Škrábance na skle auta: důvody, proč se zbavit doma,

Řidiči často přemýšlejí, jak odstranit a odstranit škrábance na skle vozidla. Tento problém můžete dočasně vyřešit sami a pomoci na čerpací stanici. Náklady na řízení se pohybuje od 4 do 11 tisíc rublů. Doba trvání procedury je asi 1-4 hodiny. Pro majitele vozu je užitečné vědět, že z povrchu skla automobilu nelze odstranit velké třísky a trhliny. V takovéto situaci doporučuje zaměstnanec STO výměnu skla.

Příčiny a druhy škrábanců

Pachatelem trestného činu je muž. Je zakázáno otírat sklo suchým hadříkem nebo hadříkem s tvrdým vlasem. V této situaci vás škrábance nenechají čekat. Druhým důvodem je drobné mechanické poškození. Vyskytují se na povrchu čelního skla. Při jízdě směrem k stroji mohou odletět písek, částice grafiky, větve a jiné předměty. Třetím důvodem jsou chyby během výstupu:

 • technicky vadné stěrače - po povrchové úpravě;
 • nesprávný režim na automatické myčce;
 • akce třetích osob hooligan.

BohuželNe všechny škrábance jsou okamžitě patrné. V mnoha ohledech zde leží příčina problému. Čím delší je poškození povrchu, tím větší je riziko jeho růstu. Minimalizace pravděpodobnosti takového vývoje pomůže pravidelné rutinní kontrole. Provádějte to jednou týdně.

Poznámka!

Bez ohledu na příčinu závady se rychle odstraní poškrábání na boku nebo čelním skle. Jinak se velikost zvětší.

Jaké druhy škrábanců a jak odstranit

Automobilový průmysl formuloval axiom. Čím menší je škrábanec, tím je snazší se ho zbavit. Otevřete seznam drobných odření. Bez ohledu na věk je eliminujte po 1 léčbě. Od 2 do 3 procedur bude potřeba odstranit drobné škody, které se objevily na přední a boční straně.

Oni jsou tvořeni jak auto se pohybuje. Škrábání je těžké vidět, dokud nevypadají jako drážky. Doplnění seznamu poškození - stopy, které zanechaly částečky písku a jiných drobných nečistot. Druhá klasifikace poškození je založena na jejich hloubce:

 • bezvýznamný (50-200 mikronů) - mohou být leštěny plstěným kruhem;
 • médium (200 - 300 mikronů) - odstraňte je středním brusným kotoučem.

Velké (od 301 miron) - mohou být odstraněny ve velkém abrazivním kruhu použitím dalších prostředků.

Přípravná fáze

Řešení problému ve větru pomůže správnému výběru nástrojů a nástrojů. Příprava začíná odstraněním stop nečistot. Další kroky jsou následující:

 • povrch stroje se suší;
 • značky jsou umístěny na skle v místech trhlin - použijte omyvatelnou značku;
 • tělo pokryté silným filmem;
 • ve filmu opatrně vyřízl otvor ve velikosti "lobovuhi".

Správně zvolené nástroje pomohou odstranit škrábance ze strany nebo čelního skla sami:

 • bruska;
 • pasta pro řešení problémů s větrem;
 • Plstěný kotouč.

Toto je nutné pro jemnou povrchovou úpravu.

Provádíme leštění

Jediný postup, který má vlastník vozidla právo na to sám. Šance na chybějící škrábnutí je minimální. Následující postup pomůže minimalizovat pravděpodobnost chyby:

 • na celý povrch trhliny se nanese lesk;
 • leštidlo se aplikuje na trysku lešticího stroje nebo měkkou látku;
 • látka rychle schne - neaplikujte ji na velkou plochu;
 • posypeme čistou vodou do rozprašovací láhve;
 • Při provozu stroje je nutné pravidelné přidávání kapaliny - voda pomůže zabránit přehřátí povrchu a tvorbě "čoček";
 • hadrzpracovat trhlinu úhledně a bez tlaku;
 • pokud je stroj používán, pak je zařazen na úrovni 800-1000 otáček;
 • tryska stroje je v úhlu 5-7 stupňů k povrchu;
 • nemůžete udržet trysku déle než 20 sekund na jednom místě.

Pokud se v blízkosti nachází několik trhlin, pak se vytvoří překrytí. Tryska se plynule pohybuje z jedné trhliny do druhé.

Poznámka!

Průběžně sledovat stupeň povrchového vytápění. Pokud teplota stoupne příliš vysoko, povrch praskne. V některých případech, k vyřešení problému s 1 čas nebude fungovat. V takovém případě se obraťte na pracoviště obsluhy.

Použití lešticích prostředků

Po předběžné analýze rozsahu poškození správně odstraňte škrábnutí na čelním skle automobilu. Druhým pravidlem je, že mistr dílny vybere způsob řešení problému s přihlédnutím k finančním možnostem zákazníka.

Měkký brusný papír

Těstoviny GOI

GeriGlass Pasta

Fluoropol

Vždy je šance, že se budeš silně třít. Eliminovat drobné a velké škody. Nepoužívá se při t +28 a výše. Odstranění škrábanců začíná nalepením poškozené oblasti maskovací páskou. Díky své struktuře pečlivě obnovuje vzhled i velmi tenkého skla.
Pro práci vezměte materiál s nejmenší velikostí brusných prvků. 300 g rozdrcené pasty se zředí 2 víčky motorového oleje. Zapnutotryska setu lešticího stroje. 4-5 kapek látky odkapává na její povrch. Při jednom povrchu nesmí být více než 7 g.
- Na měkký hadřík se nanese kousek kompozice. Zvolte rychlost I (800-900 otáček /minutu). Látku zřeďte 3 polévkovými lžícemi vody. Výsledkem je kompozice, která se podobá kyselé smetaně ve stupni tloušťky.
Doba trvání postupu je 5-7 minut. Ošetření se provádí pomocí rukavic. Doba trvání řízení je 15 minut. Dokončilo to s odstraněním zbytků leštidel, které se objevily na správcích. Směs se nanáší na měkký hadřík. Pomalu ošetřujte poškozený povrch.
- Odstraňte škrábance na čelním skle tak, že na poškozené místo nanesete tkáň. Nemůžete silně tlačit a štíhlé. - Po dokončení zpracování se sklo promyje.
Poznámka!

Většina z výše uvedených metod vyžaduje použití drahých nástrojů a látek. Z hlediska zdravého rozumu a ekonomické proveditelnosti je využití ve vaší garáži není rentabilní. Když se řidič zbavil poškrábání, způsobí další problém - co se týče nadbytku látky.

Odstranění škrábanců doma

Kromě uvedených technik se odstraňování velkých a ne velmi škrábanců provádí řadou dalších technik. Oni jsou také nazýváni "domov", protože jejich řidiči mohou používat doma.

Látka

Dávkování

Poznámka

Zubní pasta Způsobené po celou dobu škody. Do drážky se vtírá měkký hadřík. Použití fyzické síly nemůže. Použijte kompozici pro děti.
Lak Na povrchu skla se aplikuje tolikrát, kolikrát škrábnutí zmizí. Po dokončení manipulace jej otřete měkkým hadříkem. Rychle odstraňte škrábnutí ze skla automobilu a pomůže vám bezbarvé složení nehtů.
Vosk nebo parafín Rozpusťte 300 g vosku nebo parafínu. Štětec jemně rozděluje kompozici po celé délce poškození. Konečným dotykem je otírání povrchu měkkým hadříkem. Po leštění již není viditelné poškození.

Uvedené metody mohou vyřešit problém pouze na chvíli.

Kontaktujte servis nebo se naučíte

Bude obtížné odstranit nežádoucí stopy. Vyžaduje znalosti a zkušenosti. Rychle se zbavit nepříjemných škrábanců na skle je nemožné. Před zahájením manipulace vyhodnoťte rozsah jeho poškození. Na základě shromážděných informací je vybrán nástroj, který odstraní nevzhledné stopy.

Poslední fází je nákup nezbytného arzenálu nástrojů pro zpracování poškozené oblasti. Majitelé automobilů, kteří nemají čas ani touhu pochopit obtížnou vědu, dají vozu do rukou zaměstnanců SRT:

 • je vyloučena pravděpodobnost výběru nesprávného složení leštidla;
 • výběr požadovaného počtu obratů stroje;
 • zvýšení účinnosti zpracování.

Zaměstnanci STO znají technické požadavky, které se vztahují na určitý typ skla.

Kvalitně odstraňte škrábance ze strany nebo čelního skla v čerpací stanici. Hloubku škody určí jeho zaměstnanec. Druhým kritériem je zohlednění parametrů skla. Náklady na postup a trvání procedury závisí na tom, jak a jak dlouho řidič poškrábal sklo. Snížení pravděpodobnosti výměny skla pomůže rychlost. Řidič, který poškrábal „lobovuhu“, by měl co nejdříve odstranit škodu.