Jak umýt koupelnu doma

V koupelně je příjemné místo k pobytu, kde vždy chcete pozorovat čistotu a svěžest. Aby bylo vše takhle, je nutné pokaždé ošetřovat povrchovou vrstvu, odstraňovat vodní kámen a skvrny různého původu.

Než se však pustíte do práce, je nezbytné, abyste se seznámili s některými nuancemi zpracování určitého povrchu.

Obchody a trhy dnes přetékají výrobky, které jsou hlavním prvkem koupelny. Vana může být smaltovaná nebo z litiny. Velmi oblíbené jsou také akrylové koupele. A všechny tyto důležité prvky by měly prostě svítit, a ne ztmavit jejich vzhled.

Úvodní a užitečné pokyny pro péči o koupelnu:

  • Silné chemikálie (např. Kyselina) by neměly být používány, protože jejich koncentrací mohou zničit smalt nebo poškodit povrchovou vrstvu.
  • Před spuštěním se ujistěte, že je opotřebenýgumové rukavice.
  • Nečistěte povrch hrubými kartáči (kovovými), protože poprvé bude možné vyčistit hrubé skvrny, ale podruhé to nebude fungovat. Konečně, povrchová vrstva bude poškrábaná a do těchto škrábanců pronikne hluboko do hrdla nebo vodního kamene a pak bude téměř nemožné tento povrch vyčistit.
  • Po každém použití vodních procedur je nutné omýt povrch lázně jednoduchou vodou.
  • Jsou-li pro koupelny závěsy, je nezbytné, aby byly dezinfikovány a vysušeny, protože se od nich může objevit žlutost a obtížné odstranění skvrn, nemluvě o plísních a plísních.

Soda, ocet a bělidlo

Častý kontakt s vodou postupně vede ke znečištění, které musí být samozřejmě řešeno. Můžete čistit koupel s limonádou a octem, a to zejména proto, že existují takové produkty v každé kuchyni. Práce bude nutné provést v několika etapách.

Nejdříve položte vrstvu sodovky, která je známou absorpční látkou, a ponechte ji alespoň půl hodiny. Během této doby, útoky vápna a tvrdohlavá špína jsou jedeny pryč. Ocet a bělidlo se smíchají ve stejném poměru a tato směs se aplikuje na sodu, nechá se půl hodiny.

Poté se pomocí houby a sprchy odstraní všechny vrstvy a zároveň se okamžitě zjistí, jak se lázeň stane nejen čistou, ale také bělenou. Tato metoda je ideální pro smaltované lázně. Navíc se povrch umyje i ze žlutých skvrn.

Pokud vana neníšpatně započaté a povrchové znečištění, můžete použít pouze 9% octa. K tomu se pěnová houba navlhčí roztokem a nechá se stát přes noc, potom se opláchne tekoucí vodou. Tato volba je ideální pro litinovou lázeň.

Kyselina citrónová

Jak ukazuje praxe, kyselina citrónová je prvním nepřítelem pro žluté skvrny a usazeniny vodního kamene. Pro smaltované lázně - to je naprosto bezpečný způsob, ai když jsou po čištění kyselinou citrónovou nějaké skvrny, snadno se odstraní sódou.

Při použití „citronu“ je třeba připravit koncentrovaný roztok (2 lžíce kyselých krystalů na sklenici vody). Poté noste gumové rukavice a navlhčete houbu v roztoku, otřete povrch lázně. Můžete ji nechat v noci nebo několik hodin. Poté vše opláchněte čistou vodou a otřete suchým hadříkem. A tímto způsobem se odstraní i rez.

Vzhled vodního kamene

Nejtěžší je vymývat koupel tvrdohlavého vápna. Pro čištění je k dispozici několik způsobů, ale zároveň je nutné zvážit, z jakého materiálu se lázeň skládá.

  1. Ztuhlé plaky se můžete zbavit směsí octa a soli. Zředěný 1: 1 a často střídavě nanáší několik vrstev, protože jedno čištění není dostačující a vana zůstává stále špinavá. Výsledek po práci překročí všechna očekávání, ale bude muset tvrdě pracovat. Řešení nejen mokrý povrch, aletřením v kruhovém pohybu namočte všechny kontaminované póry. Ocet, který dává koupel bělosti a lesku.
  2. Můžete použít kapalný amoniak zředěný vodou. Podíl 3: 1. Vyčistěte nahromaděný plak a nechte půl hodiny. Poté se omyje a osuší.

Rez na povrchu lázně

Tyto projevy se odstraňují terpentýnem, solí a jednoduchým detergentem. Čištění se provádí ve třech fázích. Nejprve se sůl rozpustí ve vodě (lžíce kamenné soli ve sklenici vody) a povrch se otře. Nechte 20 minut, pak pomocí pěnové houby položte druhou vrstvu terpentýnu a také odejděte, ale půl hodiny. Po uplynutí této doby se povrch umyje vodou a potom čistícím prostředkem (můžete použít mycí prostředek).

Akrylová lázeň

V současné době jsou akrylové vany nejoblíbenějším prvkem koupelny, ale bohužel takový materiál netoleruje agresivní chemii, protože s jeho použitím se vana rychle stává nepoužitelnou. Na základě toho, co před zahájením čištění znečištění, je nutné zvolit pro takový materiál bezpečný nástroj.

Je nezbytné vyloučit látky obsahující alkohol a také amoniak a různé druhy kyselin. Pokud použijete prací prášek a jakoukoliv značku, koupel si získá žlutou barvu, která se nezbaví! Proto je nutné být mimořádně pozorný.

Postarejte se o akrylátVana je nejlepší s pomocí tekutého mýdla a voskového laku. Po sprchování navlhčete pěnovou houbu tekutým mýdlem a omyjte povrch lázně. Dále se promyje vodou. Trvale zanechává lesk a bělost akrylu třeného voskem, nejméně několikrát týdně. To je, když vana bude vždy bílá a její vzhled je perfektní!

Smaltovaná lázeň

Ačkoliv je smaltovaná lázeň považována za trvanlivou, vystavení silným kyselinám a koncentrovanému chloru může rychle odstranit lesk povrchové vrstvy. Samozřejmě, při čištění nelze použít kovové kartáče, které poškrábají sklovinu, a časem se zhorší.

Jsou-li silné skvrny rzi nebo vodního kamene a nejsou odstraněny, můžete se uchýlit k použití kyseliny chlorovodíkové. Navlhčete houbu z pěnové gumy v roztoku a otřete tam místa, kde se objeví nečistoty. Nechte působit 15 minut a poté opláchněte vodou. V tomto případě je nemožné, aby se řešení dostalo na chromové prvky výrobku!

Bura a citron

Abyste se zbavili složitých skvrn, můžete použít hnědou a citronovou šťávu. Za tímto účelem je kontaminovaná oblast zaprášena hnědou barvou a poté pěnovou houbou namočenou v citronové šťávě, která je otírána tak, že všechny částice čisticího prostředku pronikají hluboko do pórů. Ponechte půl hodiny a poté opláchněte vodou.

Peroxid vodíku a amoniak

V litrové nádobě se smísí 150 miligramů a 50 g peroxidu vodíku, přičemž se ponecháPo dobu 15 minut se získá reakce. Dále, s použitím pěnové houby ponořené do výsledného roztoku, otřete povrch lázně, zejména v místech silného znečištění. Ponechte půl hodiny a poté promyjte tekoucí vodou.

Čištění vany lidovými prostředky vždy pomáhá ženám v domácnosti udržet pokoj v čistotě, zatímco tato metoda vrací koupelnu a lesk. Tato metoda je ideální i pro mytí nejstarší lázně tvrdou nečistotou.

Soda Ash a mýdlo na prádlo

Silné znečištění se dobře čistí sody, které se mísí se strouhaným mýdlem a vodou. Vše je přijato ve stejném poměru. Směs se třepe na povrchu koupelny, nechá se hodinu a pak se promyje tekoucí vodou. Tím se odstraní i staré koroze.

Forma

Kapaliny obsahující chlor, které se nanášejí na povrch houbou, pomohou zbavit se plísní v koupelně. Ideální možností je také zbavit se houby je tea tree oil. Ve vodě se rozpustí několik lžic oleje a povrch se upraví. Poté nechte po dobu 12 hodin důkladné, kompletní zpracování.

Plíseň se snadno odstraňuje hnědou. Sklenice boraxu by měla být použita pro galon vody. Výsledná kompozice se aplikuje na povrch a nemusí se ani umýt. Vanu stačí otřít suchým papírem.

Chemikálie pro domácnost

Rozhodně bojZnečištění koupelny je možné nejen s pomocí lidových prostředků. K dnešnímu dni existuje mnoho vyvinutých řešení domácích chemikálií. Je nutné pouze pozorně číst, co a jak to použít.

Čištění koupelny není jen čištění vany před skvrnami a všemi druhy nečistot. Vskutku, v první řadě taková dezinfekce je bezpečnost pro zdraví, protože téměř všechny chemické látky pomáhají v boji proti chovu bakterií, plísní a plísní.