6 rychlých způsobů čištění železa

Dokonce i nejmodernější technologie ne vždy šetří z takového neštěstí, jako je špína na železo. I když výrobci zařízení a ujistit kupujícího, že takové problémy s jejich výrobky nevzniknou, ale v praxi je situace jiná. Někdy čištění různých typů plaku a měřítka není snadné. Ale je to možné. Existuje několik jednoduchých způsobů, jak toho dosáhnout.

Speciální čistící tužka

Při této metodě je nutné železo silně ohřát, vypnout a otřít podrážku tužkou. Chcete-li odstranit nájezd a tužka zůstane s měkkým hadrem.

Zdá se, že všechno je snadné a jednoduché. Existují však určité potíže.

Za prvé, při zahřátí, tužka vydává silný zápach čpavku, takže tento postup může být prováděn pouze v plně větraném prostoru a nejlépe v nepřítomnosti dětí.
Za druhé, tužka se nerozpouští úplně, ale stéká po železe jako vosk. Proto při čištění dbejte na to, abyste rozmetali tlustý hadr tak, aby nedošlo k znečištění různých povrchů v místnosti.

Důležité!

Za třetí, tento postup by měl být prováděn velmi pečlivě - kapka roztavené tužky se může dostat na kůži a zanechat těžké popáleniny.

Čištění stolní solí

Za tímto účelem posypte sůl na prázdný list papíru nebo materiálu, ohřejte železoa "železná" sůl.

Důležité!

Tato metoda je však kontraindikována, pokud podešev litinové soli potažené teflonem může velmi silně poškrábat a tím ji poškodit.

Mýdlo na čištění železa

Pro čištění podrážky je vhodné mýdlo na praní, které postačí, aby se vytřelo ohřáté železo. Po ochlazení by mýdlo mělo být omyto vodou.

Soda

Je snadné odstranit vypálené nečistoty směsí sody s jakýmkoliv mycím prostředkem. Za to, 1 lžička. soda smíchaná s 0,5 lžičky. prostředky. Výsledná kaše s houbou by měla být aplikována na podešev žehličky a počkat ne déle než 10 minut. Poté, vlhkým hadříkem, odstraňte směs s utěsněnými nečistotami.

Ocet

Pomocí hrubého hadříku namočeného v octě důkladně otřete špinavou podrážku železa. Vzhledem k tomu, že skus se rychle odpaří, hadr by měl být čas od času navlhčen. Po úplném odstranění plaku vyhřívaným zařízením nejprve hadřík vyžehlete a poté suchou látku navlhčenou v čisté vodě.

Alkohol

Stejný postup lze provést smáčením hadříku čpavkem. K dosažení tohoto cíle, použití a peroxid vodíku.