Jak umýt kožené rukavice

Kožené rukavice, aby se obraz více elegantní a bohatší. Dobře se zahřívají ruce, chrání před větrem a mají dlouhou životnost. Stejně jako všechny kožené výrobky, i toto příslušenství vyžaduje pravidelnou péči. Chcete-li umýt kožené rukavice doma a nekazit je, musíte dodržovat základní pravidla pro čištění a sušení přírodního materiálu.

Je možné umýt kožené rukavice

Kožené výrobky jsou velmi špatně tolerovány účinky vody a čisticích prostředků. To je z následujících důvodů:

 1. Materiál činí hrubší a podstatně mění jeho vlastnosti.
 2. Kůže je přírodní látkou živočišného původu, která obsahuje mnoho složek, které zajišťují její praktičnost a vzhled. Voda je umývá pryč, zbavuje materiál pevnosti a trvanlivosti. Také kůže může sedět a deformovat.
 3. Výrobek může být impregnován barvícími složkami, které mohou být omyty pod vodou.
Důležité!

V žádném případě příslušenství nečistěte v horké vodě (teplota nesmí překročit 30 ° C).Také je neodšroubujte a nekomprimujte.

Čištění mírných nečistot a rozjasnění

K mírnému osvěžení vzhledu výrobku a jeho přirozeného lesku používáme různé dostupné nástroje, které závisí na barvě a typu kůže.

Tmavý

Tmavá kůže je praktičtější, protože nečistoty na ní nejsou tak výrazné. Vyčistěte tmavé barevné příslušenství pomocí následujících metod:

 1. Roztok amoniaku. Přidejte látku (2 kapky) do vody (1 polévková lžíce), navlhčete vatový tampon výsledným roztokem a ošetřete kontaminované oblasti. Čekáme na úplné vysušení, namočíme houbu s glycerinem a namažeme povrch materiálu.
 2. Výrobník soli s peroxidem, prací gel a voda. Vezmeme 5 ml, 25 ml, 40 g a 100 ml. Všechny komponenty promícháme a příslušenství otřeme měkkým hadříkem a pak je osušíme ručníkem.
 3. Mléko se sodou. Prášek rozpusťte (1 polévková lžíce). V tekutině (1 polévková lžíce). Nasypte hadřík směsí a ošetřete povrch produktu.
 4. Cibule. Nakrájejte cibuli na polovinu a plátek otřete materiál. Nakrájejte zeleninu, protože je znečištěná Po úplném ošetření namastíme povrch citrónovou šťávou. Odstraní nepříjemnou vůni cibule a dodá lesk.
 5. Benzínový terpentýn. Smíchejte v poměru 2: 1, naneste na skvrnu houbu a po 7 minutách odstraňte směs suchým hadříkem.

Po vyčištění materiálu mycími prostředky odstraníme jejich nepříjemný zápach oranžovými slupkami. Navíc budou dělatbarva více nasycená, a dá lesk.

Světlo

Kůže světlých odstínů vyžaduje neustálou péči a čištění. Odstraňte znečištění následujícími způsoby:

 1. Citronová šťáva. Houbičku navlhčíme čerstvou šťávou a povrch příslušenství namažeme. Odstraní nečistoty, zjemní barvu a vrátí materiál původnímu lesku.
 2. Peroxid vodíku. Připravíme roztok na jeho bázi: nalijeme látku (1 lžička) do vody (1/2 lžičky). Namočte měkký hadřík do směsi a otřete povrch rukavic. Před použitím roztoku zkontrolujeme jeho účinek v nenápadné oblasti materiálu.
 3. Vejce bílé. Porazte ho, dokud se nevytvoří pěna a naneste na nátěr. Nechte působit 15 minut a poté otřete měkkým hadříkem.
 4. Metoda čištění cibulí a roztokem mléka se sódou je vhodná i pro slušnou pleť. Používáme je stejným způsobem jako u tmavých výrobků.

Suede

Při čištění semišových doplňků není třeba dodržovat přísná pravidla jako při odstraňování nečistot z kůže. Používáme mýdlovou vodu na bázi tekutých čisticích prostředků. Použijte speciální štětce na semiš nebo měkké houby. Zpracujeme povrch a pak opláchneme příslušenství, nevyklápíme.

Poznámka!

Neumývejte kůže a semišové výrobky suchým práškem. Jejich granule pronikají hluboko do struktury materiálu a díky tomu jsou špatně opláchnuty a zanechávají tak obtížně odstranitelné bílé stopy.

Čištění silného znečištění

K odstranění tvrdých nečistot použijte mýdlovou vodu. Nasycíme ji čistým měkkým hadříkem nebo houbou a dobře stlačíme. Položili jsme jednu ruku na ruku a další jsme vyčistili povrch výrobku. Poté hadřík opatrně opláchněte a odstraňte zbývající roztok. Vysušte froté ručníkem a postup opakujte s druhou rukavicí.

Chcete-li obložení výrobku obnovit, otočte jej a otřete vnitřek hadříkem navlhčeným v mýdlové vodě. Zároveň se snažíme nedotýkat se kožené části. Po důkladném vyčištění odstraňte zbytky mýdla a otřete je suchým ručníkem. Hadry mohou být nahrazeny rukama, mýdlem, položeny na rukavice, a pak jdeme s dlaněmi a prsty dovnitř.

Mytí boxovacích rukavic

Boxerské rukavice jsou potaženy kůží nebo její náhradou a uvnitř jsou vyplněny speciálním materiálem, který změkčí rány. Smazáme je pouze jako poslední možnost, protože vnitřek výrobku schne velmi špatně a je zde vysoká pravděpodobnost plíseň. Kdyby bylo nakonec rozhodnuto je umýt, pak to uděláme ručně.

Důležité!

Čisticí rukavice v pračce se nesmí přenášet - nátěrový materiál praskne a výplň se nezdaří a přestane plnit své ochranné funkce, v důsledku čehož můžete být spolu se svými soupeři zraněni.

Vymýváme v teplé, ne horké vodě, tekutý prací prostředek, protože se snadno rozpouští a rychle opláchne z výrobku. K odstranění nepříjemného zápachu používáme kondicionér. Na konci praní důkladně opláchněte rukavice a nechte vodu odtéct. Po odstranění přebytečné vlhkosti je dobře osušte. K tomu vyplníme produkt novinami a zavěsíme ho na dobře větrané místo. Nezapomeňte změnit papír jako vlhký. To umožní rychlé vyschnutí rukavic a zabránění vzniku plísní.

Abychom se vyhnuli častému mytí, dodržujeme tato doporučení:

 1. Obvazy používáme při tréninku. Absorbují velkou část potu, což snižuje pravděpodobnost nepříjemného zápachu.
 2. Po každém cvičení nasajte a naslouchejte rukavicím.
 3. Používáme speciální antibakteriální spreje, které zabraňují růstu mikrobů.

Prací snowboardové rukavice

Rukavice pro snowboarding se skládají z několika vrstev, které jim zabraňují navlhnutí a zamrznutí rukou, a to i za silných mrazů. Odolnost proti vlhkosti zajišťuje polyamid a membránu a tepelnou izolaci. Tyto produkty umýváme pouze ručně a při nízkých teplotách, horká voda nepříznivě ovlivňuje vlastnosti všech vrstev výrobku. Používáme pouze speciální tekuté čisticí prostředky, protože granule suchých prášků jsou ucpané v pórech membrány a porušují její strukturu. V důsledku toho rukavice přestanou odpuzovat vlhkost azačnou vlhnout.

Silnou nečistotu odstraníme měkkým kartáčkem a produkt důkladně opláchneme. Nestlačujeme a neodšroubujeme, jinak riskujeme, že věc zkazíme. Vysušte přirozeně v dobře větraném prostoru, mimo dosah tepla a slunečního světla.

Správné sušení

Suché kožené rukavice by měly být rovné a vzpřímené. K tomu je položíme do speciálního tvaru nebo do domácího rámu z tlustého drátu a umístíme je do místnosti s dobrou ventilací, mimo zdroje tepla a tak, aby nedostaly sluneční paprsky. Nesmíte urychlit proces sušení, výrobek by měl přirozeně osušit.

Použití jakýchkoli topných a topných zařízení během sušení povede k tvorbě záhybů, prasklin a úbytku materiálu přírodního lesku.

Péče po mytí a dalším skladování

Promyté a vysušené příslušenství musí být namazáno ricinovým olejem nebo glycerinem. Dají materiálu měkkost a zabrání praskání. Vatový tampón nasycíme látkou a ošetříme povrch a pak necháme 25 minut namočit.

Jsou-li rukavice po umytí nebo sušení opotřebované, pak může ručník navlhčený vodou pomoci obnovit původní velikost. Zabalíme do něj příslušenství a necháme ho 3 hodiny, když jsou nasyceny vlhkostí, nasaďte je a počkejte na sušení. Skladujeme kožené rukavice v běžné kartonové krabici nebo látkovém sáčkuumístění uvnitř jejich šablony z kartonu, vyrobené na velikost výrobku.

Řiďte se základními pravidly pro čištění a sušení kožených rukavic, jakož i naše doporučení pro jejich péči a skladování a můžete je nosit velmi dlouhou dobu.