Jak otřít rez z bílého oblečení

Skvrna od zrezivělého kovu - nepříjemné nedorozumění, které znemožňuje nosit věc. Zvláště pokud jde o bílou tkaninu. Není mnoho lidí ví, jak umýt rez z bílých šatů doma, takže jsou ve spěchu, aby zkažené položky na suché čištění. Ale můžete znečištění odstranit sami!

Příčiny rezavění skvrn

Děti jsou zvídaví malí muži, kteří studují svět. Proto je výskyt žlutých skvrn na jejich oděvu běžný. Kromě toho nejsou kovové výrobky na dětských hřištích vždy dobře vymalované.

Společné příčiny:

  1. Kovové kování (knoflík, nýt, zip) jsou zpočátku pokryty ochrannou vrstvou. Ale v důsledku mechanického otěru, chemického působení praní, na některých místech zmizí. Kov se oxiduje a načervenale hnědý oxid zanechává skvrny na oděvu. V tomto případě je nutné nejen se zbavit žlutého rozvodu, ale pokud možno nahradit kovové kování, zejménabílá.
  2. Radiátory jsou v zimě tradičním místem sušení oděvů. Někdy se ale zdají být sotva znatelná rez. Nelze si to všimnout, v důsledku rzi se objeví na oblečení.
  3. Kovové předměty, které zůstaly v kapsách a uvízly v mytí, mohou také způsobit žlutý rozvod.
  4. Samozřejmě, že existuje velká možnost koroze na bílých šatech, pokud osoba pracuje ve výrobě, kde je kontakt s kovem.
  5. U bílých výrobků pro domácnost, kuchyňských utěrek, ubrusů se mohou objevit žluté skvrny, když jsou v kontaktu s kovovými předměty, na kterých je ochranná vrstva rozbitá.
  6. Člověk by se samozřejmě měl snažit vyhnout kontaktu materiálu s objekty, na kterých je rozkvetlý žito, ale někdy se to stane neočekávaně.

Způsoby odstranění domu

Oxid železitý je zničen různými kyselinami a chemikáliemi. Je lepší použít speciální odstraňovače skvrn po přečtení návodu k použití. Věnujte pozornost tomu, na jaké látky jsou určeny. Jedná se o celou řadu renomovaných bělidel s chlorem a bez chloru: Vanish, Oxy atd. Efektivně nástroj, který je navržen speciálně pro korozi, Espert.

Jsou však dostupné domácí opravné prostředky, které účinně odstraňují pigment z rezavého kovu z bílých věcí.

Kyselina octová

Umyjte rez z bílého oblečení domaocet je poměrně reálný a není nepříjemný, přesvědčte se sami!

1 způsobem.

Smíchejte octovou esenci (70%) - 2 lžíce a 200 ml vody. Směs se zahřívá, ne vaří. Jinak může kyselina ztratit své vlastnosti. V závislosti na stupni intenzity znečištění namočíme část látky do roztoku po dobu 5-20 minut. Poté opláchněte vodou přidáním amoniaku (50 ml).

2 způsobem.

Vytvořte suspenzi octa a soli, namažte zažloutlou oblast. Poté, co se pigment rozjasní, dejte namočit, produkt se odešle na mytí. Ocet vám také pomůže odstranit železné skvrny z oděvů.

Citron a kyselina citrónová

Kyselina citronová může také odstraňovat rezavé skvrny z bílého oblečení.

Alternativou může být kyselina šťavelová. 200 ml vody (horké) se smísí s kyselinou (asi 2 g), aby se zabránilo rozpouštění krystalů.

Namočte skvrnu, dokud pigmentace nezmizí. V případě, že skvrna není zcela odstraněna, lze akci opakovat. Poté neutralizujte kyselinu citrónovou opláchnutím vodou přidáním amoniaku (2,3 lžíce) nebo peroxidu vodíku. Dále musí být produkt omyt. Tímto způsobem je také možné otřít skvrny z deodorantu z oděvu.

Plátek citronu

1 cesta.

Z citronových klínů se vyřízne kůra. Na tkanině může zanechat další značku. Zabalte do tkaniny. Dáme na místo a žehlíme tuto oblast. Kyselina podvystavení horké páře ničí sloučeninu oxidu železa.

2 způsobem.

Na znečištěnou plochu se vylisuje několik kapek citronové šťávy a potom se posypou solí. Dejte na slunci nebo sušené v horké sušárně.

Pak se věci umyjí, ale předtím můžete opláchnout roztokem vody s kapalným amoniakem.

76) Vystavení peroxidu vodíku\ t

Praní rzi z bílého oblečení doma může být peroxid.

1 způsob.

Směs peroxidu a amoniaku (1/1), žlutá skvrna se navlhčí. Když se kontaminace rozpustí, produkty se opláchnou.

2 způsobem.

Po odstranění skvrny citronem a železem zůstává stopa, která je mazána roztokem peroxidu (10%). Pigmentace nakonec zmizí.

Jiné způsoby odstraňování pigmentu

Je možné odstranit rez z bílého oblečení doma pomocí jiných metod. Mezi nimi je dost extrémních cest. Například použití léků na čištění toaletních mís. Nanáší se na krátkou dobu a nemůže být aplikován na bílé jemné tkaniny.

Glycerin a prací mýdlo jsou pro ně vhodné. Stejně jako jiné složení, glycerin a mycí prostředek.

Dobrým výsledkem je použití kyseliny vinné a soli. Je nutné, aby se kaše, přidáním trochu vody, rozmazání zažloutlé místo. Potom hadřík opláchněte.

Použití bělosti je sporné. Z důvodu, že může způsobit zabarvení materiálu, lehké žloutnutí.

Tipy proodstranění rzi

Skvrny musí být odstraněny před umytím. Před použitím této metody je lepší ji otestovat na nenápadné části oblečení.

Nedávnější znečištění je snadnější odstranit než staré. Proto se musíte snažit vyčistit oděv z rezavých pigmentů, jakmile se objeví.

Konzistence a bezpečnostní opatření

Vzhledem k tomu, že většina prostředků, kterými je ruda odstraněna z oděvu, je agresivní, je nutné učinit preventivní opatření.

Konkrétně:

  1. Potřeba práce v rukavicích a zástěře.
  2. Snažte se, aby finanční prostředky nespadly ven.
  3. Po zákroku omyjte místo, kde bylo prováděno.
  4. Věci jsou opláchnuty a poslány do myčky.

Pokud je oblečení dost hodnotné, nemůžete experimentovat, odvést je do čistírny. Odborníci vyberou činidla, která jsou vhodná pro tuto tkaninu, a odstraní znečištění rezem. A samozřejmě se snažte vyhnout kontaktu s rezavým povrchem, zejména pokud je oblečen v bílém.