Advent 2018-2019: denní potravinový kalendář

Pravoslavní křesťané od nepaměti dodržují Narození Páně, neustále se modlí, dávají přednost kvalitním potravinám a odmítají některé výrobky zakázané církví.

Navzdory všeobecnému přesvědčení mnoho lidí neví, jak se v této době chovat správně, obávají se vyloučení známých potravin z denní stravy, ale nechápou význam tohoto testu. Musím se držet vánočního příspěvku 2018-2019 a jak denní jídelní kalendář vypadá pro laiky, tento článek vám to řekne.

Datum zahájení a ukončení adventu

Dne 27. listopadu viděli ortodoxní křesťané naposledy letos na svých stolech maso a mléčné výrobky. Začíná dlouho, během něhož věřící mohou očistit své duše od vášní, zdržet se zlých myšlenek a vyhnout se hříšným činům.

Christmas Post 2018-2019 začíná vedle dne vzpomínky na svatého apoštola Filipa - 28. listopadu v novém stylu. Trvá do 6. ledna a připravuje pravoslavné křesťany na Světlou dovolenou Narození Krista, který se slaví 7. ledna v naší zemi. Zvláštní pravidla pro laiky jsou ve vánočním příspěvku 2018, která jsou zaznamenána v kalendáři potravin ve dne.

Viz také

Nejkrásnější hamburgery pro drobení ryb

Tento chutný a jednoduchý recept na rybí kotlety osloví milovníky rybích pokrmů. Svatodušní je ryba dostupná v ...

Zajímavé!

Předpokládá se, že taková dlouhá abstinence od světského zboží nebyla náhodou vybrána. Faktem je, že Ježíš ihned po svém křtu vstoupil do pouště 40 dní, kdy zcela odmítl jídlo.

Co mohu jíst na Štědrý den

Předpokládá se, že advent není tak přísný, pokud jde o potraviny, než velká a předpokladová místa. V některých dnech abstinence je dovoleno jíst potraviny, které obsahují rostlinné tuky. Současně jsou však obvyklé potraviny jako maso, vejce a mléko se všemi jeho variacemi obvyklé pro denní dávku moderní osoby.

Kromě toho, jeden den uprostřed týdne, laici dodržují suché stravování - nejezdí máslo. Relaxace v menu je povolena pouze dětem a nemocným, kteří se nemohou omezit na potřebné vitamíny a minerály, které tělo dostává z těchto produktů.

Ve stravě je povoleno zahrnout ryby a mořské plody. Jsou obzvláště vítáni ve dnech bohoslužeb a vzpomínek velkých světců, stejně jako v sobotu a v neděli. V kalendáři jídla pro laiky, indugance a zákazy stanovené církví jsou ukázány, proto to je snadné vysledovat data na kterém jeden nebo jiné jídlo nemůže být jeden.

Ale duchovní také poznamenává, že fyzická abstinenceNení dominantní ve dnech půstu, protože duchovní očištění a odmítnutí negativních myšlenek a činů je nejvíce oceňováno.

Viz také

Den matek 2018: jaké datum, historie a tradice svátku

Máma je rodilá osoba, která nás chrání před narozením až do konce života. A když přijdeme na svět, ...

Zajímavé!

Další název pro vánoční půst je krupice. A to vše proto, že kaše jsou hlavním jídlem na hubeném stole věřících.

Kalendář potravin podle dne pro laiky

Ačkoli Filippov není tak přísný jako Veliký, věřící budou muset opustit hubené produkty. Trvá 40 dní, z nichž každý má své vlastní výjimky a zákazy. V této tabulce je vidět podrobný kalendář denních jídel pro laiky.

\ t \ t \ t \ t \ t \ t \ t \ t \ t \ t \ t \ t \ t \ t \ t
Datum Den v týdnu Ortodoxní datum Zápisy a koncese
28. listopadu Středa Začátek adventní pošty Povolené teplé jídlo bez oleje
29. listopadu Čtvrtek Povolené ryby
30. listopadu Pátek Teplá jídla povolena bez oleje
1. prosince Sobota Povolené ryby
2. prosince Neděle Povolené ryby
3. prosince Pondělí Povolené teplé jídlo bez oleje
4. prosince Úterý Úvod doKostel Nejsvětější dámy Panny Marie a Panny MariePovolené ryby
5. prosince Středa Povolené teplé jídlo bez oleje
6. prosince Čtvrtek Povolené ryby
7. prosince Pátek Povolené teplé jídlo bez oleje
8. prosince Sobota Povolené ryby
9. prosince Neděle Povolené ryby
10. prosince Pondělí Potraviny s rostlinným olejem
11. prosince Úterý Potraviny s rostlinným olejem
12. prosince Středa Povolené teplé jídlo bez oleje
13. prosince Čtvrtek První apoštol Ondřej Povolené ryby
14. prosince Pátek Povolené teplé potraviny bez oleje
15. prosinec Sobota Povolené ryby
16. prosince Neděle Povolené ryby
17. prosince Pondělí Povolené teplé potraviny bez oleje
18. prosince Úterý Povolené ryby
19. prosince Středa Potraviny s rostlinným olejem
20. prosince Čtvrtek Potraviny s rostlinným olejem
21. prosince Pátek Povolené teplé jídlo bez oleje
22. prosince Sobota Ryby povolené
23. prosince Neděle Povolené ryby
24. prosince Pondělí Teplá jídla povolena bez oleje
25. prosince Úterý Potraviny s rostlinným olejem
26. prosince Středa Potraviny s rostlinným olejem
27. prosince Čtvrtek Potraviny s rostlinným olejem
28. prosince Pátek Potraviny s rostlinným olejem
29. prosince Sobota Povolené ryby
30. prosince Neděle Ryby povoleny
31. prosince Pondělí Povolené teplé jídlo bez oleje
1. ledna Úterý Potraviny s rostlinným olejem
2. ledna Středa Suché potraviny (chléb, zelenina, ovoce)
3. ledna Čtvrtek Teplé jídlo je povoleno bez oleje
4. ledna Pátek Suché potraviny (chléb, zelenina, ovoce)
5. ledna Sobota Potraviny s rostlinným olejem
6. ledna Neděle Štědrý den Suché potraviny (chléb, zelenina, ovoce)

V Novém roce se laikům doporučuje, aby neodcházeli z půstu, ale také aby k němu přinutili příbuzné a přátele,, kteří chtějí, aby se shovívavost na počest svátku také by neměla být. Koneckonců, mezi jídly postní můžete připravit takové menu, aby nedošlo k porušení tradic a ke splnění nadcházejícího roku, jak by mělo být. Na stole si můžete dát jednoduché, skromné ​​pokrmy ze zeleniny a obilovin, které neobsahují masné, mléčné a živočišné tuky.

Nejpřísnějším dnem vánočního půstu je Štědrý den. Jméno tohoto dne bylo dáno misce zrn pšenice, čočky a rýže, které věřící jedí 6. ledna v předvečer velkého dne - Narození našeho Pána a Spasitele Ježíše Krista. Na Štědrý den se laici zdrží jídla úplně, modlí se neúnavně a mají možnost ochutnat zemské pokrmy pouze večer.

Nejsvětější Filip, jehož pamětní den připadá na 26. listopadu, nešel bezprostředně po smrti do nebe. Odvažoval se toužit po trestu za výuku svých pachatelů, za kterým putoval po dobu 40 dnů, dokud se k němu Pán neublížil a neotevřel nebeské brány.

Historická fakta

I při narození křesťanství trvaly Vánoce jen týden. Pro některé věřící se však zdálo, že takový krátký čas není pro křesťany dostačující, aby ukázali Bohu svou vděčnost za poselství Spasitelovi. Patriarcha Luke proto v koordinaci se všemi nejvyššími pravoslavnými světly tuto tradici změnil a prodloužil dobu abstinence na 40 dní.

V pravoslaví se vánoční místo 2018–2019 nazývá čtvrtým knězem. Jeho počátek je spojen s konkrétním dnem a nezávisí na fázích měsíce, takže křesťandovolená mohla odolat pohanským tradicím. To věřícím umožnilo přesně vědět, kdy začíná a končí vánoční pošta 2019, jak se denním jídlem řídit jídlem.

Přečtěte si také

Jak odpočívat v prosinci 2018, leden 2019: kalendář produkce

Do nového roku zbývá již jen velmi málo času. Děti jsou unaveny každodenními činnostmi a nekonečnými domácími úkoly ...

Vzhledem k tomu, že v Rusku je kalendář oficiálně používán v souladu s gregoriánským kalendářem a pravoslavná církev používá juliánský kalendář, došlo k posunu v oslavě pravoslavných Vánoc na zimu pro slunovrat 25. prosince.

V 17. století byli mniši unaveni neustálým abstinencí během půstu, a tak se rozhodli, že si dopřejí. Poslali k papeži posla, který měl předat soudek s pivem a doufat, že se mu podá nápoj. Na cestě se pivo podařilo otočit kyselé a papež, který vyzkoušel tento strašlivý "swill", dal dopředu, aby byl zařazen do seznamu povolených produktů.