Výběr sazenic meruněk: základní pravidla a doporučení

Meruňka je sladké kámen ovoce, které roste nejaktivněji, když je dostatek slunečního světla. Nemá strach ze sucha. Meruňka se stala populární díky své nenáročnosti. Na rozdíl od jiných ovocných plodin snadno nese znečištění plynem a zvýšené hladiny kouře. To znamená, že můžete přistát i ve městě. Minimalizace rizika ztráty výnosů pomůže při výběru zdravých sazenic. Kvalita odebraných plodů závisí na jejich kvalitě.

Vlastnosti péče

Počátek květu meruněk je březen nebo duben. Časný nástup fáze kvetení má nejen výhody, ale také nevýhody. Od přechodu přírody k jarnímu rytmu se zvyšuje pravděpodobnost mrazů a mlhy. Oba faktory negativně ovlivňují zdraví sazenic. Aby se minimalizovala pravděpodobnost předčasného úmrtí sadby, pomůže to trik. V regionech s chladným podnebím jsou využívány zemědělské recepce. S jejich pomocí můžete oddálit počátek kvetení. Jeho vrchol je převeden do doby, kdy bude počasí více "jaro".

Život stromu závisí na jeho typu a správnosti jeho péče. Před nákupem meruňkových sazenic je nutné seznámit se s popisem odrůdy.V mateřské škole Yuzhnyposkytne příslušné informace. Tady nováček a profesionální stejně ocení kvalitu služeb. Druhé pravidlo - během prvních několika let života marhule produkuje dostatečně velké plody. Například, některé odrůdy budou poskytovat silné zisky až do 60-70 cmběhem sezóny. Při nástupu 2-3 let života vznikají na stromcích procesy shooportů. Zkušený zahradník ví, že sklizeň se tam soustředí.

Míra výskytu ovoce závisí nejen na odrůdě, ale také na klimatických charakteristikách regionu. Je-li dokonalý, že 3-letý strom potěší hostitele. Jakmile strom překročí pětiletou značku, objem sklizené plodiny bude skutečně velký. Míra plodnosti se pohybuje od 50 do 80 let. Jak již bylo zmíněno, ukazatel závisí na správnosti péče a klimatických charakteristik regionu. Nástup zimního stromu se nevyděsí. Jeho koruna vydrží "minus" až 30-32 stupňů Celsia. Největší nebezpečí je zima v únoru. Ledviny nemusí udržovat hodnotu -18–20 C. Ochranná opatření pomohou minimalizovat riziko ztráty výnosu. O nich bude řečeno ve specializované školce.

Podle materiálů stránek https://www.uzhniy.ru/