Jak umýt kuchyňský ručník v mikrovlnné troubě

Kuchyňský textil, zejména ručníky, hostesky se mění téměř denně. Obtížné znečištění organického původu, světlé skvrny ze šťáv zeleniny a ovoce, četné nepříjemné pachy, včetně vysoké vlhkosti, se nedají snadno odstranit ani profesionálními čisticími prostředky. Jednou z nejdostupnějších a nejúčinnějších metod je praní přímo v mikrovlnné troubě.

Metody praní

Mikrovlnná trouba je skvělý způsob, jak odstranit skvrny a zbavit látku cizích pachů. Vzhledem k tomu, že se zahřívání provádí zevnitř, dochází k hlubokému čištění a ne povrchovému spláchnutí nejčerstvějších cizích částic. Je na tomto principu, že jsou založeny všechny metody tohoto praní.

Poznámka!

Většina agresivních pracích prášků ničí strukturu přírodních tkanin, ze kterých se vyrábějí kuchyňské utěrky. S pravidelnými pruhy, textilie se stanou nepoužitelnými po několika měsících.

Použití mýdla

Umyjte ručníky, stačí je namočit do teplé vody a počkat, až bude úplně mokrá, nebude to trvat déle než jednu minutu. Přebytečná vlhkost se opatrně vyždímá. Tkanina s ekonomickým nebo mýdlovým čisticím prostředkem bez jasných barviv. PřipravilTextilní složený úhledně v plastovém sáčku. Není třeba zavírat, prostor je nutný pro výstup páry. Na mikrovlnné troubě nastavte průměrný výkon a časovač na 2 minuty. Je třeba jej opatrně odstranit, nejlépe kleštěmi, protože sáček je velmi horký. Ošetřené textilie opláchněte teplou vodou, opatrně zmáčkněte a osušte. Tato metoda umožňuje:

  • odstranit staré skvrny;
  • zbavit se pachů, včetně škváry a octa;
  • odstranění nepříjemného žloutnutí;
  • Vyvarujte se vymytí jasných barev z tkaniny.

Vaření a bělení

Bílé ručníky zejména rychle ztrácejí svůj čerstvý vzhled, který není snadné vrátit. Pro takové kuchyňské textilie vhodný způsob vaření v mikrovlnné troubě. Je nutné odebírat hluboké pokrmy určené speciálně pro ohřev mikrovln. Můžete ji naplnit teplou nebo dokonce studenou vodou, ale pro úsporu času a energie je lepší použít hotovou vroucí vodu, pokud existuje. Náplň na okraj není nutná, kapalina by se měla vařit, ale nevylévejte na stojan v přístroji. Bělicí prostředek by měl být přidáván v množství 100 gramů na 1 litr kapaliny. Namočte, ale netlačte s nákladem, měli by plavat na povrchu. Krytka se speciálním plastovým krytem. Výkon nastavuje maximální dobu praní - od 10 do 15 minut v závislosti na tloušťce tkaniny a stupni znečištění.

Pro dlouhé zdřímnutí

Výrobky s dlouhou hromadou se nedají snadno umýt a po varu ztrácejíjeho měkkost. Původní vlastnosti výrobku můžete uložit pomocí nestandardního způsobu praní. Technologie je stejná jako u mýdla. Po namočení je však nutné textilii otřít šamponem na vlasy a pak se v mikrovlnné troubě zahřát stejným způsobem. Po opláchnutí bude tkanina měkká, jemná a načechraná. Není nutné používat drahé šampony, stačí vybrat kompozici pro suché a křehké vlasy.

Pozor!

I po takovém varu byste měli důkladně opláchnout ručníky a několikrát vyměnit vodu. Bělení na kůži, talířích a kuchyňských náčiních je nežádoucí.

Tipy a triky

Péče o kuchyňské utěrky bude mnohem jednodušší, pokud budete postupovat podle jednoduchých pravidel. Především je to volba bytového textilu. Terry produkty by měly být ponechány na koupelně nebo vany. V kuchyni by nejpraktičtější možností byly malé ručníky z přírodních vláken. Tradiční varianta „oplatky“ je optimální: struktura umožňuje rychle absorbovat vlhkost při použití, malá tloušťka se zase snadno umývá.

Čím častěji mění ručníky, tím lépe se vymývají. Zkušení ženy v domácnosti to dělají každé 2-3 dny, ve velkých rodinách denně. Použijte oddělené ubrousky na ruce, stůl a nádobí. V tomto případě se nám neprojeví silné znečištění pro všechny ručníky, většina se dá snadno prát standardním způsobem. Textilní svěžestrozšiřuje správné používání předmětů: nenahrazujte ručníky ani cvočky nebo podložky na horké ubrousky na ruce u stolu.

Šetření velkého množství špinavých ručníků je nesprávné. Sušené skvrny vyžadují opakované vaření, což je nepřijatelné pro výrobky s jasnými barvami, froté ručníky. Pro mnoho úkolů je vhodné použít netkané ubrousky a papírové ručníky. Například pro mastné ruce nebo stírací stoly. Jejich náklady jsou nízké, srovnatelné s náklady na pravidelné praní.

Recenze

Marina: Takhle umyju ručníky vždy v zemi. Používám speciální mýdlo na mytí, odstraňuje i skvrny od černého rybízu. Vkládám barevné ručníky a 3 bílé ručníky do mikrovlnné trouby na minutu a půl, což je vynikající účinek. Co potěší, žádný cizí zápach v mikrovlnné troubě po těchto procedurách. Prostě jsem ho zavírala s otevřenými dveřmi na půl hodiny a pak se mohla znovu použít pro zamýšlený účel.

Oleg: Mám rád pořádek a mám chutné jídlo, takže se každý den připravuji na sebe, ručníky se shromažďují v košíku za týden. V mikrovlnné troubě je umýt rychleji a snadněji. Stroj není možné naložit samostatně, hmotnost je příliš malá, v malé mikrovlnné nádobě mám najednou 2-3 kusy. Obzvláště se mi líbí cesta s mýdlem na praní, doporučuji vzít kompozici s 72,5% účinných látek, často je označována GOST.

Prací ručníky v mikrovlnné troubě jsou způsobem s mnoha výhodami. Je to jednoduché a hospodárné, perfektnípro ženy v domácnosti, které neradi šetří oblečení na mytí. Tato metoda umožňuje dlouhou dobu udržet ručníky v perfektním stavu.