Křest: co může a nemůže být provedeno

Dokonce i nevěřící rozpoznávají jasný svátek křtu Páně. S tímto datem je spojeno mnoho tradic a rituálů a týkají se nejen sbírky svaté vody. I když je to s tímto postupem, mnoho vánočních lidí se sdružuje.

Jaké další známky křtu jsou 19. ledna, co může a nemělo by se dělat doma, každý moderní člověk by to měl vědět.

Tradice století

Každá osoba může kdykoliv podstoupit postup křtu v naší době. Je to s výjimkou některých velkých ortodoxních svátků, kdy je to zakázáno. Dospělý sám přichází do církve a diskutuje o otázkách s knězem, a pokud je dítě pokřtěno, dělají to pro něj kmotři.

Naši předkové byli pokřtěni ve stejný den, v den křtu. Spíše v noci z 18. na 19. ledna v novém kalendáři. Každý, kdo chtěl očistit tělo i duši, padl třikrát do díry ve tvaru kříže, vody, v níž duchovenstvo předběžně zasvěcilo. Poté, podle tradice, na těle byla umístěna bílá nová košile a kříž.

Viz také

2020 rok horoskopu: co nosit a co vařit

Setkání Nového roku v každém národě je spojeno nejen se začátkem nového života, ale také s něčím mystickým a ...

Dnešní ponorposvěcená voda také čistí. Toto není jen církevní svátost, ale i kněží často nazývají druhým křtem postup.

Pokud se budete řídit tradicemi svých předků, musíte si vzít vodu ze zasvěceného otvoru v díře nebo kádě do speciální nádoby. Můžete ho uložit přesně na jeden rok a uchovávejte nádobu se svatyně před zvědavýma očima, nejlépe za ikonami.

Tip!

Není-li v domě samostatný koutek s ikonami, je lepší odstranit džbán ve sklepě nebo skladu.

Rozmrazený sníh je již dlouho považován za posvátnou vodu. Stačí jen sbírat čerstvě padlý, a ne ten, který ležel několik dní.

Dnes je možné zásobovat vodu Epiphany i bez návštěvy v kostele. Stačí v noci od 18. ledna do 19. ledna od 00.10 do 01.00 otevřít vodovodní kohoutek a nalijte ho do předem připraveného kontejneru. Je lepší, samozřejmě, vzít si ji z "živých" zdrojů - studny, studny, pramene. A měli byste si pamatovat, co dělat při křtu, je to povoleno pouze v případě víry, ale není zde možnost navštívit chrám. Jen z vody z vodovodu, která byla odebrána ve stanovené době, nebude mít léčivou sílu.

Další tradicí je dodržovat přísný půst před křtem. 6. ledna skončí vánoční Fast, proto se člověk nemusí dlouho zdržovat ve stravě. Lidé obvykle rychle 3-7 nebo 9 dnů.

Po modlitbě a mytí se svěcenou vodou je nezbytné nosit nové nebo čistě bílé prádlo. Pak celá rodina sedí u stolu a „se zlomí rychle“.

Svátek je velmi podobný Vánocům. Podobně se na stůl položí uzvar, kutya z pšenice nebo rýže s přídavkem sušeného ovoce a medu, vařených nebo dušených ryb, jídel ze zeleniny, ovoce a knedlíků s různými náplněmi. Pouze v křtu, na rozdíl od vánočního stolu, musí být lichý počet jídel.

Co dělat na dovolené

Křest je velké tajemství. V této době může i nevěřící pociťovat spojení s Bohem, cítit přítomnost vyšších sil ve svém životě. Velký hřích porušovat pravidla stanovená stoletími. Měli bychom je alespoň dodržovat a respektovat tradice předků.

Na Štědrý den se musíte zúčastnit služby v chrámu, vyznávat předem a přijímat společenství během něj. Pokud není možnost jít k uctívání, můžete se modlit před ikonami. Poté, co budete muset umýt obličej a tělo s svatou vodou, vyměnit oblečení a můžete sedět u stolu.

Velký svátek, proto se musí radovat. Ale jen radost by měla být mírná. Nemůžete pít hodně alkoholu, hluk, zpívat hlasité písně, uspořádat opilé tance. Doporučujeme ale zábavné hry a procházky s dětmi. Kdy jinde trávit čas s celou rodinou?

Ráno 19. ledna musíte na prázdném žaludku vzít tři doušky svaté vody, umyjte si obličej a jděte do ranní služby. Po požehnání otce můžete začít snídani.

Hosteska by měla nejprve vstoupit do domu pro křest. Nakreslí kříže ve všech rozích zasvěcenou křídou a pokropí celou místnost vodou. Potézasvěcení prostorů v něm nikdo se zlými myšlenkami nebude fungovat.

Pozor!

Pokud někdo obsedantně začne volat a ptát se, jak se věci dělají, nebo když žádají, aby něco dali, existuje šance na poškození nebo jiné negativní magické účinky.

Co dělat

Křest, stejně jako mnoho dalších svatých dnů, zakazuje domácí práce. Tato tradice má praktické vysvětlení. V takových velikých dnech musíte přemýšlet o Pánu a jaké jsou myšlenky, pokud potřebujete vystoupit a umýt a vařit ...

Samozřejmě nebudou některé každodenní povinnosti odmítnuty. Krmení domácích mazlíčků je nutné a po nich také vyčistit. Ale můžete vařit několik dní dopředu, stejně jako umýt, vyčistit dům. Řemeslo bylo považováno za nejsilnější hřích.

Skutečnost!

Kléři v Bibli nenacházejí pokyny, aby nedělali ruční práci. Proto se věří, že to byla jen omluva pro ženy. A tradice byla vytvořena pro celý národ.

Práce není hříchem. Ale nadávat, pít hodně alkoholu, křičet, bojovat v takových dnech je nebezpečné. Vyšší síly mohou být velmi rozzlobené.

Jiná tradice týkající se křtu nemá být chamtivá a pomáhat lidem v nouzi. Připravte si malou změnu, která dá almužnu žebrákovi. Ano, a ti, kteří žádají o materiální pomoc, by tento den neměly být popírány. Dokonce i minimální částka bude mít prospěch potřebným, a pak se vrátí stokrát.

Omes for Baptism 19. lednaza peníze říkají, že si je nemůžou vypůjčit, je nutné poskytnout zdarma a v žádném případě nevyžadují vrácení dluhu. Pomozte tomu, co můžete a zapomeňte na to. Pouze tak dobré se k vám vrátí.

Hádání nebo nestojí za to?

Mnoho tradic k nám přišlo od našich předků. A také se na ně vztahuje věštění pro křest. Přestože duchovní jsou proti těmto postupům kategoricky. Oni věří, že tímto způsobem lidé jsou spiknutí se zlými duchy. Líbí se mi to nebo ne, pouhé smrtelníky to nevědí. Pokud se ale stále rozhodnete vyzkoušet své bohatství a vyprávět osudy, měli byste určitě jít do kostela a modlit se a umýt se svěcenou vodou. Je jasné, že se to týká "dětinského" hýčkání. Je nemožné odčinit magické rituály, takže byste neměli riskovat.

Nejběžnější vyprávění o „odsouzeném obviněném“. K tomu, nesezdaná dívka v noci na Štědrý den rozčesala nový hřeben a položila ho spolu s vlasy zbývajícími mezi „zuby“ pod polštářem. Ten, kdo sní v noci, bude jeho manžel.

Druhou možností je zjistit název vaší druhé poloviny jednodušší. K tomu, s příchodem první hvězdy na obloze, jděte za bránu a zeptejte se prvního příchozího, jaké je jeho jméno.

To je třeba vědět!

Po západu slunce nemůžete mluvit s nikým na ulici, i když je tato osoba známa. To je věřil, že tak ďábel bere duše od lidí.

Ne všichni se rozhodnou být pokřtěni, ale znamení na této skvělé dovolené se vždy naplní.

Známky lidí

Naši předkové vždy pozorně sledovali změny v přírodě. Byla to jediná příležitost předpovědět počasí, objemy budoucí sklizně i rodinné události.

Křest má také svá znamení. Navíc se téměř vždy splní:

  1. Úplněk v tento den předpovídá velkou povodeň.
  2. Nový měsíc pro Epiphany je známkou toho, že počasí se nezmění po další měsíc.
  3. Epiphany sníh, který padl přímo k plotu, říká, že sklizeň bude velmi chudá.
  4. Je velmi dobré, že na této noci je na obloze mnoho jasných hvězd. To znamená, že bude existovat dobrá sklizeň bobulí a ovce budou mít velmi velké potomstvo.
  5. Mnoho hráčů v lesích bude loveno lovci, pokud psi v noci hlasitě štěknou.
Viz také

Čínský Nový rok 2019: začátek a konec svátku

Rusové pozdravují Nový rok v souladu s obecně uznávanými tradicemi, začínají se připravovat na prázdniny od druhé poloviny prosince. V ...

Nyní znáte základní znaky křtu 19. ledna. Víte, co můžete udělat v tento den a co ne. Je to skvělý svátek a je nutné se s ním řádně setkávat, aby bylo možné získat podporu vyšších mocností na celý rok.