Jak se zbavit nepříjemného zápachu v botách

Někdy pohodlné a docela slušně vypadající boty, rozloučení se kterým ještě nebylo ve vašich plánech, naléhavě vyžadují výměnu, protože se v něm objevil nepříjemný zápach. Každý může být v takové situaci a důvodem je zdaleka vždy opomíjení pravidel osobní hygieny. Někdy nepříjemný zápach pochází z úplně nové boty, a někdy se stává, že boty nebo boty, které vám věrně sloužily několik sezón, začnou vyzařovat určitý zápach poté, co jste omylem vstoupili do louže.

To ale neznamená, že se budete muset rozloučit navždy se svými oblíbenými botami nebo stylovými teniskami. Speciální nástroje a lidové recepty vám poví, jak odstranit pach z bot a co dělat, aby se tomuto obtěžování zabránilo.

Analýza důvodu

Chcete-li zjistit, jak se zbavit nepříjemného zápachu obuvi, musíte nainstalovat a pokud možno odstranit jeho příčiny.

Obuv se zpravidla stává zdrojem vůně v důsledku následujících okolností:

 • pro jeho výrobu byly použity syntetické nebo nekvalitnímateriály;
 • Kvůli vlhkosti a nečistotám se vaše boty staly ohniskem plísní a bakterií;
 • Hostitel trpí plísní nebo nadměrným pocením nohou.

Aby prostředky pro odstraňování pachů v obuvi fungovaly efektivně a rychle, vyberte je podle situace.

Boj s "aroma" bot z kozhzamu

Pokud máte rádi koženkové boty, připravte se pravidelně na to, jak odstranit nepříjemný zápach z bot.

Syntetika nebo umělá kůže neumožňují průchod vzduchu, což znamená, že ani v nových botách se vaše nohy nedají dýchat a problém nepříjemného zápachu vás bude určitě dotýkat. Bude nutné řešit problém komplexním způsobem: kombinovat správnou péči o boty, používat deodorant nebo sprej na boty a používat lidové prostředky k odstranění hluboce zakořeněné vůně potu.

Co mám dělat, aby se zabránilo zápachu ve vaší obuvi nebo obuvi? Samozřejmě, že se o ně náležitě staráte! Dodržujte následující pokyny:

 1. Pravidelně větrejte boty, abyste je vystavili čerstvému ​​vzduchu. Ujistěte se, že máte náhradní pár - nenoste stejné boty bez přestávky.
 2. V zimě můžete účinně odstranit zápach z bot, občas ho vystavit na ulici nebo balkonu. Mráz vám pomůže zbavit se nepříjemné vůně, ale buďte opatrní - některé výrobky z koženek mohou prasknout z příliš nízkých teplot.
 3. K odstranění zápachu potu ze sportovní obuvi lze tenisky nebo tenisky jednoduše umýt, pokudTo je povoleno výrobcem.
 4. Často boty cítí v důsledku nekvalitních stélek pro nohy, které aktivně absorbují vůni potu a pak „voní“ v celém bytě. K odstranění zápachu v tomto případě není třeba nic zvláštního dělat - stačí jen odstranit špinavé vložky a nahradit je podobnými z přírodních materiálů. Chcete-li odstranit vůni, můžete dát do bot ochucené vložky, pracovat jako "vestavěný deodorant." Vynikající boj s nepříjemným zápachem v botách a speciální vložky impregnované uhlím.

Důkladně osušte a vyčistěte boty

Jak odstranit pach bot, i hostesky z vysoce kvalitních a drahých semišových nebo kožených bot budou muset přemýšlet, jestli nevěnují dostatečnou pozornost čištění nečistot a sušení.

V teplé a vlhké atmosféře se bakterie, které způsobují nepříjemný zápach, množí dvojnásobnou rychlostí, což znamená, že bude nutné vynaložit velké úsilí na odstranění zápachu z bot. Skladování mokrých bot navíc vede k tvorbě plísní, zkažených bot a také vyzařuje specifický zatuchlý zápach.

Když se vrátíte domů, nezapomeňte si umýt boty hadříkem s mýdlovým roztokem, otřete do sucha a dobře vysušte zevnitř. To lze provést pomocí novin nebo speciální sušičky.

UV sušička bot může nejen odstranit vlhkost, ale také odstranit bakterie, houby a pach potu.

Nejlepším způsobem, jak odstranit vlhkost, je zabránit tomu, aby se dostala do bot nebo bot. Koupit jedenVěnujte si speciální vodoodpudivý sprej a v období dešťů nezapomeňte pravidelně namočit boty.

Sledujeme hygienu

Samozřejmě, že je naprosto zbytečné hledat způsoby, jak se zbavit pachu potu v botách, je-li důvodem, proč je to nedostatek čistoty.

Pokud nechcete neustále bojovat s nepříjemným zápachem vycházejícím z bot, nezapomeňte na následující pravidla:

 1. Vložky vyměňte nejméně jednou za tři měsíce.
 2. Nepříjemný zápach nohou je často způsoben ponožkami ze syntetických materiálů. To, co musíte udělat, je jasné - nakupujte pouze přírodní bavlněné výrobky a nezapomeňte je měnit každý den.
 3. Pravidelné hygienické postupy pomohou zbavit se nepříjemného zápachu. Pokud je zdrojem problému nadměrné pocení nohou, omyjte je mýdlem a vodou dvakrát denně, pokud je to možné.
 4. Pokud trpíte nadměrným pocením, zkuste pravidelně pořádat koupel nohou s léčivým odvarem z dubové kůry. Pomáhá odstranit nepříjemný zápach a roztok obyčejného čaje, ve kterém byste měli udržovat nohy asi 5 minut.
 5. Chcete-li se zbavit nepříjemného zápachu, zakupte si na nohy speciální deodorant pro boty nebo sprej (je lepší mít oba současně).

Výběr správného deodorantu

Deodorant na boty dokonale pomáhá odstraňovat specifický zápach kůže nebo lepidla z nové dvojice bot a v kombinaci s dalšími akcemi může eliminovatnepříjemný zápach nosí boty, které vznikly z jiných důvodů.

Moderní výrobci vyrábějí deodorant pro obuv v těchto formách:

 • Sprej, snadné použití, dostupné a funkční. Pomáhá nejen zbavit se nepříjemného aroma potu nebo plísní, ale také díky speciálním látkám v jeho složení, odstraňovat bakterie a odstraňovat houby nohou.
 • Styk. Deodorant ve formě tužky je také schopen odstranit nepříjemný zápach, ale je méně výhodné jej používat. Pro odstranění zápachu je nutné pravidelně mazat vnitřní povrch boty takovou tyčí, při které se tužka může zlomit.
 • Tablety Deodorant ve formě tablet byl vyvinut relativně nedávno a je zaměřen na profesionální sportovce. Aktivní aromatická složka účinně napomáhá proti pachům potu a plísní a dokáže odstranit nepříjemný zápach během tří hodin. Složení tablet zahrnuje složky, které také pomáhají zbavit se hub a bakterií. Můžete si koupit takový nádherný nástroj pro odstranění smradů ve sportovních prodejnách.

K dispozici jsou také speciální krémové a parfémové vložky na boty, ale v našich prodejnách jsou poměrně vzácné.

Nejjednodušší je koupit běžný sprej na boty, který je levný a poměrně pohodlný na používání, ale také pomáhá odstraňovat pachy.

Ani takový nákup však nutně neznamená. Není horší než komerční sprej, pomůže se zbavit nepříjemného aromapopulární recepty pomocí jednoduchých improvizovaných prostředků.

Používáme populární metody

Jedním z nejlepších řešení otázky, jak se zbavit pachu potu v botách, je použití speciálních lidových receptů doma. Existuje několik nástrojů, které jsou zaměřeny na odstranění plísní a odstranění nepříjemného zápachu.

Vodka a čpavek

Směs vodky s čpavkem, kterou je třeba otřít na vnitřní straně obuvi, vám doma pomůže zbavit se specifického miláčku plísní ve vlhkých botách.

Ocet

Odstraňování plísní také pomáhá při otírání octem. Nikdy nepoužívejte nezředěný základ - může poškodit boty a ruce.

Sůl na vaření

Univerzální lék proti plísním a nechutným pachům - obyčejná sůl, velkoryse nalévaná do bot. Mějte ji v botách nejméně tři dny.

Soda nebo aktivní uhlí

Soda (pro lehké boty) nebo rozdrcené tablety aktivního uhlí (pro tmavou kůži) účinně odstraní cizí vůně doma. Nalijte prášek do bavlněných ponožek a přes noc vložte boty.