřeno odstraňovačem laku na nehty před ponořením do roztoku sody. V tomto případě, místo sodovky, můžete přidat trochu stolní ocet do vody.

Běžný lékařský alkohol je vhodný pro odstraňování tepelného tisku. Kapalina je navlhčena vatovým tamponem a jednoduše si s ní otírá obraz. V tomto případě jsou všechny pohyby prováděny v jednom směru.

Je-li na oděvu vložen kus drahokamu jako dekorace, je snadné se ho zbavit. Některé oblázky se rychle odlepí, ale poté, co zůstanou na textilním lepidle. Pro odstranění lepidla ze štrasové nálepky se tato oblast otírá alkoholem a pak se obvyklým způsobem promyje.

Důležité!

Lehké oblečení je velmi obtížné vyčistit od zbytečných obrazů. K tomu použijte jemné čištěníprostředky. Aplikuje se na místo se znakem nebo jiným obrázkem a ponechá se po dobu 6 hodin. Dokončete odstranění praní v normálním režimu.

Bezpečnostní opatření

Aby se oděv zbavil zbytečných kreseb, aniž by se zkazila hmota a aniž by se poškodila pokožka rukou, jsou během provozu podniknuta určitá opatření. Před odlupováním obrazu noste na rukou gumové rukavice.

Pokud jsou práce prováděny s agresivními rozpouštědly, postupujte podle pokynů na obalu. Některé látky mohou zničit nejen barvu, ale i samotnou látku základny. Aby nedošlo k náhodnému zkažení věci, je nejprve testován vybraný prostředek v malé nenápadné oblasti, například na lemu z nesprávné strany nebo v bočním švu.

Závěrem

Výše ​​uvedené metody pomohou odstranit zbytečné kreslení nebo nápis z vaší oblíbené věci. Po vyčištění se předmět umyje a vyžehlí. Pokud si přejete, můžete na volné místo umístit další nálepku nebo ji ozdobit ručně malovanými speciálními barvami.