Jak se trvale zbavit černé formy v koupelně

Koupelna je považována za nejvíce hygienické místo v bytě. A je to tam, kde s největší pravděpodobností může začít nebezpečné znečištění - forma. Nejen, že plísně rostou, způsobují škody na výzdobě místnosti, ale také představují hrozbu pro lidské zdraví, takže je nesmírně důležité se včas zbavit plísní v koupelně.

Příčiny plísní

Plíseň je mikroorganismus, jehož soužití s ​​osobou je vysoce nežádoucí. Mohou způsobit kašel, průjem, slabost, kožní vyrážky a být katalyzátorem různých onemocnění.

Faktory přispívající ke vzniku a rozmnožování houby:

 • vysoká vlhkost (nad 70%);
 • teplota je asi 20 stupňů;
 • nedostatek přirozeného světla;
 • nedostatečné větrání místnosti.

Vlhkost, teplo, uzavřený prostor - všechny tyto podmínky jsou zpravidla součástí koupelny. Černé mikroorganismy se nejčastěji objevují ve spojích dlaždic, pod vlastní koupelnou, za pračkou a mezi plastovými panely.

Než se zbavíme houby v koupelně, je nutné odstranit příčiny jejího vzniku, jinak bude veškeré úsilí zbytečné a škodlivé bakterie se znovu objeví.

Zařízení pro čištění prostor

\ t

V obchodě si můžete koupit ready-madeprofesionální řešení pro boj proti houbám. Při výběru je důležité se ujistit, že lék je zaměřen konkrétně na odstraňování plísní, a nikoli na prevenci, která je nezbytná k ochraně vašeho domova, ale bude potřebná až po odstranění mikroorganismů . Zde jsou jména některých z nich:

 1. Atlas Mykos.
 2. Izohan Grzybostop.
 3. PS 50.
 4. Sněhová koule.
 5. Fungicid.

Při nákupu drog je třeba věnovat pozornost tomu, aby byly určeny pro různé typy zpracovaných materiálů.

Existují však osvědčené lidové metody, které pomáhají čistit plísně v koupelně méně účinné, ale levnější. Síran měďnatý, známý také jako síran měďnatý, který se snadno nachází v domácnosti nebo v zahradnické prodejně, se osvědčil dobře. Prášek se zředí teplou vodou v množství 30 g látky na litr. Výsledný roztok se dobře promíchá a přidá se lžíce octa. S pomocí octa, můžete také bojovat proti škůdci, ale není schopen účinně odstranit vážné léze.

Existuje také recept na účinný lék, který pomůže trvale zničit nežádoucí bakterie.K tomu budete potřebovat:

 1. 100 ml vody.
 2. 50 ml octa.
 3. 50 ml peroxidu vodíku.
 4. 25 ml kyseliny borité.

Směs se zahřívá, dokud se neobjeví bubliny, a pozorováním teploty očistěte stěny od formy pomocí boty nebo kartáčku na zuby. Můžete se také vyzbrojit houbou nebo smirkovým papírem. Pokud okamžitěnení možné odstranit houbu v koupelně, nejprve ji musíte otřít špachtlí a teprve poté očistit povrch připravenými prostředky.

Po odstranění stop kontaminace bude užitečnéošetřit vyčištěná místa antiseptiky obsahujícími chlor . Jedná se například o "White" nebo "Sanelit". Jsou schopny zabít mnoho škodlivých bakterií, včetně plísní. V ideálním případě používejte léky ve formě gelu, protože nemají tak silný zápach a lepší přilnutí ke stěnám.

Před zahájením prací na přípravě směsi a zničení škodlivého souseda je nutné používat ochranné rukavice.

Je důležité mít na paměti, že přímý kontakt houby s extrémní kůží je nežádoucí. A také potřebovat respirátor, jinak obvyklá lékařská maska. Po ošetření byste se měli snažit nepoužívat místnost dva dny.

Preventivní opatření

Po zbavení se nebezpečného útoku by měla být přijata opatření, která zabrání jeho výskytu.Některé praktické rady vám pomohou:

 1. Často nechte dveře do koupelny otevřené pro větrání.
 2. Po sprchování nebo koupeli otřete stěny ručníkem.
 3. Věnujte pozornost obnově těsnicího tmelu v mezilehlých spojích.
 4. Zkontrolujte těsnost potrubí.
 5. Nejméně jednou za měsíc ošetřujte pravděpodobná místa léze produkty chloru.
Někdy je velmi obtížné odstranit plísně. Pokud bude pokračovatje nutné uchýlit se k variantě s kompletní opravou areálu, instalací správného systému větrání, aktualizací všech stavebních materiálů a výměnou instalatérských přípravků.