Jak vyčistit přírodní semišový klobouk

Věci z semiše nejen dobře vypadají, ale také vytvářejí pocit tepla a pohodlí. To platí i pro klobouky, rukavice, boty a tašky. Semišové klobouky v každém designu jsou vždy krásné, teplé a pohodlné. Mnozí občané se však s takovými nákupy obávají, protože se obávají, že v zasněženém nebo deštivém počasí může semišový klobouk ztratit svůj vzhled a vypadat ztvrdlý, tvrdý a nepříjemný na nošení. Ano, semiš může dát nežádoucí překvapení a ztratit odvolání. Proto jsme se rozhodli vám říct, jak čistit semišovou čepici tak, aby vám věc sloužila dlouhou dobu.

Nezbytné položky péče

V oddělení bot můžete snadno najít speciální nástroj - semišový kartáč. Pokud máte v šatníku nejen klobouk, ale také semišové boty, kupte 2 kartáče. Liší se od oblečení a kartáčů na boty ve speciálním zařízení. Na jedné straně mají krátkou štětinu z přírodních štětin s kovovými vložkami a na druhé straně improvizovaný gumový kartáč určený pro ukazování konečného lesku.

Nejčastěji pro čištění semiše doma je takový kartáč dostačující. Obyčejné nečistoty se snadno odstraňují stranou kartáče, kde jsou umístěny štětiny, a pak procházejí po povrchu pryže.nátěru. Pohyby rukou během závěrečného čištění by měly směřovat na jednu stranu, aby semiš nezměnil odstíny.

Někdy může být váš semišový klobouk vystaven jinému znečištění. Náhodně „zasadil“ tukovou skvrnu nebo čepičku silně zaprášenou z dlouhodobého skladování na otevřenou polici. Co dělat Bude možné, aby čelenka měla nedotčený vzhled? Nebo musíte utratit peníze za nový nákup? Řekněme hned - nespěchejte utrácet peníze, strávit půl hodiny a nosit semišový klobouk s radostí.

Boj s mastnými skvrnami

Historie výskytu mastné skvrny na víčku je vždy náhodná. Ale boj s ním je jednoduchý. A čím dříve začnete ničit tuk, tím lepší bude výsledek.

 • Ihned po detekci mastnoty ho posypte hustou solí.
 • Sůl natřete tak, jak má, a nechte uzávěr 5-10 minut, aby se sůl a tuk překonaly.
 • Víčko důkladně protřepejte.
 • Vezměte plátek bílého chleba a otřete dřívější skvrnu - snadno zmizí.

Pokud by tyto manipulace doma nepřinesly výsledek, budete muset hledat letecký benzín. Nástroj dokonale odstraňuje nečistoty a stopy tuku nejen ze semiše, ale také z kožešin. Mimochodem, prodává se v železářství. Kupte si láhev a snadno zvládněte tučné místo. Po osušení ošetřené plochy suchým ručníkem a větrání víčka.

Člověk by se neměl bát zápachu benzínu. Letecký benzín je velmi těkavý, rychle zmizí.

Guma pro pomoc

Je velmi snadné vymazat malé špinavé skvrny ze semišového povrchu pravidelnou gumou. Bude to ve vašem dětském kufříku a poskytne vám klobouk s neocenitelným servisem! Takže při přípravě na školní sezónu a zažívání lásky k semišovým věcem kupujte více gum.

Po gumě znovu použijte štětec nebo spíše jeho gumovou stranu. Nečistoty na čepici prostě nebudou.

Odstraňte staré a lesklé skvrny

Z dlouhých ponožek může být vaše oblíbená pokrývka hlavy osvětlena kolem okrajů. Pohled není příliš atraktivní. Samozřejmě, pokud včas vyčistíte klobouk, nebudou se na něm objevovat ošklivé lesklé skvrny. Častěji se to děje opačně - všechny ruce nedosahují. Udělejte si čas a konečně udělejte nějaké čištění. Budete potřebovat:

 • Salát v množství 10 ml. Pokud si koupíte krabičku s ampulemi - všechno utratíte, je lepší koupit amoniak v láhvi.
 • Čistá voda - 40 ml. Je vhodné měřit množství pro přípravu pracovního roztoku běžnou lékařskou stříkačkou.

Voda se smíchá s čpavkem, navlhčí se látkou roztokem a upraví se lesklé skvrny. Pak na ně chodíme se slabým roztokem octa - 5 ml na 200 ml vody.

Ukončení tohoto dvojitého zpracování otřením vlhkým hadříkem a důkladným vysušením. Když je klobouk zcela suchý, nebudete ani věřit, že lesklé skvrny na něm kdysi byly!

Stačí obnovit

Čepice byla v létě prázdná, potřebovala aktualizovat. To se děje jednoduše: držte výrobek nad vařící vodou v pánvi, parte.

Nebuďte velmi horliví - semiš netoleruje vodu. Ošetření parou po dobu delší než 5 minut by nemělo pokračovat.

Po vysušení čepice suchým ručníkem a hřebenem se štětcem - a to je vše! Ta věc bude jako nová!

Nejzávažnější místa

Jakákoliv manipulace, kterou uplatňujete doma, může být neúspěšná, pokud se semišový klobouk opotřebuje a místa na něm byla vytvořena po velmi dlouhou dobu. Jako resuscitační opatření proveďte následující:

 • Smíchejte 10 ml amoniaku se škrobem a tato směs vyčistí staré skvrny.
 • Poté připravte následující roztok - 10 gramů sody a 100 gramů odtučněného mléka a celou čelenku vyčistěte měkkým vatovým tamponem.
 • Dokončete dobře vyždímaným vlhkým hadříkem.
 • Výrobek sušte ve vzduchu.
 • Naneste na pokrývku hlavy vodoodpudivý sprej a znovu jej osušte.

Tyto jednoduché triky pomohou vrátit věci do dobře upraveného, ​​elegantního vzhledu. Úspěchy v kreativním přístupu k čištění semiše!