Jak vybělit džíny

Móda je proměnlivá, včera byl hlavním trendem džíny tmavě modré barvy, ale v nové sezóně jsou stánky obchodů plné světlých nebo nerovnoměrně barevných modelů. Pokaždé, když si koupíte novou věc, je to drahé, tak si pamatujte několik způsobů bělení denimu s improvizovanými prostředky.

Způsoby, jak rozjasnit džíny doma

Výběr způsobu bělení denimových věcí, nezapomeňte - tenké materiály vyžadují jemný přístup, s hustšími, můžete jednat volněji. Chcete-li, aby věc vypadala, jako by byla koupena po bělení, musíte udělat vše podle pokynů a neignorovat tipy. Nyní se zaměříme na studium možností a pravidel pro zesvětlování džíny.

Se sodou

Soda je jednou z nejjednodušších metod, která se také používá pro tenké i napínací materiály. Soda se míchá s mýdlovým prostředkem (ve stejných částech). Směs se rozpustí a pění v malém množství teplé vody. V tomto řešení jsou džíny nasáklé několik hodin.

Po namočení se věc umyje rukama, nástroj může poškodit psací stroj. Možnost je vhodnější pro ty, kteří chtějí trochuzesvětlete džíny. V opačném případě bude třeba postup provést několikrát za sebou. Tenké látky se nemohou namočit a okamžitě připravit v připraveném roztoku.

Peroxid vodíku

Džínové džíny nelze odlehčit agresivními bělícími prostředky, i když tkanina je hustá, ale velmi rozmarná. V tomto případě se peroxid vodíku zachrání, pojďme ho nazývat šetřící látkou pro zesvětlování tkání. Peroxid, jako soda, nedá silný účinek, ale umožní kvalitně se zbavit žlutých skvrn a neublíží struktuře tkáně. Popisujeme několik možností:

 1. Pro řešení, budete potřebovat 5 litrů vody a 5 lžíce. Já peroxid. Džíny jsou namočené po dobu 2 nebo 3 hodin, pak poslány do pračky. Režim a prášek mohou být vybrány;
 2. Ta věc se okamžitě umyje ve stroji s přídavkem prášku a 3 lžičky. Já léčiva;
 3. Odstraňování žloutnutí - ruční mytí, zvláštní pozornost je věnována problémovým oblastem, 3 lžíce lžičky. Já peroxid.

Je-li to žádoucí, džíny mohou být opatřeny lehkým sametovým efektem, pokud látku jemně otřete pemzou nebo tuhým kartáčem.

Kyselina citrónová a citronová šťáva

Pro přípravu bělícího roztoku vezměte lžičku. citronový prášek nebo džus z jednoho citronu na litr vody. Džíny se ve směsi smáčejí alespoň hodinu, poté se opláchnou a vysuší. Výsledek závisí na délce namáčení, čím déle bude tkanina lehčí. Citron nepoškozuje materiál a pro pračku je dokonce užitečný, protože odstraňuje špínu.

Bílá nebobělidlo

Činidla obsahující chlor - nejúčinnější volba ze všech. Tímto způsobem můžete rychle a drasticky změnit barvu látky. Džíny jsou nasáklé v pánvi teplé vody a trochu bělosti nebo jiné bělidlo je přidán. Proporce jsou nejčastěji psány na balíčcích.

Namočená věc se občas míchá speciální tyčí. Pokud po 30 minutách nedojde k žádnému efektu nebo je příliš slabý, můžete přidat další peníze. Jakmile bude požadovaný odstín znatelný, předmět se opláchne studenou vodou a v každém případě se promyje.

V tomto procesu pečlivě sledujte změny v barvě tkaniny, po obvyklém praní bude o něco lehčí. Je nežádoucí dlouhodobě udržovat věci v chlóru, protože materiál ničí, což je tenké a křehké. Bělost nelze míchat s ničím jiným než s práškem. Práce se provádí na dobře větraném místě, aby se zabránilo kontaktu chlóru s pokožkou.

Použití čističe jako Domestos

Složení takového nástroje obsahuje účinné látky s bělícím účinkem. Chcete-li dosáhnout dobrého výsledku, stačí polovina šálku domestu na 3 litry vody. Džíny jsou nasáklé v roztoku a sledují účinek. Poté se věc důkladně opláchne a několikrát vymění vodu.

Důležité!Jakýkoliv čistič toalet typu Domestos dlouhodobě zanechává specifický zápach, který zmizí po několika praních.

Džíny na varu

Pro džíny s vlastním trávením potřebujídůkladně se připravte, což se hodí:

 • smaltovaná mísa, vědro nebo umyvadlo;
 • míchací tyčinka;
 • voda - 7 litrů;
 • 200 gramů bělosti;
 • rukavice;

Bělost se nalije do vody a přivede se k varu, potom se do směsi umístí džíny a jsou monitorovány tak, aby neplávaly. Při opětovném varu vody, 10 minut - to je minimální značka, může být zvýšena v závislosti na vašich přáních. Po digesci opláchněte a osušte na čerstvém vzduchu.

Částečné bělení

Móda 80. let je zpět, ty vařené jsou opět v trendu, pojďme zjistit, jak vytvořit krásné rozvody na džínách. Tohoto účinku lze dosáhnout jakýmkoliv způsobem popsaným výše. Ale co přesně se rozhodnete pro rozvody, existuje několik variant, které poskytují pre-skládací džíny.

Pro získání "hvězdného" efektu na tkanině, v určitých místech, jsou svorky vyrobeny z běžných dřevěných kolíků na prádlo. A teď o rozvodu jsou džíny zkroucené v jakémkoli směru a umístěny do bělící směsi. Čím hustěji je tkanina zkroucená, tím bude rozmazanost tenčí. Tak, že v procesu namáčení nebo varu džíny se nerozkládají, jsou upevněny gumovými pásky nebo lany (bez kovových vložek).

Ostatní metody částečného bělení:

\ t
 1. K odlehčení horní nebo dolní části džíny se do bělícího roztoku ponoří pouze požadovaný okraj věci;
 2. Pro vytvoření gradientu připravte houbu a navlhčete ji ve vodě s různým množstvím bělidla.Vybrané oblasti tkáně jsou podle myšlenky ošetřovány postupně. Pak se džíny nechají na krátkou dobu namočit a důkladně opláchnout;
 3. Vzory lze kreslit kyselinou citrónovou nebo bělicím prostředkem. Připravte si šablonu požadovaného vzoru, nasaďte ji na džíny a natřete houbičkou nebo štětcem. Aby nedošlo k zranění druhé strany věci, je pod tkaninou určenou k malování umístěn pogumovaný materiál nebo celofán;
 4. Účinku bodového bělení lze dosáhnout pomocí stříkací pistole. Pro velké skvrny vezměte kousek houby, navlhčenou v bělícím prostředku a položte ji na správnou tkaninu.

Nakonec vám poskytneme malou radu - nejprve vyzkoušejte zvolenou metodu na starých džínách, které už nebudou nosit. Se zbytečnou věcí můžete provádět experimenty a trénovat. S kompetentním a dobře naplánovaným přístupem se významně změní i ty nezajímavé džíny.