Jak snadno vybělit tyl s levnými produkty?

Tulle nakonec zbarví šedou, ztrácí svůj původní outfit. To je způsobeno obvyklým prachem, stejně jako sluncem, které kazí strukturu tkaniny, a částice tuku, které k ní přitahují, pokud závěsy visí v kuchyni. Než tyl vyměníte za nový, vyzkoušejte je sami. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout pomocí nejjednodušších prostředků, které jsou k dispozici každé hostitelce.

Sůl

Prohlášení, že celý genius je jednoduchý, funguje v případě bělení tylu. Ukazuje se, že to sůl dovoluje.

Je nezbytné rozpouštět 5 lžic hrubé soli v kbelíku s vodou a do kompozice přidat 0,5 šálky pracího prostředku. Výrobek se nejprve opláchne (zbaví prachu) a pak se ponoří do připraveného roztoku na noc. Dále se tyl promyje a znovu opláchne.

Soda

Tato náprava zbavuje záclony zežloutnutí. Příprava roztoku pro namáčení: prášek (50 g) + soda (1 polévková lžíce). To vše se rozpouští v pěti litrech vody (horké).

Namočte látku do takového roztoku by měla být pouze 20 minut, po které musí být tyl omyt. Je žádoucí - v pračce, kde můžete nastavit další oplach, ale můžete ručně, pokud jsou záclony malé.

Amoniak a peroxid vodíku

Jedná se o další improvizované drogy, které jsou často v domě. Pokud se s nimi spojíte, můžete získat skvělý nástroj pro bělení všech tkanin, dokonce i jemných.

Když čas na mytí trochu, bude expresní metoda dělat. Pro pět litrů vody by mělo být započítáno jedno a dvě lžíce alkoholu a peroxidu. V pracovním roztoku namočil tyl na půl hodiny. Během této doby je žádoucí otočit látku - dvakrát nebo třikrát. Poté následuje opláchnutí a vysušení po lehkém odstředění.

Druhá metoda "noc" - zahrnuje namáčení záclon do vody s přidáním kapalné amoniakové bubliny. V dopoledních hodinách, hlavní věc je dobře opláchnout tkaninu, a vy můžete pověsit ho do sucha.

Tip!

Peroxid vodíku může být přidán do pračky. Nalije se přímo do zásobníku na mytí prášku (stačí 20 ml). Hlavní věc - nezapomeňte nastavit jemné režim praní.

Mýdlo na praní prádla

Co by mohlo být jednodušší než mýdlo na praní? Ukazuje se, že nejen odstraňuje nečistoty z tkání, ale může je vrátit do své dřívější bělosti. Pravda, bude to muset trochu vařit, ale je to snadné.

Rozetřete velkou sklenici mýdla. Poté vařte 3-4 litry vody v kovové pánvi a přidejte do ní mýdlové lupínky. Vyčkejte, až se směs stane homogenní a vaří, pak ji vyjměte z tepla. Roztok se zředí studenou vodou, aby se mírně snížila jeho teplota, a doplní se množství kapaliny na 7-8 litrů.Namočte tyl přes noc, pak omyjte a opláchněte.

Škrob

Tento prostředek nápravy je častěji používán k udržení tkaniny v lepším stavu. Škrobové záclony se stávají hustějšími a tvoří krásné záhyby a vlny v pozastaveném stavu. Škrob může zároveň ovlivnit vzhled tylu. Lepení na vlákna tkaniny, zdá se, že tvoří tenký film, který odpuzuje nečistoty, což je důvod, proč plátno zůstává čisté a krásné déle.

Namáčecí koncentrát se připravuje z 1 šálku škrobu a 1 šálku vody. Všechno musí být dobře promícháno, aby se zabránilo hrudkám. Směs se potom nalije do nádrže se 7 až 8 litry vody. Tyl je umístěn do roztoku po dobu 5-6 hodin, ale nezapomeňte, že by měl být před namáčením omyt. Dále je tkanina zavěšena na sucho.

Důležité!

Současně by neměl být příliš tvrdý, aby škrob mohl vykazovat své bělící vlastnosti a tkanina měla později reliéfní tvar.

Zelenka

Vědět, jak dlouho "zelený diamant" pochází z kůže, je těžké uvěřit, že to může odbarvit tkaninu a ne dát tomu smaragdový odstín. A přesto, tento lék z lékárničky je účinný proti žloutnutí.

Koncentrovaný roztok se připraví z 200-250 ml vody a 10 kapek zelené látky. Než ho přidáte do vody pro namáčení, měli byste mu dát malý stojan a zkontrolovat, zda se tvoří sraženina. Pokud se objeví, je nutné kapalinu přetvořit a dobře promíchat.

Tento krok pomůže vyhnout se zeleným pruhům na tkanině. Prozvýšit účinek bělení ve sklenici vody a brilantní zelené, můžete přidat 2 lžíce. sůl. Koncentrát by měl být nalit do 9 litrové nádoby a namočen do již promytého tylu pouze čtyři minuty. Během této doby se záclony několikrát otočí.

Tip!

Po tomto postupu není nutné produkt oplachovat. Zůstane jen aby se dostal ven z pánve, nechte přebytečnou tekutinu odtékat a zavěsit, aby zaschla.

Blueka

Druhé místo v seznamu neočekávaných prostředků pro bělení tylu je modré. Potřebuje trochu: stačí 1/2 lžičky. prášek, aby se rozpustil v kbelíku s vodou. Stejně jako brilantní zelená, modrá by měla být dobře rozpuštěna v kapalině tak, aby nedošlo k vysrážení: malé částice prášku mohou zanechat barevné skvrny na tkanině.

Promytý tyl se namočí modrým inkoustem pouze po dobu tří minut, poté se důkladně opláchne, nechá se odtékat a zavěsit.

Poradenství!

Pokud umyjete tyl v automatickém psacím stroji, můžete přidat malou modrou čepici. V tomto případě je žádoucí nastavit režim dvojitého máchání.

Manganistan draselný a mýdlo

Jedná se o barevný nástroj, kupodivu, také bělí tkaniny a odstraňuje je ze žloutnutí. Ale ve společnosti s mýdlem to funguje lépe. Pro deset litrů vody musíte vzít 1/2 šálku růžového roztoku manganistanu draselného. Je také třeba odvodnit, aby se zbavil sedimentu.

Před spuštěním tylu do kapaliny jej důkladně otřete mýdlem. Doporučuje se textilie namočitdo 40 minut, poté musí být závěsy důkladně omyty a opláchnuty.