Jak správně a efektivně nalepit sklo na telefon

Obrazovka jakéhokoliv mobilního zařízení je velmi křehká a může být poškozena i po malém fyzickém nárazu. Praskliny a škrábance významně zhoršují práci modulu gadget a při zobrazování informací způsobují rušení. Abyste tomu zabránili, musíte vědět, jak sklo nalepit na telefon. K tomu je poměrně jednoduché, ale k dosažení úspěchu budete muset vzít v úvahu důležité nuance.

Výhody a nevýhody ochranného skla

Před lepením skla na smartphonu je třeba prozkoumat všechny jeho výhody a nevýhody. To by mělo být provedeno, aby se předešlo náhlým obtížím, s nimiž se při práci setkáváme.

Hlavní výhody ochranného skla:

 1. Odolnost proti mechanickému poškození. Výrobek je vyroben z tvrzeného skla, které se ani po pádu z velké výšky nerozlomí. Nejdražší modely vydrží i silný úder kladivem.
 2. Dlouhá životnost. Pokud vložíte tvrzené sklo v předstihu, pak si můžete svůj gadget uložit na několik let.
 3. Prevence poškrábání. Je nutné přilepit ochranný povlak tak, aby smartphone mohl být nesen v jedné kapse se špičatými předměty (například klíče). Obrazovka se nepoškrábe a chrání.
 4. Snadné lepení. Dokonce i ten, kdo nemá takové dovednosti, může na telefon nainstalovat ochranný nátěr.

Sklo má mnohem menší nedostatky než jednoduchý film. Stále však mají výrobek.

Mezi minusy patří:

 1. Vysoké náklady. Ochrana před sklem bude stát několikrát více než standardní film.
 2. Zvětšit velikost. Výrobek má poměrně velkou tloušťku, což činí smartphone mohutným a vážným.
 3. Žádná marže pro chyby. Poprvé je nutné řádně přilepit ochranný povlak. Jinak bude obtížné instalovat sklo vysoké kvality.

Proces lepení

Instalace ochranného skla na smartphone je jednoduchý postup, který lze provést doma. K tomu musíte provést několik přípravných operací a dodržovat pravidla.

Přípravné akce

Každý se může naučit, jak správně sklo nalepit na telefon. Pro zjednodušení této práce je nutné předem připravit všechny požadované položky.

Seznam musí obsahovat:

 • hadřík z mikrovlákna;
 • speciální čisticí kapalina nebo běžný lékařský alkohol;
 • bankovní karta;
 • Lepicí páska

Kromě toho je příprava pracoviště součástí procesu přípravy hlavní etapy práce. Pokud to zanedbáme, pak budeme vna obrazovku musí padat prach nebo se držet ochranného výrobku.

Před zahájením práce:

 1. Vzduch v místnosti po dobu 20 minut.
 2. Na stůl, kde budou práce prováděny, nalijte prací prostředek. Poté se opláchne a povrch otře čistým hadrem.
 3. Důkladně si umyjte ruce mýdlem.

Sled akcí

Chcete-li rychle a efektivně vykonávat práci, musíte postupovat podle správného sledu činností. Jinak bude lepení daleko od ideálu a mezi obrazovkou a filmem se objeví vzduchové bubliny.

Fáze prací:

 1. Nejprve odstraňte starý ochranný nátěr. Pokud se lepení provádí poprvé, lze tuto fázi přeskočit.
 2. Odstraňte z povrchu obrazovky všechny viditelné skvrny nebo zbytky starého lepidla. Pro práci použijte čistou utěrku, stejně jako kapalinu pro čištění displeje.
 3. Pak vezmou mikrovlákno a opatrně otřete displej přístroje.
 4. Poté sejměte ochranné sklo.
 5. Opatrně odstraňte tenký film, který pokrývá lepicí povrch. V tomto případě musí být výrobek držen za okraje, aby se nezanechaly otisky prstů.
 6. Sklo je přivedeno do smartphonu a zarovnáno, aniž by se dotýkalo povrchu displeje. Je důležité umístit výrobek tak, aby otvory pro tlačítka, reproduktory a přední fotoaparát byly na místě.
 7. Pomalu snižte ochranný povlak na obrazovce a uvolněte okraje. Jestli všechnoprovedené správně, pak to bude opravit sám na gadget.
 8. Mikrovlákno otírá displej a odstraňuje vzduchové bubliny, které se tvoří. Hadřík musí být přesunut ze středu na hrany.
 9. Pokud je na povrchu sítka prachová skvrna, opatrně zvedněte ochranný povlak. Udělejte to kreditní kartou nebo speciální škrabkou.
 10. Potom pomocí lepicí pásky odstraňte prachové částice a sklo znovu přilepte k chytrému telefonu.

Řádně přilepené ochranné sklo může nejen profesionální, ale také začátečník. K tomu bude potřebovat několik úprav a důkladnou přípravu na práci. Pokud je vše provedeno správně a co nejpřesněji, obrazovka miniaplikace bude spolehlivě chráněna před poškozením.