5 způsobů, jak odstranit zápach bot

Existuje několik nejpravděpodobnějších vysvětlení, pro které boty začínají cítit. Někdy je to tak znatelné, že proniká z chodby do obytných místností a je zřetelně cítit ve veřejné dopravě. Nejjednodušší způsob, jak odstranit vůni z bot doma, je hodit pár s nízkou kvalitou a získat nový. Někdy se však ten samý příběh opakuje s novým příběhem, což znamená, že v tom není důvod tohoto zápachu. Před přijetím jakýchkoli opatření, jako je tomu v případě jakéhokoli problému, je první radou najít jeho skutečnou příčinu.

Příčiny zápachu v botách

Diagnostika nepříjemného zápachu není snadný proces a musí být důkladně prošetřena. V závislosti na původu negativní "příchutě" se přijímají opatření k jeho odstranění.

Důležité!

Existuje několik vynikajících lidových metod. Než se však rozhodnete, jak rychle odstranit pach z bot a obrátit se na improvizované prostředky, je nutná diagnóza původu.

V opačném případě to bude třeba provádět denně a v některých případech i několikrát denně. Někdy je tento pach tak perzistentní, že preventivní opatření budou mít jen velmi malý účinek.

Tato „chuť“ se často vyskytuje z těchto důvodů:

 • pokud obuv nebyla dlouho umyta nebo omyta;
 • nemoc;
 • neustálé používání specificky vonících potravin;
 • nedostatek základních hygienických pravidel (ne vždy praných nohou).

Po krátkém odstranění zápachu vznikne problém s děsivou periodicitou. Otázkou je, zda je potřebný rychlý způsob, který bude mít okamžitou a krátkodobou akci, nebo takový, že už nebude muset červenat na strašnou vůni, kterou vyzařuje milovaná a pohodlná dvojice.

Existuje několik hlavních příčin výskytu. Nepříjemný zápach pochází pouze z:

 • syntetické boty nízké kvality;
 • nedostatek řádné péče o boty, boty nebo tenisky;
 • některá systémová a chronická onemocnění organismu a nedodržování pravidel základní hygieny;
 • konzumace specificky vonících potravin;
 • špatné návyky (alkohol a kouření);
 • nedodržování osobní hygieny;
 • hledání obuvi za určitých podmínek (s neustálým profesionálním zápachem sazí, hoření, spáleného kovu, svařování) nebo ve vlhké místnosti se zakořeněnými pachy, jako je plíseň.

Poznámka!

Často se stává, že 2 z nich pracují společně, nebo dokonce všechny tři. Zápach, který vzniká z nelibosti majitele boty, může být snadno odstraněn jednoduchými prostředky, jako je voda, detergenty a stálá péče.

K dosažení krátkodobého výsledku, který není zcela účinný, ale odstraňuje část problému, existuje pět způsobů, jak bude vyžadováno minimální výdaje ačasu. Používají šikovné nástroje, které jsou v každém domě, kuchyňské skříňce, lékárničku nebo na polici v koupelně.

Jednoduché, improvizované, známé, domácí opravné prostředky

Nalezení dostupných nástrojů může být snazší, pokud hledáte vhodné tipy a recenze zveřejněné na zvláštních fórech uživateli nebo na speciálních webových stránkách s tipy na hygienu a zdraví.

Mezi uvedenými metodami bude jistě vysvětleno, jak odstranit vůni z obuvi doma octem, čajovým sáčkem, sódou, mletou kávou, peroxidem vodíku, mastkem, moukou nebo pytlem soli.

Při určitých příležitostech existují tipy - například, jak odstranit zápach z bot doma po moči kočky nebo houbě na nohou. Nejčastěji se navrhuje použít:

 • Peroxid vodíku.

Tento jednoduchý lék lze nalézt v každé lékárničce a používá se pro mnoho potřeb. Recept na použití tohoto nástroje je velmi jednoduchý a pomáhá s mnoha problémy.

Vatový tampon stačí navlhčit peroxidem a otřete vnitřní povrch páru vyzařujícího specifický duch.

Doma je velmi efektivní, pokud se nejedná o boty s podšívkou z kožešiny. Pokud je stélka vyrobena z kožešiny, bude mít chemické složení nedostatečný účinek a může poškodit srst.

 • S pomocí sodovky.

Soda dokonale absorbuje negativní zápach, má čisticí a dezinfekční účinek, odstraňuje mastné vrstvya aktivity produktů potních žláz.

Poznámka!

Někdy se doporučuje, aby se do boty nebo tenisky jednoduše nalila prášková soda nebo sody, a pak dobře protřepejte celý obsah boty.

Pokud by však měl být vůně odstraněna tak, aby bylo možné ráno obléknout boty, měla by se soda (mouka, kukuřičný škrob s olejem z čajovníku nebo sůl) umístit do sáčku z přírodní látky (prádlo, bavlna, hedvábí nebo jemná vlna). . Je to velmi slavný způsob, jak rychle a bez větších potíží odstranit pach bot.

 • S čajovým sáčkem.

Známý a často používaný způsob, kdy se lisovaný nebo suchý sáček s dobrým aromatickým čajem umisťuje do boty nebo tenisky.

Nemá dezinfekční a sterilizační účinek prvních dvou lidských vynálezů. Ale doma to bude velmi pomáhat na chvíli, pokud ji umístíte přes noc dovnitř.

Proto je princip práce pomerančové nebo citrónové kůry, aromatické oleje a mletá káva. Jediný problém je, že některé pachy je těžké zabít i s nejsilnějšími a vonnými prostředky.

 • Ocet.

Způsob, jak odstranit vůni z bot octem, je také velmi jednoduchý a účinný. Každý ví, že ocet může srazit pachy a trochu dezinfikovat.

Poznámka!

Používá se tak, že se na vnitřní stranu obuvi nasype, nebo se ponoří do každé boty a pár je pevně zabalen.celofánový obal. Během jedné a půl hodiny vůně nezůstane stopou, pokud se neprojeví opět z účinků provokujících faktorů.

 • Čpavek (nejpříjemnější, ale nejúčinnější metoda používaná na principu octa nebo peroxidu).

Aby se tomu zabránilo, můžete složitou metodou postupovat jiným způsobem.

Jak zabránit vzniku zápachu

Jakákoli věc vyžaduje péči a aby se předešlo negativním momentům, čichové vjemy a pocity rozpaků, bot a nohou musí být zajištěny:

 • nohy by měly být umyty nejméně 1-2 krát denně, v případě potřeby toto číslo zvyšovat;
 • jsou-li patologové kůže, měli by být určitě léčeni léky, a to nejsou vždy lokální látky;
 • pro dobré boty, musíte koupit vysoce kvalitní produkty péče, a ty boty, které lze snadno prát v pračce;
 • mokré boty by měly být řádně vysušeny a ponožky nebo punčochové kalhoty by měly být denně vyměňovány.

Pokud budete dodržovat hygienická opatření ve vztahu k nohám, můžete se vyhnout nejen nepříjemným pachům, ale také zlepšit své zdraví, zmírnit pocit únavy a zmírnit stav během pracovního dne. Vaše zdraví je ve vašich rukou!