Jak vyčistit zavěšený strop

Stretch stropy mají speciální ochrannou impregnaci, ale to neznamená, že nepotřebují péči. V obývacím pokoji se proto doporučuje čištění alespoň jednou ročně a v kuchyni každé tři měsíce. Ale k čištění takového stropu není tak těžké, nevyžaduje mnoho času a vysokých nákladů.

Jak umýt zavěšený strop

Specialisté na střechové stropy trvají na nákupu speciálních nástrojů pro čištění takových systémů nebo v případě nouzového použití mýdlové slabé řešení, ale jak ukázala praxe, mohou najít náhradu:

  • pro mytí oken - dobře zvládá těžké nečistoty, saze, mastný květ a zároveň nezanechává žádné skvrny. Je žádoucí použít bezbarvé činidlo, tj. Bez barviv, na bázi amoniaku;
  • pro nádobí - na rozdíl od mýdlového roztoku čistí hadřík lépe od mastnoty, což je vhodné pro napínací zařízení v kuchyni;
  • amoniak s vodou (poměr 1: 9) - účinně odstraňuje saze, mastnotu, kontaminaci potravin a usazeniny nikotinu.

Existují nečistoty, které mohou změnit barvu plátna. Takže ani jeden nástroj se nedokáže vyrovnat s výskytem žloutnutí. Aby se plátno neměnilo, může být natřeno, pokud se jedná o povlak tkaniny.nebo použijte dekorativní nálepky.

Důležité!

Pro čištění stropů nejsou výrobky s chlorem, rozpouštědlem, acetonem, alkaliemi zcela vhodné. A také nepoužívejte prášky na mytí, sody, mýdlo na praní a výrobky s přítomností abrazivních částic.

Jak čistit lesklé plátno

Pro lesklá plátna je vhodný společný mýdlový roztok, ale po něm jsou skvrny, které kazí celý vzhled stropu. Proto je nejlepší použít na něm roztok s čpavkem nebo čistícím prostředkem na okna, který nejenže vyčistí tkaninu nečistot, ale umožní vám také zrcadlový efekt. Hlavní věc, po mokré čištění stropu musí být setřel suché.

Pokud byly opravy prováděny v místnosti s lesklým stropem, lze stavební prach uložit z prachu pomocí vysavače s kartáčovou hlavou. Při čištění by však měl vysavač pracovat s nejmenší kapacitou a raději se nedotýkat ostří tryskou.

Matné plátno

Tkanina pro výrobu matných tkanin je impregnována polyuretanem, který chrání strop před poškrábáním a prachem, ale přesto takový povlak vyžaduje péči.

U matných tkanin rozhodně nejsou vhodné kapalné produkty na bázi amoniaku. Zde se doporučuje suché čištění měkkými utěrkami z mikrovlákna nebo vysavačem.

Důležité! Pokud má nátěr silnou kontaminaci, může být z povrchu odstraněn mýdlem a vodou. Způsob vodní páry je také vhodný pročištění matných stropů.

Hadřík

S tkaninou stojí za to být nesmírně opatrný, abyste nepoškozovali plátno. Zde byste neměli používat prostředky pro mytí oken, protože látky, které jsou součástí, procházejí látkou a mění barvu.

V procesu čištění není nutné provádět kruhové pohyby hadrem, takže tam budou skvrny. Pohyb musí být prováděn sám od sebe. K odstranění těžkých nečistot můžete použít mýdlový roztok nebo prací prostředek zředěný vodou.

Tip!

Před čištěním je lepší pečlivě prostudovat pokyny pro údržbu napínacích systémů. Pro téměř všechny typy pláten jsou však nejbezpečnější kapalné produkty, jejichž složení dobře pění.

Jednoduchý způsob čištění stropu

Aby bylo možné vyčistit strop, je třeba připravit mop s plochou tryskou, měkkými flanelovými hadry, kbelíkem s teplou, ale nikoli horkou vodou, a tekutým mýdlem.

V nádobě s vodou přidejte tekuté mýdlo, vytvořte slabý roztok, navlhčete v něm hadr a hodte ho na mop.

Čistíme strop, pohybujeme se z jedné zdi do druhé. Není nutné lisovat s čistícím nástrojem, protože je možné jej poškodit nebo dokonce otřít do nečistot a prachu. Pokud je strop velmi blízko základny, pak je lepší nepoužívat mop, ale vzít žebřík a vyčistit povrch ručně.

Pak můžete chodit po stropě vlhkým hadříkembrání vzniku rozvodu.

Dokončujeme čištění stropu otíráním plátna suchým, čistým hadříkem.

Tip!

Povrch napínací tkaniny je možné umýt sprejovou lahví, proto ji naplníme mýdlovou vodou, rozložíme ji po povrchu a otřete ji čistým hadříkem mopem nebo ručně.

Čištění zavěšeného stropu není tak složité, ale pokud jej omyjete rukou, musíte prstence odstranit z prstů, zejména pokud jsou oblázky, aby se plátno nepoškrábalo. Pokud je takový strop instalován v kuchyni, pak by měl být v procesu vaření vždy k dispozici digestoř. Ale je také lepší se zbavit jakékoliv kontaminace okamžitě, takže nemá čas vyschnout a vstoupit do plátna.