Co hledat při výběru matrace?

Než si koupíte matraci, je důležité zjistit některá kritéria, která musí splňovat. Je nepravděpodobné, že by dobrá matrace byla levná, protože je vyrobena z lepších materiálů, které mohou poskytnout dostatečný komfort při odpočinku. Správným výběrem matrace se můžete zbavit bolesti svalů a páteře. Po odpočinku na pohodlné matraci, člověk neztrácí nespavost. Po zakoupení takové matrace můžete vždy zajistit zdravý spánek a zbavit se únavy.

Než půjdete do obchodu, musíte se seznámit s několika kritérii. Bude tak možné zvolit pohodlnou a kvalitní matraci pro vaši postel.

Základní kritéria při výběru matrace

Různé matrace

V obchodě může prodávající poskytnout zákazníkovi matraci podle svého vkusu. Cenová politika pro tyto produkty může být odlišná, takže každý najde matraci, která je vhodná pro náklady.

Typy matrací

Odpočinek na matraci závisí také na jeho vnitřním obsahu. V tomto bodě budou popsány různé typy matrací a jejich kvalita:

  • Pružné matrace. Tyto matrace mají dva typy pružin: závislé a nezávislé. Závislé pružiny jsou vzájemně propleteny a v samostatných pružinách není každá pružina spojena s ostatními.Nezávislé pružiny jsou lepší, protože je pohodlnější ležet na takové matraci. Tyto výrobky jsou navíc mnohem odolnější.
  • Matrace bez pružin. Tato matrace je blokem přírodního nebo umělého latexu nebo z jiných materiálů. Také takové matrace zahrnují vodu a matrace vzduchu.

Materiál vnitřní matrace

Pohodlí matrace závisí nejen na přítomnosti nebo nepřítomnosti pružin, ale také na samotném materiálu.

Začněme s materiálem, jako je latex, liší se od jiných materiálů svou pružností a anatomickou povahou. Navíc pomáhá páteři sedět ve správné poloze.

Důležité!

Kokosový ořech se také používá k výrobě matrace. Je elastický a odolný. Často se používají k vytvoření tvrdých matrací.

Memoriform se vyrábí na bázi polyuretanu. Je poměrně spolehlivý a odolný.

Polyuretanová pěna - potěší svou pružností.

Memililatex snadno snáší teplotní změny. Spotřebitelé budou také mít rádi, že mají dlouhou životnost.

Sisal je přírodní materiál s dobrou ventilací a odolností proti vlhkosti. Tato matrace je nejen trvanlivá, ale také počítána na použití pod vlivem velkých nákladů.

Při výrobě matrací se však nepoužívají všechny výplně. Existuje spousta z nich, zde jsou popsány výplně, které kupující preferují nejčastěji.

Důležité!

Existují také matrace jakojednostranné a dvoustranné.

Téměř všechny matrace prezentované v obchodě jsou jednostranné. Bilaterální jsou především ortopedické matrace. Mají jiný typ nátěru i tuhost.

Ortopedické matrace jsou vhodnější pro ty, kteří se zajímají o své držení těla. Taková matrace nezpůsobí nepohodlí v okamžiku odpočinku, pomůže lidem s onemocněním zad a krku.

Takže zpět k hlavní otázce, jak si vybrat správnou matraci. Tvrdé matrace jsou vhodnější pro plnohodnotné a tenké - pro měkké matrace.

Věk a váha rovněž ovlivňují kritéria při nákupu matrace. Starší lidé raději nespí na tvrdých matracích, protože mohou přispět ke vzniku bolesti v páteři. Pro děti a mládež se doporučují pružné matrace.
Tip!

Nejvhodnější matrace pro dvoulůžko je středně tvrdá s nezávislými pružinami.

Je třeba také zvážit zdravotní stav, protože některé materiály mohou u lidí vyvolat alergie.