Účinné způsoby, jak odstranit skvrny od deodorantu pod pažemi na oblečení

Deodorant je hygienický výrobek, který chrání před nadměrným pocením a nepříjemnými pachy pod pažemi. Antiperspirant vám umožní cítit se svěží po celý den, ale po jeho aplikaci zůstávají skvrny na věcech. Antibakteriální, aromatické látky a pot spolu dávají zakořeněné místo bílé nebo žluté barvy. Je téměř nemožné jej otřít běžným práškem.

Příčiny poškození v podpaží

Skvrny v podpaží se projevují především pocení, což je normální proces termoregulace těla. Pot je snadno odstranitelný z věcí praním v pračce. Je obtížnější čistit oblečení ze směsi hygieny a potu. Kontaminace antiperspirantem je způsobena solemi hliníku, které jsou součástí většiny deodorantů. Při interakci se sekrecemi pod pažemi dochází k chemické reakci, která způsobuje znečištění věcí.

NajítJe možný deodorant bez solí hliníku, ale může také docházet k kontaminaci jinými látkami z použitého produktu. Skvrny se objevují v interakci potu s:

 • vonné látky;
 • emulgátory;
 • rozpouštědla;
 • látky podobné tuku.

Dobrá rada!

Věci nebudou nasáklé potem a antiperspirantem, pokud budete držet běžné denní polštářky uvnitř, pod rukama, ve vašich rukou. Budou absorbovat všechny sekrety, a tak zachráníte věc před znečištěním.

Jak se vyrovnat se skvrnami z podpažního podpaží

Čističe oděvů závisí na barvě oděvu. Základní tipy pro odstraňování skvrn:

 1. Pokuste se umýt věci hned poté, co přijdete domů. Čím větší je kontaminace, tím rychleji se z textilních vláken vymyje.
 2. Použití pro čištění vody teplota 30-35 ° C. Vysoká teplota nepomůže vyplavit znečištění, ale naopak je upevní ve vláknech materiálu.
 3. Je nutné čistit věci pouze zevnitř, kde byl přímý účinek deodorantu.
 4. Pro aplikaci čisticího prostředku použijte houbu nebo štětec.

Prostředky pro čištění znečištění bílými předměty

Na bílém materiálu získávají skvrny od antiperspirantu nepříjemný žlutý odstín, který je okamžitě viditelný. Můžete se vrátit atraktivní pohled na bílé oblečení:

 1. Sody na bázi bělidla. Nalijte 50 ml vody při pokojové teplotě do malé nádoby.přidat 10 g. soda Míchejte až do úplného spojení sody s vodou. Položte směs na skvrny pod pažemi. Pro lepší nasycení látky, procházejte kolem houbou namočenou v roztoku. Nechte to na půl hodiny. Pak ho nalepte do teplé vody s tekutým mýdlem nebo práškem.
 2. Prostředky na bázi čpavku a lakového benzínu. Ve skleněné kádince se spojí 50 ml rozpouštědla a 50 ml amoniaku. Ve výsledné kapalině navlhčete houbu a aplikujte na kontaminované oblasti po dobu 10 minut. Kompletní mytí psacím strojem.
 3. Čisticí prostředek na bázi peroxidu vodíku a sody. Připojte 30 g jedlé sody s 30 mililitry peroxidu. Směs by měla být pastovitá. Pro zvýšení efektu přidejte několik kapek víly. Pomocí štětce naneste připravenou pastu na mýdlo na žluté skvrny. Nechte působit 180 minut. Po určité době opláchněte oděv v čisté vodě, umyjte.

Nástroje na čištění nečistot na černých předmětech

Na černých věcech se skvrny od antiperspirantu stávají bílou. Odstranění bílé nečistoty pomůže:

 1. Vodka nebo zředěný alkohol. Na stůl položte zašpiněný oděv tak, aby bylo vhodné manipulovat s místy pod pažemi. Vezměte si sklenici vodky, navlhčete ji houbou nebo hadrem. Liberálně namažte bílé plochy deodorantu. Tkaninu zcela namočte. Udržujte vodku na oblečení po dlouhou dobu nestojí za to, může to zkazit. Jen pár minut. Vodku opláchněte čistou vodou a vložte ji do myčky.
 2. Stravovánídevět procent octa. Položte výrobek na rovný povrch. Vyčistěte znečištěná místa. Nalijte malé množství octa nahoře, abyste zcela zakryli skvrnu. Potom osušte ubrouskem a nechte několik minut. Opláchněte ve vodě při pokojové teplotě a poté omyjte v psacím stroji.

Pozor!

Při čištění bílých předmětů se nedoporučuje používat ocet. Žluté skvrny nezmizí, ale budou ještě žlutější.

Prostředky pro čištění znečištění barevnými látkami

U barevných věcí jsou deodorantové skvrny téměř neviditelné. Pokud se však objeví znečištění, pak je stále stojí za to se jich zbavit. Jednoduché nástroje pomohou:

 1. Směs na bázi glycerinu a tekutého dětského mýdla (přísady smíchejte ve stejném poměru). Mokré věci mokré. Na skvrny se skvrnami naneste směs glycerinu a mýdla. Střední zdřímnutí kartáč několik minut. Vyčistěte v jednom směru. Potom nalijte malé množství teplé vody (30 ° C) do mísy, namočte ji na tři hodiny. Po tom, umýt v psacím stroji.
 2. Použití stolní soli. Skvrny navlhčete teplou vodou. Nalijte solí. Trochu ho votřete do tkaniny. Na sůl působil na místě, nechat věc po dobu 12 hodin. Poté jej umyjte teplou vodou, oděv zcela opláchněte mýdlem.

Prostředky pro čištění znečištění pletených předmětů

V zimě nikdo nepoužívá antiperspirantykončí. Vzniká tedy další problém: výskyt kontaminace z deodorantů na pletených předmětech. Můžete je vymazat:

 1. Roztoky na bázi citronové šťávy a amoniaku. Namočte předmět do teplé vody. Pak oděv odstraňte, naneste na skvrny roztok na bázi čpavku (příprava: v půl sklenice s teplou vodou, rozpusťte lžíci amoniaku). Držte losos několik minut, opláchněte vodou. Pak naneste roztok na bázi citronové šťávy (příprava: rozpusťte šťávu z poloviny vymačkaného citronu v půl sklenice teplé vody). Nechte ho několik hodin namočit. Dokončete čištění pravidelným praním v psacím stroji.
 2. Směs aspirinu. Namočte špinavé oblečení do teplé mýdlové vody na půl hodiny a změkčete vlákna. Dále, třepejte 3 tablety aspirinu do prášku, smíchejte s malým množstvím vody tak, aby se získal kaše. Naneste směs na skvrny, nechte ji 3-4 hodiny. Promytí.

Důležité!

Chlorová bělicí činidla by neměla být používána k odstraňování kontaminantů z anti-persperanta.

Jak se zbavit deodorantových skvrn na přírodních tkaninách

Je možné odstranit skvrny z deodorantu na přírodních látkách (lnu, bavlně) pomocí trávení v mýdlovém roztoku. Mřížku na mřížku na mřížku nastrouhejte. Voda se vaří v pětlitrové pánvi, přidají se strouhané mýdlo a kontaminovaná položka se vloží. Vařte po dobu 20 minut. Když úplně vychladne, opláchněte v čisté teplé vodě, zavěste a usuštepřirozeným způsobem.

Tipy, jak se vyhnout barvení deodorantem

Zamezení výskytu kontaminantů z antiperspirantu na 100% nebude úspěšné, bez ohledu na to, jak těžké je použít. Následující tipy sníží pravděpodobnost znečištění oblečení:

 1. Používejte hygienické prostředky pouze na čistou a suchou pokožku.
 2. Deodorant by neměl být přebytečný na kůži podpaží. Dostatečná tenká vrstva pro ochranu proti pocení.
 3. Použijte osvěžující prostředek, nikoli ráno, ale v noci po hygienických postupech. Noční látky z deodorantu se dobře vstřebávají do pokožky a nebudou na otisk na oblečení.
 4. Po aplikaci antiperspirantu na kůži pod podpažím okamžitě noste oblečení. Počkejte, až bude zcela suchý. Pokud nečekáte, dáte skvrny nejen pod pažemi, ale po celé věci, když si ji dáte.
 5. Je-li oděv poměrně volný, můžete výrobek použít, když jste plně oblečeni.