Jak umýt a odstranit krevní skvrny na džínách

Ukazuje se, že průměrná hosteska se často potýká s odstraňováním stop po krvi. Takže znalosti o tom, jak umýt krev na džínách, nebudou zasahovat do nikoho.

Užitečné informace

Pokud se chcete rychle zbavit tohoto typu znečištění doma, nezapomeňte na některé nuance.

 1. Jakékoliv vady organického původu, které jsou stopami krve, by měly být odstraněny z čerstvého oděvu.
 2. Nikdy neberte horkou vodu pro namáčení, mytí - její teplota by neměla být vyšší než 30 ° C. Faktem je, že při vysokých teplotách proteinové sloučeniny koagulují okamžitě, dodávají se do vláken tkáně a ve vysoce kvalitním barvivu. A jednoduché znečištění se promění v stěží odstranitelné skvrny, které nelze odstranit běžnými prostředky.
 3. Před ošetřením materiálu odstraňovačem skvrn nebo rozpouštědly se snažte důkladně umyt zbývající krev z oblečení.

Boj proti čerstvým skvrnám

Nejprve usušte špinavé místo suchým hadříkem, ubrouskem, neotírejte je, abyste nepošpinili skvrnu na čisté látce. Připravte si produkt pro zastiryvaniya: otočte džíny zevnitř a omyjte znečištění pod tekoucí studenou vodou. Žádná tekoucí voda - pod skvrnu položte papírový ubrousek, čistou utěrku,jemně navlhčete houbu vlhkou houbou, vlhkost potřete papírem. Opakujte několikrát, dokud na materiálu nezůstanou jen slabé pruhy.

A nyní si můžete vybrat způsob, jak se zcela zbavit stop po krvi na oblečení. Někdy musíte použít několik metod.

Rozpusťte lžíci soli v litru vody, namočte hadřík v tomto roztoku na hodinu a pak důkladně opláchněte.

Nehazujte více soli, než se očekávalo: v koncentrovaném fyziologickém roztoku se krev rychle koaguluje stejně jako v horké vodě.

 • Nebo namočte produkt do roztoku sody: vezměte 50 g sody na každý litr vody. Takové namáčení může být použito k odstranění krve ze světlého oblečení. Tmavé džíny po takové úpravě znatelně slábnou.
 • Tenký denimový materiál lze otřít kašovitým roztokem bramborového škrobu a vody, vyčkat, až směs zaschne, a zbytky škrobu z textilie vytřepat.
 • S bílým oblečením můžete odstranit zbytkovou krev také peroxidem vodíku: navlhčete kosmetický disk, otřete materiál z nesprávné strany a pod skvrnu umístěte bílý bavlněný hadřík. Nezapomeňte měnit kola častěji. Když se vám podaří setřít stopy úplně, opláchněte zbytek produktu pod tekoucí vodou.
 • Čerstvá krev může být odstraněna mytím džíny mýdlem na prádlo: otřete špinavé oblasti s ní a po několika hodinách, kdy má nečistota otkisnet, opláchněte.

Po zpracování jakýmkoli prostředkem je třeba džíny zcela opláchnout. Za tímto účelemPro automatický stroj zvolte normální režim praní při 40 ° C, a raději vezměte detergent s enzymy.

Odstranit staré znečištění

Neodkládejte nos, když skvrny okamžitě nezjistí.

Stará krev by měla být opláchnuta z oděvu co nejvíce před hlavním ošetřením, jako je tomu u čerstvé nečistoty. Znečištěná místa namočte do slané vody (viz výše uvedený recept), po půl hodině změňte roztok a důkladně opláchněte textilii, abyste umyli co nejvíce krve. Pak se pokuste vyčistit staré skvrny od oblečení jedním ze způsobů nebo použijte několik.

 • Zřeďte polévkovou lžíci čpavku ve sklenici vody, otřete ji znečištěnou oblastí. Opláchněte hadřík, umyjte džíny v psacím stroji.
 • Suchá krev může být setřena mýdlem na prádlo nebo „Antipyatinem“. Po několika hodinách otřete nemyté stopy, opláchněte a omyjte si džíny obvyklým způsobem.
 • Ošetřete bílý denim hydroperitonem: materiál navlhčete, otřete tabletou, dokud nezmizí skvrna, opláchněte.
 • Připravte si suspenzi bóraxu a několik kapek vody, utřete ji do špinavého hadříku, po chvíli opláchněte a produkt zcela omyjte běžným pracím prostředkem.
 • Problémovou oblast je možné ošetřit teplým glycerinem. Výrobek zahřejte tak, že láhev upustíte do sklenice dostatečně teplé vody.
 1. Připravte si džíny ke zpracování: produkt otočte dovnitř, položte pod skvrnu čistý hadřík nebo přeložený hadříkvrstvy papírové ubrousky.
 2. Pomocí bavlněné podložky naneste na hadřík glycerin, jemně jej otřete. Krev se začne rozpouštět v glycerinu a je absorbován hadrem a diskem, takže se je snažte okamžitě změnit, jakmile se stanou znečištěnými.
 3. Po zpracování si své světlé džíny omyjte přidáním malého množství kyslíkového bělidla do zásobníku na prací prostředek. Můžete také použít chlor obsahující činidlo, pokud se nebojíte pokazit látku.

Konečně, na trhu existuje celá řada inzerovaných odstraňovačů skvrn v boji proti jakémukoli typu kontaminace, včetně krevních skvrn. Pokud se rozhodnete uchýlit se k jejich pomoci, přečtěte si pokyny. A nezapomeňte testovat nástroj na nenápadném místě!