Jak složit bundu do kufru

Na služební cestě nebo na dovolené chci vypadat elegantně a vkusně. Ne vždy je však možné žehličku používat mimo domov. Jedním z tajemství toho, jak udržet oblečení, které není zmuchlané, je správný způsob, jak ho zabalit do kufru. A jak kompaktně dát bundu do kufru tak, aby neváhal? Koneckonců, je nemožné si představit, že by tento reprezentativní muž nebo elegantní žena mohla nosit tento šatníkový předmět nevzhledným způsobem. Existuje několik účinných život hacking na toto téma!

Jak správně a rychle složit bundu

Tato první metoda mimo jiné vede k metodám balení oděvů z důvodu jednoduchosti. Výsledkem je, že položka bude mít podobu obdélníku a snadno se vejde do kufru:

 1. Aby bylo možné bundu řádně složit do sáčku, je nutné ji otočit dovnitř, pak narovnat záhyby a vyrovnat závěs venku. Tímto způsobem bude materiál chráněn před kontaminací a v případě nesprávného zabalení bude použito pouze obložení sako.
 2. Pak musíte věc složit do poloviny svisle, to znamená podél délky.
 3. Opakujte bod dva, ale nyní skládejte bundu vodorovně. Nejpohodlnější způsob, jak to udělat, je přes rameno k lokti.
 4. Nyní můžete oblečení uložit do sáčku se zipem.
Je to důležité!

Před zavřením sáčku nechte vniknout do vzduchu. Vzdušný prostor poskytne dodatečnou ochranu před vráskami látky.

Bez ohybu

Tento způsob skládání oděvů je vhodný pro bundy z netukových tkanin. Nicméně, jak ukazují zkušenosti, věc bude mít přesnější vzhled, pokud se před balením ukáže:

 1. Zapnutí bundy pouze na prvním tlačítku, musíte ji položit na rovnou plochu se zády k obličeji.
 2. Omotejte střed ramene spolu s rukávem rovnoběžným se zády. Současně musí být rukáv rovný.
 3. Udělejte totéž s druhým ramenem. Pak byste měli věc složit na polovinu tak, aby se její spodní okraj dotýkal límce. Poté, co můžete věc zabalit do plastového obalu, kartonu nebo sáčku a zabalit do kufru.

Je třeba mít na paměti, že věc je stále rozdrcená a v místech ohybu na přední straně výrobku se mohou tvořit záhyby.

Jak hodit sako pomocí zásobníku nebo lepenky

Pro zjednodušení procesu balení a uchovávání věci v dobré formě pomůže zaplnit noviny, časopisy nebo lepenky. Po dokončení prvního odstavce předchozí metody můžete zásobník umístit na zadní stranu bundy. Teprve pak by se měl závěs složit s rukávem zpět.

Jak umístit plášť ve tvaru válce

Oděv neváhá a zabere málo místa pro zavazadla, pokud je svinut v podobě válce nebo válce. Za tímto účelem:

 1. Je třeba odšroubovat jeden rukáv pláště.Zevnitř a vyrovnat délku ramene.
 2. Druhá objímka musí být znovu vložena do první a narovnané. Je důležité, aby linie přehybu probíhala rovnoběžně se švem na zadní straně.
 3. Zbývá zabalit plášť ve formě válce.
 4. Chcete-li ušetřit místo v kufru, můžete dát papír nebo jiné oblečení (ponožky, spodní prádlo, trička) v ramenním zářezu. Tím se také vyhnete záhybům a promáčknutí.
Důležité!

Před tímto zabalením věcí by jste je měli pečlivě vyžehlit a počkat, dokud se vlhkost neodpaří.

Tipy a triky

 1. Při kroucení pláště do tvaru válečku můžete použít pásku nebo gumu. V tomto případě nebude zabalený předmět odpočinout.
 2. Přeložená bunda je lepší, aby se taška na dně. Věci nahoře mohou zničit jeho tvar. Pak bude veškeré úsilí o zachování čistého vzhledu bundy zbytečné.
 3. Do kufru můžete pohodlně umístit oblek, pokud si bundu a kalhoty složíte do tvaru válce.

Nejlepší volbou při přepravě obleků a obchodních oděvů je použití krytů a závěsů. Nicméně, výše uvedené tipy určitě zjednoduší život a zbavit se zmatků během dovolené nebo služební cesty. Pokud by se oděvu nedalo zabránit, aby nedocházelo k podlitinám, a v blízkosti není železo, můžete je zavěsit do koupelny v páře. Pára z horké vody změkčuje tkaninu a narovnává malé záhyby.