Jak mrtvý tyl po mytí

Tyl je velmi krásná záležitost. Transparentní, lehká, síťovina, s nebo bez vzorů, je široce používán pro krejčovství a interiérový design. Tylu je však obtížné se o něj starat, protože je to něco mezi tkanou a tkanou tkaninou. Mnoho použití polyester nebo organza tylu jako záclony, záclony, baldachýn přes postel nebo záclony. V ženském šatníku může být přítomen materiál z hedvábí nebo viskózy, například ve svatebních šatech nebo ve večerních šatech, spodním prádle a na spaní.

O historii a jemnostech

Tulle dostal své jméno díky francouzskému městu, kde se poprvé ve středověku naučili vyrábět tuto tkaninu. Druhé jméno pro tyl je bobinet. Skládá se z papírových filamentů, což trochu komplikuje péči, což činí materiál velmi citlivým na vysoké teploty.

Záclony tylu jsou přítomny téměř v každém domě. Jsou první, kdo přitáhne oko, když lidé vstoupí do místnosti. Výběr záclon může být posuzován podle vkusu majitelů, protože úspěšná verze elegantních tylu záclony příznivě zdůrazní i jednoduchý interiér, ale příliš chytlavý a způsobuje tylu na oknech - bude kazit dojem beznadějný. Aby tyl zůstal po dlouhou dobu lehký a elegantní, měl by se o něj pečlivě starat: umýt a žehlit. V průměru se tyto manipulace provádějí dvakrátv sezóně. A pokud není praní obtížné, protože stroj - stroj snadno zvládne jemnou tkaninu, pak je situace se žehlením složitější. Tenký tyl je nejen strach z horkého železa, ale má působivé rozměry, pokud jde o záclony. Zde jsou některá doporučení, která vám pomohou s tímto úkolem vyrovnat.

Předběžná fáze - praní

Než začnete tahat tyl, musíte jej důkladně umýt.

Tipy pro prádelny:

 1. Namočte hmotu do teplého mýdlového roztoku, přidejte do vody uhličitan sodný nebo sůl. Pomůže vyrovnat se se skvrnami, šedivým a žlutým odstínem. Změňte roztok podle potřeby - záleží na stupni znečištění tkaniny.
 2. Tyl umyjte v teplé vodě s práškem, nečistěte části hmoty společně, ale stačí je stisknout rukama a opláchnout.
 3. Poslední opláchněte tyl v čisté studené vodě. Nemačkejte hmotu.
 4. Zavěsit na okapu, když je mokrý.
 5. Narovnejte se, ujistěte se, že se kousky hmoty nelepí k sobě. Pokud se tak nestane, tkanina bude silně vrásčitá.

Doufejme, že elegantní závěs bude po zavěšení i sám. To se nestane u všech typů záclon. Pokud zůstanou záhyby a záhyby, uchopte železo.

Jak žehlit

Znaky žehlení tylu závisí na materiálu, ze kterého byl vyroben.

 • Pokud se jedná o přírodní tkaniny, bavlnu nebo hedvábí, máte štěstí. Budou se zabývat vlastními silami. Pokud jste stále zmačkanýPotom nastavte žehličku na minimální teplotu a žehličku zevnitř ven ve svislé poloze, nejlépe mokrou gázou.
 • Syntetické tkaniny z organzy a polyesteru jsou více rozmarné. Dokonce i po kvalitním mytí jsou železo tvrdší, můžete náhodně „spálit“. Předpokladem je vlhký hadřík nebo list papíru mezi žehličkou a látkou nebo funkcí páry, minimální teplota.

Další tipy

 • Hlavním pravidlem je umístit železo na nejnižší teplotu, tj. Ne více než 120 stupňů.
 • Je nutné, aby se mírně navlhčený, mírně a pomalu, ve svislé poloze, železo, je lepší kombinovat v několika vrstvách.
 • Povinná je buď funkce vaření v páře (je zakázáno, aby byly výrobky z organzy zakryty „vlnami“) nebo vlhkým polstrováním mezi železem a tylem. Je nutné železo z mořských stran.
 • Trace podešev železa - pokud je pokryta sazemi, bude vaše opona nezvratně poškozena. Moderní žehličky jsou vybaveny přídavnou podešví z fluoroplastu, která je určena pro žehlení jemných výrobků. Pokud jste takovou součást zakoupili, není zapotřebí gáza. Mimochodem, podívejte se na video níže pro příklad použití trysky PTFE.
 • Máte pro váš domov parní generátor? Využijte toho. Jen jemně vypařte závěsný tyl. Jedná se o nejjednodušší a nejrychlejší způsob žehlení všech výrobků z rozmarného materiálu.
 • Vysoušeč vlasů je vhodný pro organza šaty.

Sledujte naše jednoduché tipy a záclony,záclony, záclony, přehozy ohromí hosty a domácnosti lehkostí, půvabem a originálním vzhledem. Včasné mytí a správné žehlení vrtošivých tylových výrobků pomůže vyhnout se nevyslovenosti.