Jak odstranit nepříjemný zápach z dřezu v kuchyni?

Nepříjemný zápach z kuchyňského dřezu vyžaduje okamžité odstranění. A nejen z estetických důvodů. Faktem je, že důvodem pro nepříjemný jantar v dřezu je výsledek aktivity bakterií, které se z nějakého důvodu cítí báječně ve vaší domácnosti. Staré zrezivělé instalatérské práce, ucpané nebo nesprávně sestavené sifony, vadné trubky - to jsou hlavní viníci "zápachu" kanalizačního systému.

Není příliš rychlá, ale správná cesta

Speciálně vyškolený instalatér pomůže odstranit zápach z kuchyňského dřezu. Bude také kontrolovat funkčnost potrubí a sifon bude vyčištěn a bude provádět mnoho dalších nezbytných manipulací, které nemůžete udělat sami. Ano, to je smůla - čas od zavolání instalatéra na telefonu k jeho vzhledu ve vaší kuchyni je volná koncepce. Tito experti jsou vždy v poptávce, mají spoustu práce, takže není skutečností, že záchrana přijde rychle. A v kuchyni stále smrdí, nechci tam jen vařit, ale také se objevovat obecně. V boji proti nepříjemnému zápachu z dřezu je tedy nutné použít lidové prostředky.

Aby bylo možné odstranit zápach z mycí linky, začněte diagnostikováním příčin:

  1. Pečlivě zkontrolujte potrubí umístěné pod dřezem, zkontrolujte, zda nedošlo k úniku nebo jinému poškození.
  2. Podívejte se na sifon - měl by být rovný, ne nakloněný. Tryska musí být spuštěna dovnitř, ale nesmí se dotýkat dna.

Pokud se zjistí poškození vlnitých nebo kovových trubek, nebudete se s problémem vyrovnávat sami. Vyžadují výměnu a může to udělat pouze odborník. Sifon však můžete zcela vyčistit. Jak a co dělat, říkáme.

Vyčistěte kuchyňský dřez

Zaprvé se budeme snažit dělat s „malou krví“. K tomu zapněte horkou vodu, nechte ji několik minut volně proudit do odtoku. Pokud je příčinou nepříjemné "příchutě" hromadění tuku na vnitřních stěnách odvodňovacího systému, horká voda je odstraní. Je známo, že tuk netoleruje vysokou teplotu, rozpouští se.

Důležité!Pravidelně vylévejte dřez velmi horkou tekoucí vodou. Je to přirozená prevence blokád a nepříjemného zápachu.

Pokud po horkém máchání nezmizel zápach, zkuste se zbavit „zápachu“ kanalizačního systému takto:

  1. Nalijte do dřezu sody, nejlépe suché. Budete potřebovat 75 - 100 gramů, to jsou tři - čtyři lžíce.
  2. Po nalití do dřezu běžný stolní ocet. Soda a ocet budou reagovat a výsledná syčící směs vyčistí vnitřní stěny systému odtoku. Aby se parfém činidla, které jste připravili, nemíchal s nepříjemným zápachem, zavřete otvor drenážním hadříkem. Minuty v 20 - 25. Po zapnutí horké vody na několik minut a vzduchu v kuchyni.

Nemůžete použít suchou sodu, ale ředit ve vodě. K tomu se rozpustí v litru horké vody v množství 3 lžíce. Variace metody - to je samostatné použití roztoku sody a oddělené použití promývání octem. Odstraňte jakýkoliv nepříjemný zápach z dřezu v kuchyni. Ale cesta s syčivou směsí nás více zapůsobí, protože byla mnohokrát testována.

Vyčistěte sifon

Pokud voda v kuchyňském dřezu nevypadne dobře, je pravděpodobné, že dojde k ucpání sifonu. K odstranění stagnace a zápachu odpadních vod v dřezu je třeba je vyčistit. Jednat od snadno k tvrdému:

  1. Použijte píst. Odstranění odtoku s pístem pomáhá s menšími blokádami, voda se začíná normálně spojovat. Po práci na pístu vylejte drenáž s roztokem horké sody.
  2. Demontujte sifon. Snadno se odvíjí, můžete ji odstranit a důkladně opláchnout teplou vodou s přídavkem detergentních činidel. Kdyby byl důvod pachu v ucpání sifonu, po shromáždění zmizí pach.

Pokud si nejste jisti svými dovednostmi, je lepší nepokoušet se sifon otáčet sami. Vrátit to zpět nemusí fungovat, takže je nejlepší počkat na instalatéra.

Pomocné chemikálie pro domácnost

Pokud voda v umyvadle nestačí, potrubí není viditelně poškozeno, příčinou nepříjemného zápachu umyvadla může být hluboké ucpání trubek. Pokuste se ji odstranit jednou z průmyslových chemikálií (Mole,"Tiret" a další). Prostředky jsou v prodeji v ekonomických odděleních, v oddělení domácích chemikálií. Je nutné jednat striktně podle pokynů, tvůrčí přístup je nepřijatelný.

Pokud při vypouštění vody uslyšíte cizí zvuky, důvodem je proudění vzduchu stoupačky. I ona může způsobit zápach v dřezu, ale pouze instalatéři ji mohou odstranit.

Sledujte svou kuchyni. Nedovolte ucpání, okamžitě vyměňte instalatérské práce. A pak se neobjeví nepříjemné "příchutě".