Jak odstranit lepidlo z nálepky z různých povrchů: efektivní způsoby

Nákup nové věci, může cloud malou nálepku na produktu. Vyjměte jej bez následků ne vždy získaných a zbytky lepidla kazí vzhled věcí. Neprodleně odstranit stopy štítků jsou schopni Professional - Liqui Moly, Profoam 2000 Label Off, Scotch Remover a další. Nicméně, jak efektivní domácnosti jsou šikovné nástroje. Který z nich vám pomůže rychle se zbavit lepkavého zbytku?

Pravidla provozu po odstranění lepicích bodů

K nejlépe ihned odstranit lepidlo z štítcích. Není potřeba vytáhnout až do okamžiku, kdy je vrstva dostává prach: bude obtížné vyrovnat se s lepkavou hmotou. Pokud stopy času lepidla na umazat, zmrazit a odstranit skvrna již není tak snadné, jak je to možné využít efektivity v několika způsoby. Hlavní věc, dávat pozor na stav povrchu, aby nedošlo k kazit věc.

pro čištění zbytků etiket často používají chemikálie, které mohou poškodit povrch. Agresivní látky snadno zkazit plastů, laky a barvy. První test na skrytém místě se rozumí věci. Při práci s chemikáliemi Zajistěte ochranu svého ruce, obličej, oči a dýchací cesty, aby se zabránilo otravě. toxické látkyobsah - benzín, rozpouštědlo, - použití ve větraných prostorách.

Poznámka!

Nalepte lepicí vrstvu krycí páskou a během zpracování nezanechávejte čisté plochy.

Při odstraňování elektrických štítků dodržujte bezpečnostní opatření. Při vyjímání lepidla ze štítku s domácími spotřebiči buďte opatrní. Vyčištěná zařízení vypněte, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem.

Způsoby odstranění lepivých skvrn

Štítek se slabým lepidlovým roztokem lze odstranit ručně nebo vodou. Za tímto účelem, po dobu 10-15 minut, je předmět ponořen do teplé vody nebo vlhký hadřík je aplikován na nálepku. Rychle se zbavte lepivé vrstvy, případně maskovací nebo clerical pásky. Metoda však bude mít vliv pouze na "čerstvé" lepidlo, které nemá čas dostat prach. Pevně ​​přilepte pásku na lepící plochu a ostře odtrhněte pásku. Také lehké znečištění pomůže vyčistit mokrý ubrousek.

Viz také

Jak prát lepidlo z etikety nádobí, plastu, skla

Etikety s čárovým kódem a stručným popisem samotného výrobku jsou prakticky jediným prvkem ...

Pokud zbytky lepidla neumožňují jednoduché zpracování, zkuste použít dostupné nástroje z následujícího seznamu. Nezapomeňte zkontrolovat na neviditelném místě účinky látek na nátěr.

 1. Zelenina /esenciální olej, majonéza. Tuk v ropných produktech může změkčit adhezivní vrstvu.Naneste olej nebo majonézu na stopy lepidla a povrchu kolem. Skvrna postupně změkne a může být zcela setřena nebo odstraněna neostrým plastovým předmětem. Metoda funguje na kov, plast, sklo.
 2. Ocet. Mokré bavlněné podložky s octem a umístit na lepidlo. Po několika minutách otřete veškeré lepidlo z povrchu hadříkem a omyjte mýdlem a vodou. Ocet je vhodný pro všechny nátěry, ale při čištění je třeba dávat pozor na lepící stopy z plastu.
 3. Čisticí prostředky na bázi citrusů. Znečištěnou vrstvu rychle omývají a na povrchu zanechávají příjemný zápach. Lepidlo na lepidlo navlhčete tekutinou, po několika minutách omyjte nečistoty. Prostředky s citrusovou složkou jsou očištěny od textilního lepidla, plastového nádobí, kovu, skla, dřeva.
 4. Alkohol /výrobky s obsahem. Tato chemická sloučenina úspěšně rozpouští adhezivní kompozici. Kromě alkoholu můžete využít parfém, kolínskou vodu, deodorant. Pro odstranění lepidla z nálepky otřete skvrnu látkou navlhčenou alkoholem. Odstraňte znečištění mýdlem a vodou. Alkohol dobře odstraňuje stopy cenovek na knihách bez poškození povrchu.
 5. Prací prostředky. Štítek navlhčete vodou a naneste čisticí prostředek. Po 2 minutách otřete lepidlo. Pokud se nebojíte poškrábání nátěru, použijte brusiva. Prací prostředky se vyrovnávají s lepkavými skvrnami na čalouněném nábytku, oblečení a tvrdých povrchech. Oblečení po zpracování musí být omyto.
 6. Čističe skla. Zvláště účinně zničitlepidlo, které obsahuje amoniak. Skvrnu navlhčete kapalinou. Po několika minutách povrch očistěte hadříkem. Lepidla na čištění skel ze skla, plastu, kovu, smaltovaných povlaků.
 7. Odstraňovač laku na nehty. Chemikálie ve svém složení rychle rozpouštějí lepidlo. Lepivou vrstvu otřete bavlněnou podložkou navlhčenou v tekutině. Takže můžete odstranit stopy samolepek ze smaltu, skla, keramiky, kovu. Při odstraňování štítků z plastů buďte opatrní.
 8. Koncentrát kyseliny citronové /kyseliny citrónové. Po dobu 2-3 minut uchovávejte plátek citronu na vrstvě lepidla nebo navlhčete skvrnu roztokem kyseliny citrónové. Povrch zbavte zbytků znečištění hadříkem nebo plastovou kartou, opláchněte teplou vodou. Metoda je použitelná pro jakýkoliv povlak.
 9. Guma. Pravidelná školní guma pomůže odstranit čerstvou lepkavou značku z malých samolepek. Kontaminovaný povrch předem navlhčete vodou, dobře otřete hrubým hadříkem a zbývající lepidlo odstraňte gumou. Pokud metoda nefungovala ihned, opakujte operaci několikrát.
 10. Čištění parou. Přiveďte vodu do varu v konvici. Přineste lepící plochu věcí k výtoku. Udržujte páru několik minut nad parou, aniž byste konvici vytáhli z ohně. Udržujte ruce mimo horké výpary. Po odstranění skvrn mýdlovou vodou. Lepidlo se tak vypere na vlhko a žáruvzdorné materiály.
 11. Rozpouštědlo. Odstraňte stopy lepidla hadříkem navlhčeným v rozpouštědle (lakový benzín). Látka se vyrovná s lepivou vrstvou na oděvu,keramika, sklo, kov, obaly knih. Rozpouštědlo používejte opatrně na leštěný nábytek a plast.
 12. Vysoušeč vlasů. Teplý vzduch odstraňuje štítky z jakýchkoliv tvrdých povrchů s výjimkou plastů a barev. Zahřejte lepidlo, aby změklo. Odstraňte znečištění prsty nebo plastovou kartou. Pro odstranění nátěru papíru z cenovky otřete skvrnu odstraňovačem acetonu nebo laku po vysušení.
 13. Benzín, petrolej, lehčí kapalina. Ropné produkty dobře rozpouštějí lepidlo. Tkaninu navlhčete hořlavou látkou, otřete vrstvu lepidla. Po 2 minutách otřete skvrnu stejným hadříkem. Umyjte povrch mýdlem a vodou, abyste odstranili zápach. Zpracování benzínu se hodí k lepení skvrn na sklo, keramiku, oděv.
 14. Melaminová houba. Jeho účinek je podobný účinku gumy. Povrch navlhčete velkým množstvím vody. Poté opatrně otřete lepivou vrstvu houbou. Tímto způsobem můžete vyčistit jakýkoliv materiál, který není v kontaktu s potravinami.
Poznámka!

Dokonale omyje stopy štítku z odmašťovacího prostředku WD-40. Navlhčete lepivou skvrnu a aktivně otřete znečištění houbou od středu k okrajům. V případě potřeby algoritmus opakujte.

Jak odstranit lepidlo ze samolepek na různých materiálech

Ne všechny způsoby odstranění etikety a omytí lepivé vrstvy jsou univerzální. Každý materiál vyžaduje jemnou manipulaci. Je důležité zvážit složení a pokrytí předmětu. Skvělénebezpečí poškození vzhledu věci nebo poškození funkčních schopností při pokusu o čištění lepidla. Vždy zkontrolujte odolnost nátěru vůči látkám, teplotě a mechanickému namáhání.

Oblečení

Štítky lze nalézt na jakémkoli oděvním oděvu. Rychle a opatrně je odstraňte z textilie. Aby nedošlo k poškození položky, použijte jednu z následujících metod (ujistěte se, že tkanina oblečení je silná):

 • praní prádla nálepkou;
 • pásku nalepte na štítek a ostrým pohybem odtrhněte;
 • přikryjte předmět látkou a ohřejte plochu nálepkou, vysoušečem vlasů, žehličkou;
 • nalijeme na etiketu vroucí vodu;
 • položte předmět do mrazničky a poté zmrazené lepidlo odstraňte;
 • Štítek navlhčete alkoholem nebo octem.

Nemůžete-li nálepku odstranit sami, použijte placené služby profesionálů.

Nábytek

Výrobci označují výrobky, aby zabránili podvodům. Štítky jsou často na nápadném místě a kazí vzhled nábytku. Existuje několik způsobů, jak tento problém vyřešit:

 • nová nálepka rychle odstraní mýdlový roztok;
 • malá páska pásky pomůže odstranit nálepku;
 • guma odstraní nálepku z tvrdého povrchu, ale proces bude trvat déle;
 • Starý štítek lze čistit horkým vzduchem. Zapněte vysoušeč vlasů na minimální teplotu, zahřejte lepidlo, odstraňte papír. Ošetřený povrch otřete hadříkem;
 • rostlinný olej odstraní lepivou hmotu, a to i s leštěným nábytkem;
 • alkohol a kapaliny obsahující alkohol, petrolej, benzín pomůže rychle odstranit nábytek značky.

Plast

Účinným způsobem, jak odstranit lepidlo z nálepky z plastu, je domácí pasta na bázi jedlé sody, saponátu a několika kapek vody. Kromě tohoto nástroje existuje několik způsobů, jak se vyrovnat s lepivou hmotou. Pro odstranění lepidla z plastu se běžně používají agresivní látky. Před použitím se ujistěte, že materiál vydrží zpracování:

 • nálepku ohřejte fénem;
 • otřete lepivou hmotu alkoholem;
 • odlepte nálepky z plastu odstraňovačem laku na nehty, petrolejem nebo rozpouštědlem;
 • Navlhčete skvrnu několika kapkami octa a otřete je ubrouskem.

Sklo

Na skleněných výrobcích se často nacházejí značkové etikety nebo pásky, které chrání materiál před poškozením. Sklo nemůže být poškozeno agresivními látkami nebo vysokou teplotou. Nepoškrábejte lepivou vrstvu ze skla ostrými předměty. Použijte jednu z následujících metod:

 • Štítek se zahřívá teplovzdušnou sušičkou nebo nalijte vroucí vodu;
 • použít domácí pastu na pečení;
 • Navlhčete štítek rostlinným olejem nebo octem;
 • umyjte stopy nálepky čističem skla z bitumenových skvrn.

Kov

Kovové výrobky podléhají malé deformaci. Pro vysvobozeníod lepkavého materiálu k materiálu jsou vhodné všechny metody: od mýdlového roztoku a oleje až po agresivní látky a zpracování horkým vzduchem. Kov se nebojí mechanického znečištění. Pomůže to dobře látce s brusnými částicemi. Často je nálepka odstraněna z kovového povlaku bez zanechání stop.

Viz také

Jak a jak odstranit skvrny od lepidla

Pokud v důsledku své vlastní trapnosti nebo nešťastné shody okolností zkažená skvrna znetvořila vaši milovanou ...

Závěr

Výrobci nemohou bez zvláštního označení na výrobku. To však není problém pro kupujícího, protože existuje celá řada způsobů, jak se zbavit další nálepky bez stopy. Hlavní je studovat povrch a vyzvednout požadovanou látku. Pomoci jsou často po ruce, takže můžete vždy vyzkoušet několik možností, aniž byste utráceli peníze.