Deodorant pro boty: nejlepší vůně

Deodoranty pro obuv jsou antibakteriální a antiseptické, používají se k odstranění nepříjemných pachů, stejně jako absorbují vlhkost.

Jejich rozsah je poměrně široký, ale je třeba mít na paměti, že pokud je příčinou nadměrného pocení plísňová infekce nohy, pak tyto léky nebudou účinné, dokud nemoc nevyléčí.

Nejoblíbenější spreje pro nohy

Stává se, že takový opravný prostředek je nezbytný, ale postačí změnit syntetickou obuv na kůži nebo látku, protože syntetika porušuje termoregulaci a zabraňuje dýchání kůže.

To platí pro ponožky a punčochové kalhoty.

Při výběru dobrého antiperspirantu stojí za to věnovat pozornost následujícím značkám:

 • Salton je český výrobek, vyráběný samostatně pro boty, gymnastiku, obuv a tenisky. Navrženo pro manipulaci s kůží a textilními výrobky. Spreje mají různé příchutě. Válec o objemu 150 ml postačí po dobu dvou měsíců i při aktivním použití. Cena do 210 rublů.
 • SILVER- Turecký antibakteriální deodorant pro obuv. Má příjemnou vůni, doba trvání účinku trvá dva dny. Nástroj by měl být stříkán v noci, nezanechává skvrny ani na světlých botách. Náklady na láhev je asi 185 rublů.
 • OLVIST. Vyrobeno ve Švédsku. Aerosol zabraňuje vzniku plísní a špatnýchvůně. Mělo by to být do 214 rublů.
 • Dividik je vynikajícím domácím produktem, láhev o objemu 125 ml je dostatečná pro použití do 2 měsíců. Kůže a textil se zpracovávají večer, přes noc produkt zcela schne a nezanechává žádné zbytky. Náklady na 120 rublů.
 • Anglická společnostShollvyrábí nejen antibakteriální aerosoly, ale také aromatické vložky. Můžete dokonce zvládnout kožešinovou část boty a boty. Cena za 150 ml láhev je asi 270 rublů.
 • GEHWOL. Německé výrobky se prodávají ve formě balzámu, aerosolu a mastku. Sprej určený pro manipulaci s nohama a botami. Eliminuje zápach, snižuje pocení a dodává svěžest. Účinné látky zinek a triclosan snižují sekreci z potních žláz. Lék má příjemnou vůni a nepoškozuje výrobek. Cena kosmetického přípravku je 1 000 400 rublů.
 • KIWI je nizozemský výrobek vyráběný v lahvích po 100 ml, s antibakteriálním účinkem, který přetrvává dva dny. Cena se pohybuje od 290 do 310 rublů.

Domácí opravné prostředky

Je snadné udělat antiperspirant vlastními rukama a proces netrvá dlouho.

A výsledek nebude horší než z nakoupených prostředků.

Možnosti pro domácí deodoranty:

 • Zkombinujte 4 lžíce sody a kukuřičného škrobu, 10 kapek čajovníku a levandulového etheru. Večer rozdělte prášek do boty, ráno jej protřepejte a zbytek vysajte pomocí vysavače.
 • Nasytit kus látky.pomeranč, citronový olej a extrakt čajovníku, srolovat a strčit do bot v noci.
 • Zřeďte na ½ šálku20 kapek esenciálního oleje , nalijte do spreje a před spaním ošetřete produkt. Do rána se veškerá kapalina vyparí a příjemná vůně zůstane. Voda může být nahrazena alkoholem a nést takový sprej s sebou.
 • Vezměte 50 g dětského prášku a přidejte k němu 15 kapek levandulového oleje. Prášek rozprostřete uvnitř výrobku, po 10–12 hodinách vytřepejte. Příjemná vůně potěší celý den.

Sušení obuvi napomůže aktivním uhlíkům, dřevěným prutům nebo stelivám pro kočky. Spolu s tím můžete dát několik čajových sáčků uvnitř pro příjemnou vůni.

Recenze

Nechápu proč, ale v mých zimních botách se moje nohy nikdy nepotí, ale problémy s botami a teniskami. Vůně samozřejmě není jaderná, ale je přítomna. Pomáhá mi vyrovnat se s problémem Dividik. Tam jsou prostředky a levnější, ale nechci experimentovat, protože nástroj mi vyhovuje 100%.

Olga
Nohy mého manžela se strašně potí, což jsme se nesnažili. První špatnou zkušeností je „každodenní“ deodorant. S jeho úkolem se nedokázal vyrovnat, stejně jako Formidron. Jeden přítel doporučil koupit Saltona. Po několika dnech začaly mizet zápach bot. Manžel ji používá každý druhý den. Výsledek je spokojený, skvělý nástroj.

Anastasia

Opravdu se mi líbí výrobky firmy Faberlic, používám ji již několik let. V minulostirok, jejich rozsah doplňovaných prostředků na obuv. Vzhledem k tomu, že moje nové boty začaly vydávat odporný zápach, rozhodl jsem se objednat novinku. Deodorant byl poměrně ekonomický, protože má dobrý sprej. Odorant je však poměrně ostrý a ne příliš příjemný. Spolu s vůní potu se ukázalo nesnesitelné ombre. Zpočátku jsem byl zklamaný, ale pokračoval ve stříkání nástroje každý večer. O čtyři dny později je vůně pryč, teď ji používám jednou týdně na prevenci. Navzdory chemické vůni a vysoké ceně doporučuji Faberlic Shoe Care.

Victoria