Jak se zbavit pelet na oblečení

Stojí za to prát kašmírový oblek několikrát, protože byl již pokrytý matnými chlupy přízí, opravdu ho musíte poslat do země po svetrovi a mohutném tuniku? Nespěchejte se rozloučit se svými oblíbenými věcmi, protože můžete "oživit": zvládnout jednoduché umění, jak odstranit pelety z oblečení.

Odstraňování pelet

\ t

K odběru pelet použijte speciální stroj. S jeho pomocí můžete rychle čistit vlnu, úplet z plstěných nití. Ne takovou příležitost - buďte trpěliví a používejte dostupné nástroje.

Břitva

Primitivní podobnost výše navrhovaného stroje je holicí strojek. Princip jejich činnosti je podobný, ale v přístroji můžete nastavit výšku čepele a jemně očistit povrch tkaniny, o čemž se nedá mluvit. Ale bude to docela rychle zbavit ošklivé kousky.

Tak natáhněte materiál co nejvíce na tvrdý povrch - stůl, podlaha, parapet. Tkaninu oholte jedním směrem: nejprve shora dolů a poté změňte směr.

Dávejte pozor, abyste nůž neřezali. U výrobků z vlny vezměte starou čepel, aby nedošlo k poškození povrchu, ale kašmíru,Mohair oblečení, věci s angorou odstranit pelety s břitvou je nemožné.

Je možné rychle se zbavit padlých nití, když jsou výrobky malé (ponožky, klobouky, rukavice, punčochové kalhoty). Pro větší pohodlí je dejte na sebe a začněte holit materiál.

Nůžky

Rozhodnete-li se odstranit pelety doma s břitvou nebo nůžkami, buďte velmi opatrní, protože riskujete trvalé poškození vaší oblíbené věci.

Nůžky lze použít pro všechny typy tkanin, ale připravte se na nudný, časově náročný a dlouhý proces řezání pelet po jednom. Před zákrokem rozčesávejte vlasy malým hřebenem - to vám pomůže rychleji se zbavit hrudek.

Lepicí páska

Pokud se vlákna začínají valit, můžete se jich zbavit použitím lepicí pásky. Jak odstranit pelety z oděvu v tomto případě: odřízněte pásek požadované délky, natáhněte tkaninu co nejvíce, připevněte proužek, pevně zatlačte na povrch tkaniny a ostře odtrhněte, jako při epilaci.

Vyberte lepicí pásku s lepící páskou, proveďte postup společně - jeden drží materiál, druhý pásek.

Zubní kartáček

Se zubním kartáčkem se můžete doma zbavit pelet na oblečení z kašmíru, angory, mohyiru: česat vlnu podél vláken, čas od času čistit štětiny. Zubní kartáček by měl být měkký. Po česání aktualizujte chlupatost bundy: opláchněte produkt vodou, mírně okyselenou octem a osušte na vodorovném povrchu.

Jiné způsoby

Válec s lepící páskou pomůže zbavit se pouze „čerstvých“ pelet, ale na jakémkoliv povrchu. Použijte ji stejným způsobem jako lepicí páska.

Můžete také odstranit pelety s jemnozrnným brusným papírem, pokud právě čistíte materiál, který nepouští vlákna.

Některé nápadité hostesky navrhují nahradit smirkovou tkaninu strouhankou: ořezat kus silnější, důkladně osušit, použít stejně jako brusný papír. Chléb sušte na čistém, nemastném povrchu.

Nechtějte se obtěžovat - vezměte si oblečení do čistírny.

Příčiny pelet

První varování, že tkanina se opotřebovává, je vzhled malých kuliček na jejím povrchu. Proč se to děje?

  1. Prvním důvodem je složení tkaniny. Věci, šité z přírodního materiálu nebo s malou příměsí syntetických látek, jsou mnohem rychlejší než oděvy ze syntetických tkanin.
  2. Špatný kvalitní materiál: dlouhé šluky na tkanině, špatně zkroucené nitě, což způsobuje uvolnění a zranitelnost povrchu.
  3. Negramotná péče: použití pracího prostředku, který neodpovídá typu tkaniny.
  4. Povrch oděvu je často vystaven tření.

Prevence vzniku pelet

Vzhledem k uvedeným důvodům bude nyní snadné určit a způsoby, jak zabránit vzniku pelet.

  • U materiálů náchylných k válcování je třeba se o ně náležitě starat. Před praním si přečtěte informacevyberte správný režim.
  • Sejměte čisticí prostředky podle druhu tkaniny a používejte méně univerzální prášky. Pokud je to možné, přidejte kondicionér k opláchnutí vody.
  • Neprolínejte ani nekruťte úplet. Vzdej se.
  • Vyčistěte tkaninu pelet ihned, jakmile se objeví.

Dokonce i při nejopatrnější péči a čistém opotřebení se tkanina nakonec opotřebuje a pokryje se matnými hrudkami. Ale do té doby budete moci nosit svůj oblíbený kostým a pletené šaty více než jednou.