Jak snadno odstranit vůni kočičí moči v bytě

„Jsem zvyklý na podnos“ - společná fráze, kterou používají všichni lidé v oznámeních o převodu kotě do dobrých rukou. Předpokládá se, že domácí zvíře bude za všech okolností splňovat potřebu přesně vymezeného místa. Ve skutečnosti není všechno tak růžové. Malé kotě nemusí okamžitě pochopit, kde je toaleta, kočky dříve nebo později začnou zanechávat „voňavé“ značky a některá zvířata postrádají značku poškození. Výsledek - nepříjemný štiplavý zápach kočičí moči v bytě, se kterým můžete a musíte bojovat.

Jak se zbavit zápachu moči kočky v bytě

Byla tedy učiněna chyba: kočka si vzala kus nábytku pro toaletu nebo plochu na koberci. Na mokré místo vložíte ubrousek a umyjete skvrnu vodou, ale zdá se vám, že zápach moči nezmizel. Není divu, že po povrchním čištění nezničíte příčinu zápachu - kyseliny močové. Zbavte se ho pouze enzymy - katalyzátory chemických reakcí. Oni jedí kyselinu, nedovolit vůni zůstat.

Důležité! Nesnažte se šetřit na nákup podestýlky pro kočky. Granule dokonale absorbují vůni a nedávají jišířit.

Jakmile najdete vlhké místo, okamžitě pokračujte v důkladném vyčištění povrchu a neutralizujte zápach. Čím dříve budete jednat, tím větší bude šance na úspěch.

S kobercem

Moč je absorbována do klků koberce a kyselina močová krystalizuje a rozšiřuje zbytkový zápach. Chcete-li odstranit, použijte improvizované prostředky, které budete s největší pravděpodobností najít v domě.

 1. Především absorbujte vlhkost hadříkem a zbavte se moči. Mýdlo dobře mýdlem omývejte a otřete plochu koberce. Pěna se nechá zaschnout a poté opláchnout.
 2. Nalijte půl litru vody do nádoby, přidejte 100 ml octa. Navlhčete houbu v octě a otřete povrch koberce. Sušte hromadu fénem.
 3. Na koberec naneste trochu sody, dobře ho podržíte a nechte pár minut.
 4. V této době připravte roztok: na půl lžičky tekutého mýdla nebo mycího prostředku přidejte 3 lžíce. Já peroxid vodíku a nalijte 3 lžíce. Já vody.
 5. Naplňte láhev s rozprašovačem výsledným roztokem a po uplynutí stanovené doby postříkejte plochu sódou, jemně otřete koberec kartáčem.
 6. Počkejte asi hodinu, až pěna vyschne a koberec opatrně vysajte vysavačem.
 7. Tuto metodu můžete vyzkoušet. Ocet se ředí v poměru 1: 3. Naplňte skvrnu roztokem. Když je ocet zcela vstřebán, posypeme ho sódou. Nedotýkejte se koberce až do dalšího dne a pak jej vysajte.

Důležité! Soda kombinaceocet a peroxidy jsou poměrně agresivní a potenciálně nebezpečné pro udržení reprezentativního koberce. Je lepší předběžný test na malém segmentu.

Z pohovky

Z kočky "dostal" pohovku nebo židli? Zvažte si štěstí: dostat nechtěnou vůni odtud je mnohem jednodušší. Hlavní věc je, aby nedocházelo ke vstřebávání moči, takže jednat rychle. Pro manipulaci s čalouněním pohovky můžete použít jednu z následujících metod.

 1. Malé množství jedlé sody se vmíchá do skvrny a nechá se dvě až tři hodiny. Tato alkalická látka se tradičně používá proti nežádoucím pachům. Vysajte zbývající sodu. V závěrečné fázi postupu můžete ošetřenou oblast otřít hadříkem s leštidlem.
 2. Vytlačte půl citronu, na pohovku naneste šťávu, otřete čistou houbou. Stejným způsobem můžete použít roztok celé citrónové šťávy a 2 lžičky. lékařský alkohol. Opakujte manipulaci, pokud vůně není pryč poprvé.
 3. Připojte 1,5 litru vody o pokojové teplotě s 20 kapkami jódu a špetkou manganistanu draselného. Zajistěte, aby nezůstaly žádné nerozpuštěné krystaly. Roztok naneste na povrch, namočte 30 sekund, důkladně opláchněte velkým množstvím vody.

Bez ohledu na prostředky, kterými se léčba provádí, by měl být přístup zvířete do místnosti omezen, dokud nebude postup dokončen.

Náprava zápachu moči kočky

Pokud jste zastáncem všeho přirozeného,Podívejte se na ověřenou generaci finančních prostředků. Někdy je však bezpečnější a jednodušší zakoupit si produkt určený pouze k řešení vašeho problému. Pravděpodobnost, že takový nástroj bude fungovat lépe než lidé, je mnohem vyšší.

Folk

Již zmíněno v článku. Jsou to oblíbené alkálie, oxidační činidla, glycerin a další prostředky, které nemusíte ani kupovat, protože jsou již v bytě:

 • ocet;
 • soda;
 • mýdlo na prádlo;
 • citronová šťáva nebo kyselina citrónová;
 • manganistan draselný;
 • peroxid vodíku;
 • jod.

Některé sušené bylinky mohou být přidány k nim: vůně, jako je levandule nebo rozmarýn pomáhá zabít nepříjemný zápach moči. Do sklenice nasekaných sušených bylin, přidejte soda, skořice a mleté ​​hřebíček - jen lžička. Naneste směs na špatně vonící plochu, nechte 15-20 minut, opláchněte.

Důležité! Pokud problém zápachu kočičí moči nevyřeší po dlouhou dobu, můžete si na to postupně zvyknout a přestat si všímat. Mnozí majitelé koček upřímně zmateni, když si hosté sundají nos a jemně naznačují odchozí zápach. Aby se nestal hrdinou takové rozpaky, je lepší začít bojovat s pachem hned po jeho zjevení a ne začít situaci.

Chemikálie pro domácnost

Léčba profesionální přípravou je jednou z nejjednodušších a nejúčinnějších metod pro odstranění následků nesprávného postupu kočky. Pet obchody prodávají speciální dezinfekční prostředky aneutralizace kočičích prostředků. Poradce vám sdělí, co si vybrat.

Pokud z nějakého důvodu nemůžete vyrazit do obchodu se zvířaty, můžete za rohem odjet do supermarketu. Pravidelná ústní voda odstraňuje stopy čerstvých skvrn a vyrovnává se s vůní. A osvěžovač vzduchu se značkou "Antitabak" pomáhá tlumit pach kočičí moči.

Co by nemělo být používáno k odstranění moči kočky

Čisticí prostředky obsahující chlor, jako je bělost, "Domestos" a jeho analogy, je nežádoucí používat jako neutralizátor moči koček. Pach chloru je špatně zvětralý a může nepříznivě ovlivnit zdraví lidí i zvířat. Kromě toho bělící prášek láká kočky, což zvyšuje riziko opakovaných nepozvaných bazénů. Čpavek také působí jako magnet pro kočky, proto se nedoporučuje jej používat.

Při použití roztoku jódu a manganistanu draselného, ​​zejména na světle zbarveném nábytku nebo koberci, buďte opatrní, protože existuje nebezpečí náhodného nátěru kontaminovaného povrchu. Vždy zkontrolujte v nenápadném prostoru, jak se nástroj chová.

Tipy: Co dělat, aby se kočka nevyhnula

Pokud se jednou stane, může dojít k opakování incidentu při procházce kolem zásobníku. Zvířata jsou náchylná k pachům svého vlastního výtoku, a pokud zůstane alespoň trochu, vůně ho bude cítit a znovu se uvolní. Proto je tak důležité úplně vymýtit vůni. A pro pojištění stojí za zmínku následující triky.

 1. Kočkyextrémně nelíbí jasnou vůni citrusů. To lze použít: rozložit suché slupky pomeranče, mandarinky nebo citron v bytě (ale ne v blízkosti zásobníku, samozřejmě). Nebo dejte pár kapek pomerančového esenciálního oleje na kus papíru a nechte je na různých místech doma jako odstrašující prostředek.
 2. Totéž platí pro alkohol, česnek, jedli, jód a ocet. Uspořádejte pár vonných "překvapení", kde kočka nemůže přesně hovno. Uvidíte, bude kolem!
 3. Zkontrolujte, zda velikost zásobníku odpovídá vaší kočce. Možná, že už z něj vyrostla, a ona se prostě cítila nepříjemně, že tam chodí přesně na toaletu.
 4. Přesuňte misku s jídlem na místo, kde se kočka dostala do hovna. Kočky nekazí, kde jedí - to je zákon.

Pokud byla všechna doporučení vyzkoušena a náhlá koupání stále čekají na nejneočekávanějších místech, omezte koťátko na veterináře. Je pravděpodobné, že zdraví zvířete není v pořádku a chybí kolem zásobníku - ne jeho rozmaru.

Důležité! Nezapomeňte na základní věci: pravidelné mytí podnosu a výměna výplně jsou vynikající prevencí v boji s vůní kočky.

Bohužel, aby se zbavili starého, pevně jedeného pachu, s největší pravděpodobností to nebude fungovat. V některých případech se musíš podělit s beznadějně zkaženou věcí. Ale pokud je louže čerstvá, všechno je opravitelné. Nepropadejte panice a nepelávejte domácího mazlíčka, a nechte všechny své snahy o léčbu bytu. Vyberte si produkt, který se vám líbí - folk nebo profesionální - a dokončits nepříjemným kočičím zápachem v domě!