Jak udělat díry na džíny vlastníma rukama?

Díry a roztřepení na denimu se stávají čím dál běžnějšími a získávají stále větší popularitu. Nicméně, v obchodech taková věc je poměrně drahá, ale můžete si to z dostupných džíny. V našem článku popíšeme, jak a jaké nástroje můžete udělat díry a roztrhané džíny, jak je ozdobit a co byste neměli dělat, když je změníte na módní trend.

Proč dělat díry v džínách?

Džíny s dírami a dlouhou životností aktivně působí jako módní trend, který tvrdohlavě a sebevědomě udržuje vysoké pozice.

Tyto kalhoty nosí herci, zpěváci a další celebrity z celého světa. Otvory aself-made křoviny proměnit džíny do exkluzivní věc.

Jaké modely džíny si vybrat pro otrhanou verzi

Vyrábíme roztrhané a roztřepené džíny na základě: milenců, džíny volného střihu, klasického nebo krátkého střihu. Pokud je třeba udělat díry na hubený styl kalhoty, to s velkou opatrností. V místech, kde je tkanina velmi těsně přiléhající (např. Boky), může utažená kůže projít skrz otvory, jako by „vypadávala“. Bereme také v úvahu zvláštnosti látky - její hustotu, schopnost protáhnout se a další. Pokud je například tkanina natažena - s výrazným napětím na ní, může se otvor zvětšit nebo deformovat.

Jaké nástroje pro vytváření otvorů

Pro vizuální stárnutí džíny a jejich přeměnu na ještě stylovější a vintage položku používáme následující nástroje:

 • pinzety;
 • křída nebo mýdlo;
 • pemza;
 • bělidlo;
 • břitvou;
 • brusný papír;
 • nůžky, skalpel nebo nůž;
 • háčkování;
 • struhadlo.

Výběr vhodných nástrojů závisí na hustotě tkaniny a na řezu džíny.

Jak udělat na džínách rovné a krásné díry

Vyzkoušejte džíny a kreslete značky, kde chceme dělat díry. Pod požadovanou část tkaniny položte kus překližky nebo desku. Pomocí nože nebo čepele zhotovujeme malé řezy stejné velikosti rovnoběžně s bílými podélnými nitěmi. Úhledně řeztak, aby nedošlo k poškození závitu. S nůžkami chytíme a vytáhneme malou bílou nit. Potom pinzetou vytáhněte modré křížové struny. Tak dostaneme díru pokrytou bílými nitěmi. Pokud potřebujete vytvořit plnohodnotný otvor - odřízněte malé bílé nitě a zpracovejte okraje díry.

Jak vyrobit módní díry

Jakékoli džíny s dírami a roztřepenými, bez ohledu na jejich tvar a typ, jsou módní a stylové oblečení. Řezání nebo stírání děr, zvažte následující nuance:

 • otvory by měly být umístěny tak, aby spodní prádlo a problémové části těla nebyly viditelné;
 • vytvoříme díru ne jednu, ale několik, takže otvory zakrývají různé části výrobku.

Nejoblíbenější jsou otvory s bílým okrajem nebo pokryté podélnými bílými nitěmi.

Poznámka!

Díra je považována za módu, ve které nejsou žádné jasné linie a řezy, musí být doprovázena opotřebovaným a otupujícím efektem.

Aby se na kalhotách vytvořila taková díra, nakreslíme její textilii její zamýšlený tvar. Pod tkaninu položte desku nebo překližku pomocí skalpelu nebo čepele, proveďte podélné řezy různých délek. Použijte pinzetu k vytažení tmavých příčných závitů a podélných - zkraťte je na správných místech. Hrany potřeme pilníkem na nehty a vytáhneme kus nitě tak, aby díra vypadala ošuntěněji. Aby nedocházelo k dalšímu deformování díry, přišijte okraje nebo přilepte vnitřek tkaniny k flizelinu.

Lze vyměnit skalpel a nůž.nůžky - vyřízněte otvor o požadované velikosti a tvaru a poté okraje zpracovejte pilníkem na nehty a pinzetou.

Džíny s otvory na dně

Děláme a děrujeme se na papeži přímo na samotných kapsách. Vezměte pemzu, čepel a pinzetu. Překližku uzavřeme pod kapsu tkaniny a podélné řezy čepele provedeme v různých délkách. Pak je pemza otřela až k tvorbě děr. Přebytečné bílé nitě se v případě potřeby odstraní pinzetou.

Pemzu lze také nahradit brusným papírem. Poté, co jsou řezy provedeny, sbíráme látku pomocí stealth, takže se tvoří záhyby. Mírně ho navlhčete a třem brusným papírem, dokud se neroztrhneme.

Jak vytvořit otvory v klíně

Otvory na kolenou jsou umístěny o něco výš nebo níže než je úroveň kolena, protože v procesu chůze se zvětšují a deformují. Kdyby se však nakonec rozhodlo, že je přesně postaví na koleno tak, aby bylo vidět úplně, pak by měl být tvar obdélníkový nebo kulatý.

Na výrobku uděláme značky, vyřízneme díru, poté otřeme hrany brusným papírem s jemným zrnem a odstraníme přebytečné bílé nitě. Navíc navlhčíme hrany a upevníme je sponami. Dejte suché a vychutnejte si módní věci.

Poznámka!

Oříznout pouze příliš dlouhé bílé nitě, krátkou dovolenou, protože dávají výrobku více stylu.

Díry na džínách mohou být doplněny ošoupáním, dodají jim ještě ošuntělejší a stylový vzhled.

Jak udělat díry a odření na džínách - průvodce krok za krokem

Roztrhané a vybledlé džíny se vyrábějí také pomocí pemzy, smirku, bělidla a dalších improvizovaných prostředků. Je však příliš dlouhá a časově náročná, takže je lepší použít je k vytvoření roztřepení.

Použití brusného papíru

Brusný papír vám umožňuje značně zestárnout tkaninu a zdrsňuje opotřebované džíny.

Poznámka!

Zrno použitého brusného papíru závisí na tloušťce džínoviny - čím silnější je tkanina, tím větší je zrno a naopak.

Bereme brusný papír, prkno nebo kus překližky a džíny. Smáčíme kalhoty ve vodě a opatrně je vymačkáme, měli by být mokré, ne mokré. Vybereme plochu na tkanině, kterou si rozetřeme a pod ní položíme prkno. Opotřebované skvrny vypadají dobře kolem kolena (nad nebo pod ním), stejně jako na zadní straně kapes. Nicméně, v procesu rmutování tkaniny, snažíme se nebolí švy, protože riskujeme, že nechtěné otvory. Tři za krokem pravidelně kontrolují výsledek provedené práce.

Poradenství!

Roztržené vrásky necháme o něco více, než bychom si přáli, protože se nakonec časem zhorší.

Omyjte džíny, osušte, vyhodnoťte výsledek a postup opakujte.

Použití břitvy

Nejprve označujeme nezbytná místa na tkanině. Pod materiál jsme vložili lepenku. Držte žiletkuoznačené plochy a druhá ruka drží tkaninu. Nezapomeňte vyčistit čepel tak, aby zůstala ostrá.

S háčkovým háčkem

S háčkem můžete provést imitaci řezu továrních džín. Džínová tkanina se skládá z podélných (bílých) a příčných (modrých) nití. Odstraněním modrých nití vytvoříme stylové odření. Označte křídou nebo perem, kde budou, a vytáhněte háčkované nitě.

S bělícím prostředkem

K vytvoření roztřepení bělícím prostředkem použijte jakýkoli abrazivní materiál, dokonce i chlor. Nejdříve označte vhodné oblasti tkaniny a ošetřete je bělícím prostředkem. Navíc v případě potřeby použijte pemzu a smirky.

Poradenství!

Celý postup provádíme rukavicemi tak, aby nedošlo k poškození kůže rukou.

Chlorové bělidlo způsobí, že tkanina bude lehčí a měkčí, a protože ničí vlákna tkaniny, během ošetřování se na ošetřených plochách objeví díry.

S pemzou

Pemzový kámen umožňuje vytvářet jemné a menší odřeniny. Algoritmus jeho aplikace je identický s brusným papírem. S jeho pomocí můžete výrobek více nosit chůzí po celé délce kalhot. Pemzu a brusný papír lze kombinovat a vytvářet různé stupně odření.

Poradenství!

Když používáte brusný papír po pemze, udělejte malé úsilí, jinak riskujeme otírání otvorů v kalhotách.

Co dělatnestojí za to?

Vytvořit švy na švech, zejména na těch, které spojují části kalhot, jinak tam bude otvor, který výrazně sníží životnost výrobku.

Proveďte otvory v hýždě. Vypadá to směšně a ne každý má rád rozjímání o vykukujícím prádle. Kromě toho, při squattingu existuje riziko, že díra bude ještě větší.

Vezměte si na sebe nosené a staré džíny.

Další otázky

Co se nosí s džíny?- Trička, trička, halenky, baletní boty, sandály a boty na vysokém podpatku, sako, svetr, bunda, pletené a jiné výrobky.

Jak vybrat tvar a umístění otvorů?- na základě rysů postavy, stylu džíny a textilních výrobků. Dále na internetu hledáme fotografie podobných modelů, vybereme si ten, který se vám líbí, a začněte vytvářet mistrovské dílo.

Jak prát džíny?- provádíme praní v psacím stroji, po uvedení výrobku do speciálního sáčku používáme jemný režim.

Způsoby zdobení džíny

 • krajka;

Krajka dokonale doplňuje roztřepené a džínové džíny. Je šitá na vnitřní straně výrobku a skrývá odkryté části těla. Kromě toho takové vložky neumožňují deformaci, šíření a zvětšení poškozeného džínoviny.

Poznámka!

Krajka může přidat obraz romantiky a něhy.

 • barviva;

Při použití různých barviv je možné otírat otisky a hrany otvorů na džínoviny. Výběr barvy závisí na tom, jaký druh oblečení budeme nosit.

 • kamínky;

Rámečky zdobí okraje díry a používají je také k ozdobení jiných částí výrobku.

 • textilní vložky;

Šité látkové vložky šijeme zevnitř výrobku, čímž uzavřeme vytvořený otvor.

 • kuličky.

Korálky jsou oblíbeným šperkem pro roztrhané džíny. Předložte je na výrobek a vyberte oblasti, kde je budeme šít. Označte perem nebo perem a šijte.

Poznámka!

Zadní kapsy nezdobíme korálky, protože mohou při sezení vypadnout nebo způsobit nepohodlí.

Užitečné tipy pro výrobu roztrhaných džíny

Když otáčíme džíny do děr, bereme v úvahu zvláštnosti postavy a děrujeme ve "výhodných" částech těla.

Během procesu praní se tkanina deformuje a otvory se mohou zvětšovat, proto je zpočátku příliš velké.

Je obvyklé umístit díry v takových oblastech, jako jsou: kapsy, kolena, boční část stehna a další oblasti, které nevyžadují, aby ostatní byli v rozpacích.

Podlouhlé otvory jsou schopné vizuálně prodloužit nohy.