Žehlicí systémy pro domácnost: co si vybrat

Klasické železo je nezbytná věc pro hospodyňku, ale ne vždy se vyrovná s plným obsazením. Za prvé, domácí spotřebiče, které byly testovány po celá desetiletí, ne vždy dosahují dobrého účinku - po zpracování prádla zůstávají na materiálu nepravidelnosti. Za druhé, železo je fyzicky obtížné přinést úhledný vzhled velkého množství věcí. Je vhodnější použít dokonalou technologii - žehlicí systém pro dům.

Vlastnosti

Systém žehlení je konstrukce, která se skládá ze žehlicího prkna, profesionálního železa a parního generátoru. Vypadá to jako běžné žehlící zařízení, které každá hospodyně sestavuje individuálně. Ale jeho rozdíl spočívá v tom, že všechny detaily návrhu mají podobné vlastnosti, které se vzájemně doplňují.

Výhody

Systém žehlení domu je oblíbený mezi textilními firmami a mladými ženami v domácnosti. To je z mnoha důvodů. Je pohodlná, kompaktní, celá konstrukce odpovídá vysoké třídě spolehlivosti, protože všechny její součásti jsou pevně spojeny spojovacími prvky. To nejsou všechny jeho výhody:

 • Funkce topení automaticky umožňuje vysoušení vlhkých věcí;
 • žehlení se provádí kvalitativně, rychlým tempem, což šetří čas hospodyně;
 • systém je vhodný pro zpracování jakýchkoli textilií, včetně textilií vyrobených z jemných tkanin nebo zdobených volánkem;
 • vzhledem k vertikální parník, můžete vyhladit věci, které visí na ramínkách;
 • design na kolečkách je vhodný pro pohyb po domě, což umožňuje manipulovat s oděvy nebo čalouněným nábytkem v jakékoli části domu.

Mezi výhody patří dodatečné funkce, které jsou některé systémy vybaveny. Foukání zajišťuje hladký průtok vzduchu, díky čemuž je jemná jemná tkanina okamžitě vyhlazena. Funkce ohřevu pomáhá nejen sušit prádlo, ale také z něj odstraňuje nahromaděný kondenzát. Vakuum poskytuje pohodlí při žehlení, nasává vlhkost z výrobku a nutí jej rovnoměrně narovnatna palubě.

Princip činnosti zařízení

Klasický systém má jednoduchý princip provozu. Vakuum zajišťuje těsné spojení materiálu s deskou, díky čemuž se může pohodlně narovnat a během zpracování se nevalí. Další fází je práce parogenerátoru. Poté, co ji hospodyňka naplní vodou, začne se kapalina zahřívat a přeměňovat v páru. Pára, postupně, skrze otvory v železo bude projít ven, výtah oblečení, suché a hladké.

Co je vhodné při výběru žehlicího systému

Jedinou nevýhodou dokonalého designu ve srovnání s konvenčním železem je vysoká cena. Proto, aby nedošlo k zbytečnému utrácení peněz, měli byste věnovat pozornost procesu jeho akvizice. Vyberte si žehlicí systém je založen na několika pravidlech:
 1. Materiál žehlicího prkna musí mít vysokou kvalitu a nesmí se zhoršovat vlhkostí. Kvalitní modely jsou vyrobeny z kovu nebo plastu. Horní část povrchu musí být pokryta síťovinou, která zajišťuje odpařovací funkci.
 2. Je-li konstrukce opatřena krytem, ​​měla by být odnímatelná tak, aby mohla být pravidelně omyta, aby byl čistý vzhled.
 3. Je nezbytné, aby systém žehlení vypadal robustně a spolehlivě. Nohy musí být stabilní a všechny části jsou díky spojovacímu prvku pevně spojeny.

Sekundární faktory zahrnují přítomnosta možnost nastavení výšky desky. Doporučuje se, aby byla konstrukce snadno složena a rozložena. To vše umožní pohodlné a jednoduché používání žehlicího systému.

Pozor!
Domácí spotřebiče pro domácnost by měly být vybírány v souladu s požadavky domácnosti. Je důležité věnovat pozornost korespondenci dalších funkcí s typem materiálu, který bude zpracováván nejčastěji.

Klasifikace

Ve ​​skladu domácích potřeb a spotřebičů pro domácnost existuje několik typů modelů pro žehlení. Všichni plní stejný cíl - tepelné zpracování prádla. Existují však rozdíly mezi nimi v ceně a hlavních funkcích, liší se 3 typy: klasickou, funkční a speciálnís parními generátory .

Klasika

Klasický model je ekonomická volba. Obsahuje standardní vybavení: vyhřívané desky, foukání. Je vybaven vodním filtrem. Barevný signál se spustí, když není dostatek kapaliny. V tomto případě je aktivována funkce automatického dávkování. Sada obsahuje platformu pro zpracování rukávů s otočným mechanismem a čep s háčky pro hotové výrobky.

Funkční

Funkční systém zahrnuje několik funkcí. V závislosti na jeho účelu může balení obsahovat klasické železo, kompaktní železo nebo vertikální parník s odnímatelnými tryskami. Je vhodný pro kategorie lidí, kteří potřebují denně zpracovávat velké množství textilií různých textur. Velikost designu je méně celková než klasický model.

S parním generátorem

Parní žehlicí systém s přídavným zařízením - parní generátor je nejdražší model. Při žehlení neustále dodává páru, což zlepšuje kvalitu zpracování materiálu. Konstrukce se třídí podle objemu parního generátoru - do 3 litrů. Dalším rozdílem je kapacita přívodu páry, která určuje, jak rychle oděv zaujme úhledný tvar.

Klasické žehlicí systémy pro domácnost (cena, kvalita)

Pokud je systém žehlení používán doma, měl by mít nízkou cenu a standardní sadu funkcí. Hladký průtok páry, průměrný výkon, přítomnost plošiny pro rukávy a kompaktní velikost. Nemá smysl utrácet kulatý součet na model, pokud klasický nebo funkční systém dokáže řídit objem bytového textilu za přijatelné ceny. Druhy zahrnují:

 • „Metalnova Duetto Plus“ 0 představuje přibližnou cenu 39 000 rublů;
 • „MIE Completto XL“ - přibližná cena 42 000 rublů;
 • „KARCHER SI 4 EASYFIX IRON“ - přibližná cena 38 000 rublů.

Pozor!

Stojí za to nakupovat zboží pouze ve spolehlivých prodejnách a žádat o certifikát kvality. Mnoho podvodníků vyrábí falešné dřevěné prkno za sníženou cenu. Taková konstrukce nebude trvanlivá.

Nevýhody domácích systémů zahrnují nepřítomnost některých dalších funkcí, například automatické plnění kapaliny, ohřívání povrchu, čištění váhy, přívod páry ze špičky železa. Ale jak se ukázalo, ne všechny ženy v domácnosti mají potřebu tyto „kudrlinky“ doplňovat.

Žehlicí systémy prvotřídní třídy

V textilních mlýnech jsou instalovány prvotřídní žehlicí systémy. Jsou potřebné pro rychlé a kvalitní zpracování materiálu. Mezi hlavní požadavky pro výběr modelu patří rychlé vytápění (až 3 minuty), možnost nepřetržitého provozu v nepřetržitém režimu, přítomnost různých příloh pro několik typů materiálu. Existuje několik typů prémiových systémů:

 • Laurastar Pulse - přibližná cena 175 000 rublů;
 • "Comfort Vapo Premium" - přibližná cena 130 000 rublů;

Nevýhodou těchto modelů je vysoká cena. Tento design je velký, jeho váha může překročit 25 kilogramů. To však umožní až desetkrát zvýšit produktivitu podniku ve srovnání s použitím konvenčního železa a lepenky. Proto je výhodnější přeplatit jednou za nákup kvalitního vybavení, než najmout více pracovníků a zaplatit je měsíčně za manuální práci.

Hodnocení nejlepšíchžehlící systémy z roku 2018

Výběr vhodného nástroje pro žehlení není snadný úkol. To je zatíženo různými nuansami. Nováček tohoto problému může mít potíže. Měli byste nejprve prozkoumat pořadí nejlepších žehlicích systémů. Každý model se vyznačuje dobrým poměrem nízké ceny a dobré kvality. A o zásluhách můžete mluvit dlouho.

Domácí linka A6 Becker

Nejlepším řešením je instalace systému Becker Home Line A6 doma, v němž žije velká rodina. Můžete si jej koupit za nejnižší cenu. Je vybaven mnoha užitečnými funkcemi: foukání, sání, nastavení průtoku páry. Gumová rukojeť umožňuje pohodlně zamknout žehličku v ruce při žehlení. Na digitálním panelu je indikátor, který signalizuje přívod kapaliny nebo připravenost k uvolnění páry. Konstrukce je malá, její hmotnost je pouze 16 kilogramů.

KARCHER SI 4 PREMIUM IRON

KARCHER SI 4 PREMIUM IRON - zařízení, které umožňuje žehlit a čistit dům. Jeho váha je pouze 9,6 kg, což umožňuje přenášet kolem domu. Nohy mohou být nastaveny do jakékoliv výšky - od 75 do 100 cm. Sada obsahuje trysky pro čištění. Podešev ze železa je vytvořena z kvalitního materiálu, který umožňuje rovnoměrnou distribuci páry.

Miele B 3847

Miele B 3847 je vhodná pro ty, kteří mají během dne hodně železa. Charakteristický rys - prostorná stolní deska, její plochaJe možné zpracovat spodní prádlo nebo oblečení jakékoliv velikosti. Výška je vhodně regulována elektronickým mechanismem. Proces žehlení lze ovládat pohledem na digitální panel, odráží všechny informace. Jednotka je naprogramována na automatické vypnutí. K tomu dojde, pokud není aktivní po dobu 3 minut.

KRAUSEN COMPACT

Charakteristickým znakem KRAUSEN COMPACT je skrytý kotel. To vám umožňuje, aby byl přístroj při sestavování nenápadný a při demontáži kompaktní. Železná rukojeť je vyrobena z korkového materiálu, což usnadňuje a usnadňuje práci během provozu. Deska je skryta v odnímatelném krytu. Pravidelně může být odstraněn, aby přinášel elegantní vzhled. Sada obsahuje pouzdro ze silikonového železa. Horký spotřebič může být skryt, aniž by čekal na jeho vychladnutí.

LAURASTAR PULSE SILVER

Systém LAURASTAR PULSE SILVER vybírá většinu prádelen a textilních továren. Výhody jsou zřejmé - voda v přístroji se rychle zahřeje a změní se na páru, což vám umožní zvládnout práci mnohokrát rychleji. Pára se čerpá otvory v pulzujících pohybech, což zajišťuje rovnoměrné rozložení látky. V přístroji je zabudován filtr, takže do něj můžete nalít vodu.

XL Non Stop Plus

XL Non Stop Plus je vybaven výkonným parním generátorem, profesionálním železem a parníkem s vertikální tryskou. Žehlící prkno má velkou velikost, o rozloze 128x44 cm, přesto je celá konstrukce prakticky beztížná, což poskytuje pohodlí při jejím použití a může se pohybovat po místnosti na úkor pohodlných koleček s otočným mechanismem.

Systém žehlení Mangano M9910

Toto je nejrozměrnější systém, navíc zabírá spoustu místa při montáži a demontáži. Na prostorné pracovní ploše o rozloze 130x40 cm můžete železo oblečení nebo oblečení libovolné velikosti. Zařízení má zabudované funkce pro odstraňování vodního kamene, doplňování vody. Usnadnit práci dvou režimů - aktivní desky a automatické vypnutí zařízení.

Závěr

Systém žehlení je skutečným průlomem 21. století. To je užitečné pro ženy v domácnosti a je potřeba zaměstnanci prádelen a textilních továren. Díky tomu je možné ušetřit čas na žehlení, dosáhnout hladkého materiálu. Zařízení šetrně zpracovává jemné tkaniny. Chcete-li mít prospěch, musíte řádně zacházet s procesem výběru vhodného modelu.