Jak umýt značku pokožkou rukou a tváří dítěte

Všichni víme, jak malé děti milují kreslit, ale co dělat, když se jednoho dne vaše dítě rozhodlo, že jeho tělo je krásné plátno a namalované samolepícími pery? Nejčastěji si děti namalovají nohy, ruce a obličej.

Stopy kartáčku z kůže nejsou snadným úkolem, a pokud dítě dokonce natřelo velké plochy kůže, bude muset tvrdě pracovat, aby se dítě dostalo do původního vzhledu.

Vyzbrojen seznamem jednoduchých a účinných doporučení a dostat se do podnikání, ale nezapomeňte, že bez zvláštní potřeby by některé z nich neměly být používány.

Teplá voda a mýdlo

Je to nejjednodušší způsob čištění pleti. Funguje pouze tehdy, jsou-li stopy nátěru velmi čerstvé a byly aplikovány pomocí vodního markeru. V jiných případech může voda pomoci, aby se barva trochu bledší. Nikdy neotírejte dětskou kůži žínkou nebo nehty nehty. Takže můžete situaci pouze zhoršit a způsobit zranění dítěte.

Krém

Každý krém s mastnou vůlí.textura. Produkt naneste silnou vrstvou na plochy s kresbami a vtírejte je do kůže nejméně 10 minut. Bavlněná podložka odstraní zbytky krému a umyje pokožku teplou vodou a mýdlem.

Alkoholické roztoky

Použijte je k odstranění značky je v případě, že jsou stopy na rukou. Naneste na kůži dítěte bavlněnou podložku namočenou v 90% roztoku léčivého alkoholu a několik minut ji přidržte. Tvář dítěte nesmí být takto očištěna kvůli silnému zvláštnímu zápachu alkoholu a existuje riziko, že se tekutina dostane do očí a dítěti poskytne největší nepohodlí.

Prostředky pro odstraňování laku na nehty

Touto metodou stojí za to se uchýlit pouze tehdy, je-li naléhavě nutné očistit dítě od jeho umění. Zkuste si vybrat kapalinu s méně štiplavým zápachem. Produkt naneste na vatový tampon a připevněte k pokožce dítěte. Po několika minutách by stopy měly být úplně pryč. Je však lepší omluvit jemnou pokožku dítěte a nepoškodit ji tak silnými prostředky. Poté, co jsou stopy pryč, omyjte kůži mýdlem a vodou a aplikujte dětský krém, aby se zabránilo suché kůži.

Antiseptikum

Ruční sanitizátory mohou pomoci očistit pokožku, protože nejčastěji obsahují alkohol v jejich složení. Produkt naneste na kus látky a několik minut jej přidržte na kůži. Někdy, aby se úplně zbavili stop, musíte postup opakovat několikrát. Po dokončení procedury důkladně omyjte dítě teplou vodou a mýdlem.

Lak na vlasy

V případě, že se rozhodnete použít lak k odstranění stop z fixního pera z kůže, v žádném případě byste jej neměli stříkat v těsné blízkosti dítěte. Nástroj se může náhodně dostat do očí a zranit dítě. Proto naneste na mokrý hadr nebo mokrý disk lak a teprve poté otřete natřené plochy. Po použití laku důkladně omyjte dětskou pokožku mýdlem a vodou.

Zubní pasta

Těstoviny mají exfoliační účinek a mohou pomoci vyrovnat se s čerstvými známkami ze značek. Snažte se výrobek nepoužívat se silnou vůní máty, protože pokožka může sevřít a dítě nechce sedět, pokud cítí nepohodlí.

Naneste tenkou vrstvu pasty na kůži a opatrně otřete stopy po značkách. Chcete-li získat efektivnější výsledek, můžete se pokusit třít kůži přes vrchol tekutým mácháním.

Olej

Vezměte slunečnicový nebo olivový olej a naneste jej volně na kůži dítěte. Jemně vmasírujte v kapalině po dobu několika minut, poté osušte papírovými ručníky. Olej funguje efektivně, ale nezapomeňte důkladně umýt dítě teplou vodou a mýdlem.

Jedlá soda

Soda je jedinečný produkt, který se hodí pro všechno. Ukazuje se, že může pomoci v boji o čistotu kůže. Rozpustit špetku sody v teplé vodě, aby se kaše. Aplikujte přípravek na kůži a několik minut ho otřete. Sodadíky svým částicím působí jako měkký peeling a odstraňuje vrchní vrstvu kůže. Pamatujte, že soda schne pokožku a po jejím použití je lepší namazat dítě krémem.

Banánová slupka

Překvapivě, banánová slupka může skutečně pomoci odstranit čerstvé značky z značky. K tomu si vezměte slupku zralého banánu, otočte ji ven a otřete obarvenou plochu kruhovým pohybem. Je nutné provést postup alespoň pár minut, a pak opláchnout zbytky teplé vody a mýdla.

Odstraňovač mléka

\ t

Pokud ve vašem arzenálu existuje prostředek pro odstranění vodotěsného make-upu, pak je čas ho uvést do praxe. Naneste malé množství přípravku na disk a otřete pokožku dítěte měkkými pohyby. Mléko nepoškozuje jemnou dětskou pokožku a nevysušuje ji. Opakujte postup, dokud nejsou všechny stopy úplně pryč. Zbytky opláchněte vodou.

Solný peeling

Postup může být velmi bolestivý, proto se nedoporučuje uchýlit se k němu bez naléhavé potřeby. Navlhčete kůži v malovaných oblastech a vmíchejte do ní sůl. Působí jako přírodní křoviny a odlupuje vrchní vrstvu. Nebuďte horliví s tímto lékem, protože sůl může způsobit pálení a nepohodlí.

Lemon

Vezměte si citrónový klín a zabalte ho do tenkého plátna. Squeeze šťávy trochu a otřete špinavé oblasti s ním. Kyselina citrónová z ní může zesvětlit barvu kůže a leptat.

Tipy:

  • nejvícelepší způsob, jak odstranit stopy jakýchkoli markerů z kůže - to je čas. Pokud nemáte žádné šíleně důležité události, pro které by dítě mělo vypadat skvěle, pak nespěchejte k drcení kůže dítěte, vše, co přijde vhod.
  • Zvažte nuance s kůží dítěte. Pokud je vaše dítě náchylné k alergiím, objeví se pravidelně podráždění a zarudnutí na kůži, pak situaci nezhoršujte pomocí silných nástrojů, jako jsou odstraňovače alkoholu a laků na nehty.
  • Nejjednodušší a nejjednodušší způsob čištění pleti je dlouhá koupel s teplou vodou a mýdlem. Po několika takových postupech zmizí jakákoliv značka bez stopy.
  • Po aplikaci některého z výše uvedených postupů důkladně zvlhčete pokožku krémem. Po aktivním působení na kůži může být podrážděný a suchý, takže ho uklidněte krémy nebo vazelínou.

Hlavní typy značkovačů

Značky mohou mít několik typů základen:

  • voda;
  • alkohol;
  • mastné;
  • křídové;
  • lakování.

Záleží na základě značky, pomocí které se vaše dítě namalovalo a musíte si vybrat způsob, jak odstranit skvrny. Například stopy markerů na bázi alkoholu jsou odvozeny od lékařského alkoholu a jiných činidel obsahujících alkohol.

Stopy značky s obsahem tuku jsou odstraněny dobře slunečnicovým, kokosovým, olivovým nebo tukovým krémem. Pokud máte na ruce vazelínu, použijte ji.

Rada

Pokud si koupíteznačky, aby je mohli kreslit děti, pak dávají přednost vodohospodářským plnicím perům. Jsou bezpečné, i když dítě praskne špičku a barvivo se dostane do úst. Jsou praní z oblečení, nábytku, podlahy a kůže na dvou účtech.